Naujienos

Graikija – kultūra ir istorija žvelgiant pro bibliotekų langus...

Kai girdime šios šalies pavadinimą, nejučia iškyla dar mokyklos suole girdėti vardai, vietovardžiai, didvyriai, mitai, tarptautiniai graikiškos kilmės žodžiai, be kurių neįsivaizduojama mūsų europietiška civilizacija: demokratija, monarchija, chronologija, filologija, aristokratija, gimnazija ir t. t. Jeigu bandytume tęsti šį sąrašą, bematant užpildytume šį puslapį ir pabaigos nebūtų matyti... Taip, niekas neabejoja senosios Graikijos kultūros reikšme mūsų žemyno kultūrai, tačiau kaip šalis gyvena dabar?

Skaityti daugiau...

„Knygiaus“ išvyka

Nuostabu, kai tave supa bendraminčiai. Taip pasijutau, kai po filmo „Tarp pilkų debesų" peržiūros, susirinkome kavinukėje išgerti šaltalankių, imbierinės arbatos ar kavos su morkų pyragu...
Spalio 15 d. kompanija knygų mylėtojų išvažiavo į Panevėžio kino teatrą „Garsas" pažiūrėti skaitytos knygos Rūtos Šepetys „Tarp pilkų debesų" ekranizacijos. Pilnutėlė kino salė priėmė ir mūsų nemažą būrelį.

Skaityti daugiau...

Pirmasis susitikimas

580b585b2edbce24c47b26d6

Po vasaros atostogų mokslo metus pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai. Spalio 9 dieną į viešosios bibliotekos Kraštotyros ir edukacijos skyrių rinkosi gausus būrys literatūros mylėtojų. Čia užsiėmimus pradeda Literatūros ir poezijos fakulteto dalyviai. Trečiojo amžiaus universiteto vadovė Marytė Semaškienė pristatė naują fakulteto dekanę Liudą Kopūstienę.

Skaityti daugiau...

Europos sveikatos draudimo kortelė – tik raštu įgaliotam asmeniui

30009091187 3170ffe2d8 o

 

Kiekvienas, deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje, išvykdamas pasisvečiuoti į kitą Europos Sąjungos (ES) šalį, taip pat į Šveicariją ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalis – Islandiją, Norvegiją, Lichtenšteiną, turi pasirūpinti savo sveikatos draudimu, kad nekiltų problemų dėl kitoje šalyje suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų apmokėjimo.

Skaityti daugiau...

Kupiškyje dirbs Vyriausybės priimamasis

Siekiant išklausyti piliečių nuomonę ir atsakyti į įvairius klausimus, Vyriausybės priimamasis dirbs Kupiškio rajone. Ministerijų atstovai priims ir konsultuos piliečius, patars, kaip spręsti jiems rūpimas problemas.
Kupiškio rajono gyventojus 2018 m. spalio 10 d. (10.15–13.00 val.) Kupiškio rajono savivaldybės patalpose (Vytauto g. 2, Kupiškis) priims ir asmeniniais klausimais konsultuos

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija