Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Naujienos

Rimgailės lėlės

rimgaileKovo 1-ąją viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje, Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus absolventė Rimgailė Lastauskaitė su savo mama, Muzikos mokyklos Dailės Skyriaus mokytoja Rita Lastauskiene, pravedė apmokymus, kaip savo rankomis ir kūryba pasigaminti lėlę. Apmokymuose dalyvavo Kupiškio VJUC „Varpelis“ lavinamųjų klasių spec. pedagogė Vanda Damkienė su auklėtoja Nijole Krasovskaja, medikė Violeta Grigaliūnienė, Viešosios bibliotekos Vaikų Skyriaus vedėja Jolita Janušonienė.

Skaityti daugiau: Rimgailės lėlės

„Protų kovos“ baigėsi

 suaugusiu komandos kupa ir biblioteka
Visą vasario mėnesį vyko projekto „Bibliotekos pažangai akcija „Gustavo saugaus inteerneto žygis per Lietuvos bibliotekas“, kurioje aktyviai dalyvavo ir Kupiškio rajono bibliotekos. Ypač didelio vaikų ir suaugusiųjų dėmesio sulaukė kiekvieną antradienį tiesioginių trancliacijų internetu  vykusios viktorinos „Protų kovos“.
Vasario 22 dieną Kupiškio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose paskutiniam „Protų kovų“ etapui rinkosi ištvermingiausios komandos, o jų buvo net  2092 iš 700 Lietuvos bibliotekų. Kadangi vasario 21 diena buvo Tarptautinė gimtosios kalbos diena, tai ši viktorina buvo skirta gimtajai kalbai. Viktorinos klausimai siejosi su gimtąja kalba,  jos istorija, vartojimu praeityje ir šiandien.

Skaityti daugiau: „Protų kovos“ baigėsi

Viktorina „Protų kovos“ su Gustavu tęsiasi

   zefyriukaiNepabūgę šalčio, vasario 15 dieną, P. Matulionio pagrindinės mokyklos moksleiviai rinkosi Kupiškio viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros Skyriuje, norėdami sudalyvauti antroje „Protų kovų“ viktorinoje. Užsiregistravo trys komandos: TAGO, ZEFYRIUKAI ir GUMINIAI. Visi nekantraudami laukė transliacijos pradžios.
            Viktoriną pradėjo visų mylimas TV personažas Gustavas primindamas dalyviams viktorinos taisykles. Projekto „Bibliotekos pažangai“ vykdomos kampanijos „Atsargus internete“ koordinatorė Inga Manelytė įvardijo 5 bibliotekų komandas, kurios laimėjo praėjusią viktoriną bei supažindino, kokie bus prizai šį kartą.
            Gustavas pranešė visiems prisijungusiems prie žaidimų platformos, kad bus 4 viktorinos turai po 5 klausimus. Pirmojo turo klausimai susiję su Lietuvos istorija, antrojo – nepriklausoma Lietuva, trečiojo – faktai ir skaičiai apie Lietuvą, o paskutinis turas – „būk atsargus internete“.

Skaityti daugiau: Viktorina „Protų kovos“ su Gustavu tęsiasi

Metų knygos rinkimai Noriūnuose

 is desines bibliotekininke i. gasparoniene ir mokytoja e. vanagiene su aukletiniais antrokais
 
Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos radijas ir televizija, Kultūros ministerija ir Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka.
Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose – vaikų, paauglių ir suaugusiųjų – knygų kategorijose. Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį, o bibliotekos kviečiamos rengti projektus, siųsti juos ir laimėti knygų rinkinius. Noriūnų biblioteka, parengusi projektą, laimėjo knygų penketukų rinkinius vaikams bei paaugliams.

Skaityti daugiau: Metų knygos rinkimai Noriūnuose

Kūrybos erdvės 9

rima kalinkiene gavo daugiausia balsu uz labiausiai atitikusia laiko zenklu tema

Gyvenimas – tai ilgas ir nepakartojamas laiko tarpas, kuris nesustodamas sukasi ratu, negailestingai palikdamas ir kartais išsaugodamas viską, kas buvo brangu, miela ir gražu. Tačiau noris to ar ne, kartas nuo karto sugrįžtame į praeitį tik skirtingai užfiksuotu kelio potėpiu, įvardintu laiko ženklais.

Vasario 11-osios dienos popietę į viešosios bibliotekos Parodų salę rinkosi meno mylėtojai, nešini minties, pamatyti kažką naujo ir subtilaus. Salės šurmulį sustabdė Romo Dabricko, trumpam atvykusio iš Norvegijos dainos, pritariant gitara ir priminusios metų laikus ir neužmirštamą  meilę. Į tradicinę „Kūrybos erdvių“ parodą „Laiko ženklai“ susirinko jau matyti veidai ir, be abejo, paroda pasipildė naujais menininkų vardais. Smagu, kad į gyvenimo ratą bando įsisukti nauji vėjai, atskraidindami naujų minčių ir gražių idėjų.

Skaityti daugiau: Kūrybos erdvės 9

Papildoma informacija