Naujienos

Vasaros susitikimai

Japonijos amb

 

Kupiškio miesto šventėje „Stichijos 2018" 2018 m. liepos 7 dieną lankėsi daug svečių iš visos Lietuvos ir ne tik – tarp oficialių delegacijų iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Baltarusijos buvo ir dviejų pačių galingiausių pasaulio valstybių – JAV ir Japonijos ambasadų Lietuvoje atstovai – Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda ir JAV ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojas Howard Solomon. Su JAV ambasadoriaus pavaduotoju Howard Solomon vaikščiojome po Kupiškio miestą, domėjomės praeitimi, žydų kultūros palikimu, buvusios sinagogos – dabartinės bibliotekos rekonstrukcijos darbais.

Skaityti daugiau...

Kelionės po Lietuvą maršrute – ir Kupiškis

DSCF2929aKupiškyje lankėsi viešnia iš tolimosios Australijos – rašytojos Nijolės Jankutės (1929-2011) dukra Dovilė Zduoba su vyru Arvydu. Kupiškio viešoji biblioteka daug metų palaikė ryšius ir susirašinėjo su Jungtinėse Amerikos valstijose, o vėliau Australijoje, gyvenusia išeivijos rašytoja, kuri yra dovanojusi mums nemažai knygų, keletą kartų buvo atvažiavusi į Lietuvą, lankėsi bibliotekoje. Kraštotyros ir edukacijos skyriuje yra saugomas N. Jankutės rankraščių fondas – tai nuotraukos, laiškai, sveikinimai, kiti dokumentai. Panevėžyje gimusiai N. Jankutei Kupiškis brangus: abu tėvai – mokytojai Justinas ir Paulina Jankevičiai – kilę iš šio krašto, keletą metų čia mokytojavo, o ji pati mokėsi Kupiškio gimnazijoje.

Skaityti daugiau...

Dėmesio spaudos skaitytojams!

Nuo liepos 2 d. vėl bus prenumeruojamas

„Panevėžio kontaktas" laikraštis

Kviečiame susipažinti su nauju elektroniniu leidiniu

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė rekomendacinio pobūdžio leidinį „Daugiakultūrio dialogo biblioteka“, kuriame pateikiama užsienio bibliotekų darbo su migrantais patirtis, pasakojama apie Lietuvoje vykdytas iniciatyvas, dalijamasi gerąja patirtimi, kurios mūsų šalies bibliotekininkai pasisėmė „Erasmus+“ programos mobilumo projekto „Tarpkultūrinis ir informacinis migrantų švietimas – personalo kompetencijų ugdymas“ metu. Leidinyje taip pat galima rasti darbo su migrantais ir pabėgėliais gaires, kitos naudingos informacijos. 

Leidinys „Daugiakultūrio dialogo biblioteka. Darbo su migrantais gairės)

[https://www.lnb.lt/paslaugos/bibliotekoms/profesiniai-informacijos-istekliai/savarankisko-mokymosi-medziaga]

Bibliotekininkų sąskrydis 2018

Birželio 9–10 d. Kupiškio viešosios bibliotekos darbuotojai dalyvavo Pasvalio rajone vykusiame Aukštaitijos bibliotekininkų kultūros ir sporto sąskrydyje „Spindulys esti begalinės šviesos“ (Vydūnas). Daugiau skaitykite: https://www.facebook.com/pg/psvb.lt/photos/?tab=album&album_id=896607663844216
Nuoširdžiai dėkojame Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos kolektyvui už nuostabų renginį ir praleistą laiką kartu.

Sąskrydžio akimirkos

Vyresn. bibliotekininkė R. Vilčinskienė

Papildoma informacija