Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Naujienos

Jolita – tarp geriausių Lietuvos bibliotekininkių

 Zaislotekos_sumanytoja_Jolita_JanusonieneKiekvienais metais Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu įteikiami metų geriausių bibliotekininkų vardai ir premijos bibliotekų specialistams už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius profesinius laimėjimus per praėjusius metus.

Šiais metais Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2011 m. balandžio 27 d. įsakymu  Nr. ĮV-324  2010 metų geriausio bibliotekininko vardas suteiktas Kauno apskrities viešosios bibliotekos Kultūros renginių ir leidybos grupės vedėjai Rimantei Tamoliūnienei už originalias Kauno miesto kultūros paveldo sklaidos iniciatyvas bei šiuolaikišką bibliotekos istorijos liudijimą. 2010 metų geriausio jaunojo bibliotekininko vardas suteiktas Vilniaus universiteto bibliotekos Komunikacijos ir informacijos skyriaus vedėjai Indrei Zalieskienei už novatoriškumą, netradicinių sprendimų taikymą bibliotekos veikloje, už kūrybiškumo, bendruomeniškumo, mokymosi visą gyvenimą idėjų sklaidą bibliotekoje, o 2010 metų geriausio bibliotekos direktoriaus vardas suteiktas Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorei Vidai Garunkštytei už išskirtinius profesinius pasiekimus kuriant šiuolaikišką biblioteką bei naujų bibliotekos paslaugų atradimo iniciatyvas.

Skaityti daugiau: Jolita – tarp geriausių Lietuvos bibliotekininkių

Moksleivių piešinių konkursas „Internete aš esu atsargus“ jau prasidėjo

DSC04947Projekto „Bibliotekos pažangai“ organizatoriai pakvietė 7–15 metų moksleivius dalyvauti piešinių kompiuteriu konkurse „Internete aš esu atsargus“. Visi norintys sužinoti išsamesnę informaciją apie šį konkursą gegužės 10 d. rinkosi Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje. Transliacijos „Nupiešk savo patarimus, kaip saugiai naudotis internetu“ metu, į norinčius dalyvauti konkurse, kreipėsi Saugaus elgesio ekspertė Inga Manelytė. Ji pakvietė visus aktyviai dalyvauti konkurse ir pranešė, kad konkursas jau prasidėjo nuo gegužės 10 d. ir tęsis visą mėnesį iki birželio 11 d. Piešti galima „Paint.net“, „Piešimas“ ar kita pasirinkta kompiuterine piešimo programa viena iš šių temų: „Saugiai bendrauju internete“, „Saugausi elektroninių sukčių“, „Kovoju su elektroninėmis patyčiomis“, „Sakau „Ne“ internetui iki paryčių!“. Nupieštas piešinys (ne didesnis nei 500 kb) išsaugomas .jpg formatu ir išsiunčiamas e. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Skaityti daugiau: Moksleivių piešinių konkursas „Internete aš esu atsargus“ jau prasidėjo

Parvažiavo saulė

 saules_dienos_paminejimas_012Gegužės 3 d. Saulės dienos paminėjimu užbaigėme Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius.
Stebuklingu raktu atsirakinę duris, skambant A. Raudonikio dainelei „Parvažiavo saulė“, į Vaikų literatūros skyriaus žaisloteką sugužėjo Palėvenėlės pagrindinės mokyklos 2–3 klasių mokinukai lydimi bibliotekininkės Onutės Kručienės.
Skambėjo lietuvių poetų posmai apie saulę, vaikai minė mįsles. Bibliotekininkės J. Janušonienė ir L. Kliopkinienė priminė vaikams, kaip saulė minima lietuvių tautosakoje. Kartu su vaikais nutarėme, kad saulė primena mamą, nes jos tokios panašios – šiltos, mylimos ir visuomet laukiamos. Mūsų svečiai irgi atvažiavo ne tuščiomis – Vita Bernatavičiūtė ir Eligijus Petrulis visiems padeklamavo eilėraščių apie saulę. Paskui vaišinosi, žaidė, vartė knygeles, kurių nėra jų bibliotekoje.

Skaityti daugiau: Parvažiavo saulė

Alizavos bibliotekos 70-mečio paminėjimas

 Vilija_Paukstiene_sveikina_Laimute_Alizavos_70_mecio_proga1940 m. Alizavoje buvo įsteigta biblioteka – Blažių namuose jai buvo skirtas vienas kambarys (pastatas neišliko). Liudininkų teigimu, biblioteka tais pačiais metais buvo perkelta į netoliese stovintį Antaninos Jokubkienės namą, kuriame bibliotekai skirtas taip pat vienas nedidelis kambarys (dabar name gyvena M. Kaluinaitės šeima). Deja, užėjus vokiečiams, biblioteka buvo uždaryta. Praūžus II Pasauliniam karui, alizaviečiai stengėsi pakilti naujam gyvenimui. Dabar bibliotekai sukako jau 70 metų.
Iškilminga šventė prasidėjo ankstyvą balandžio 29-osios rytmetį. Į „saulėtą“ Alizavą (niekas nežino kodėl šis kaimas taip vadinamas) iš visų rajono bibliotekų skubėjo Laimutės Dešrienės, dirbančios Alizavos bibliotekoje, kolegės ir Kupiškio viešosios bibliotekos darbuotojai.
Svetingai buvo sutikti atvykusieji. Pirma buvo apsilankyta parapijos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kur bibliotekų darbuotojus pasitiko kunigas Laimonas Nedveckas. Kunigas supažindino su bažnyčios istorija, papasakojo paties atėjimą į Dievo namus. Prie bažnyčios visi susirinkusieji įsiamžino bendroje  nuotraukoje.

Skaityti daugiau: Alizavos bibliotekos 70-mečio paminėjimas

Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

 Rasytojas_Vytautas_Racickas_bendrauja_su_vaikaisNacionalinė bibliotekų savaitė „Skaityk bibliotekoje“ nepraėjo be susitikimų su žymiais rašytojais. Balandžio 29-osios popietę viešojoje bibliotekoje, prie knygomis nutiesto stalo, vaikus pasitiko smagus, kaip ir jo paties parašytos knygos, rašytojas Vytautas Račickas, kurį pristatė Vaikų literatūros Skyriaus vyresn. bibliotekininkė Romualda Vasiliauskienė.
Netrukus užsimezgė įdomus pašnekesys tarp auditorijos ir atvykusio svečio. Abipusis klausimų-atsakymų lietus dar labiau suartino visus. Rašytojas V. Račickas pasakojo, kad išleidęs jau yra 26 knygas vaikams. Mėgstąs rašyti apie juos – išdykėlius, bet teigiamus vaikus. Daugelis knygelių sukurtos remiantis tikromis istorijomis iš mokyklinio gyvenimo. Knygoje „Mano vaikystės ledai“ sudėti  jo paties vaikystės nuotykiai ir įvairiausi prasimanymai.
Rašytojas paskaitė nemažai ištraukėlių iš knygų „Berniukai šoka breiką“, „Šokoladas iki pirmadienio“, „Mano vaikystės ledai“ ir vis pasiteiraudamas vaikų kas šias knygas perskaitė. Garsinis skaitymas, o dar girdimas iš paties rašytojo lūpų, vaikus domino ir intrigavo skaitymui.

Skaityti daugiau: Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

Papildoma informacija