Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Naujienos

Susitikimas su Tautviliu Uža

 Tautvilis_UzasBesitęsianti Nacionalinė bibliotekų savaitė viešojoje bibliotekoje džiugina lankytojus renginių gausa. Balandžio 28 d. į Kupiškio rajono viešosios bibliotekos Parodų salę rinkosi knygos mylėtojai. Visi skubėjo į susitikimą su Tautviliu Uža, kilusiu iš Laičių kaimo Viešintų seniūnijoje. Jį pristatė viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Danutė Baronienė.
 T. Uža išleido jau antrąją savo knygą „Iš širdies – viešintiškiai“, kurią ir pristatė visuomenei. Knygoje apie Viešintų kraštą pasakojama ir apie kupiškėnų gydytojų, medikų, kunigų, mokytojų ir paprastų žmonių gyvenimus. Į knygos pristatymą sugužėjo nemažas būrelis viešintiškių, norėjusių pasveikinti knygos autorių. Atvyko knygos korektorė, mokytoja Eugenija Sokienė, sukūrusi Griauželiškių, Laičių kaimų, Viešintų miestelio himnus bei Nida Šulcienė, laikraščio „Kupiškėnų mintys“ redaktorė, sukūrusi Viešintų miestelio himnui muziką.

Skaityti daugiau: Susitikimas su Tautviliu Uža

Projekto „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“ įgyvendinimas jau prasidėjo

 Projekto_vadove_Jolita_Janusoniene_pristato_spektakli_Trys_lokiai2011 m. sausio mėnesį Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Paramos fondas Lietuvoje (PFL) paskelbė „Regionų kultūros projektų, mažinančių kultūrinę ir socialinę atskirtį“, dalinio finansavimo konkursą. PFL Tarybai patvirtinus ekspertų rekomendacijas ir LR Kultūros ministrui pasirašius įsakymą, paaiškėjo skelbto konkurso „Regionų kultūros projektai, mažinantys kultūrinę ir socialinę atskirtį“ rezultatai. Iš viso buvo gautos 353 paraiškos, remiami 44 projektai.
Dalinį projekto „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“ finansavimą gavo ir Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka (SVB). Projekto tikslas – Kupiškio rajono, miesto ir kaimo vaikų, paauglių iš probleminių, socialiai remtinų šeimų bei vaikų, turinčių specialiųjų poreikių socialinės ir kultūrinės atskirties mažinimas, įtraukiant juos į meninę kūrybinę veiklą, plėtojant savęs ir pasaulio pažinimą, plečiant bendravimą ir bendradarbiavimą tarp projekte dalyvaujančių institucijų bei sukuriant naujas bibliotekų paslaugas.

Skaityti daugiau: Projekto „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“ įgyvendinimas jau prasidėjo

Diskusijos „Kuriame naujovišką biblioteką“ akimirkos

 DSC04634-1Balandžio 28 d. projekto „Bibliotekos pažangai“ ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD)  iniciatyva organizuota internetinė transliacija-diskusija „Kuriame naujovišką biblioteką“, kurioje dalyvavo ir Kupiškio viešoji biblioteka.
Lūkuriuojant transliacijos pradžios Informacijos ir kraštotyros skyriuje susirinkusiems svečiams, bibliotekos lankytojams ir darbuotojams viešosios bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė palinkėjo įdomių minčių ir idėjų kuriant naujoviškos bibliotekos viziją. Medikei ir kraštotyrininkei Marijai Tamošiūnienei, dovanojusiai bibliotekai savo parengtus kraštotyros darbus, D. Bubulienė įteikė padėkos raštą, gėlių ir dovanėlę prisiminimui.
Transliacijos pradžioje Kultūros ministras Arūnas Gelūnas sveikino bibliotekininkus ir džiaugėsi bibliotekose vykstančiomis gražiomis permainomis. „Noriu pažvelgti į ateities biblioteką, kaip į savo namus, kad būtų kuo maloniau praleisti laiką...“ – kalbėjo ministras.

Skaityti daugiau: Diskusijos „Kuriame naujovišką biblioteką“ akimirkos

Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymas

Kupikio_rajono_savivaldybs_vieosios_bibliotekos_direktor_Daiva_BubulienBalandžio 26 d. Kupiškio viešosios bibliotekos Parodų salėje vyko 11-osios Nacionalinės bibliotekų savaitės „Skaityk bibliotekoje“ atidarymas, kurį paskelbė viešosios bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė. Kad pažangios informacinės technologijos neišstumtų knygos iš mūsų gyvenimo, direktorė linkėjo visiems būti knygos draugais, prisikelti dvasiškai kartu su prisikėlimo švente – Šv. Velykų diena – ir kvietė visus skaityti bibliotekoje.
 „Tai diena, skirta prisiminti didį mūsų poetą Justiną Marcinkevičių, būkime mintimis su juo...“ – kalbėjo D. Bubulienė. Savaitė mūsų bibliotekoje, kaip ir daugelyje Lietuvos bibliotekų, prasidėjo „Poeto valanda“ –  renginiu, skirtu Anapilin iškeliavusio poeto J. Marcinkevičiaus atminimui, jo puoselėtai gimtajai kalbai ir knygai. Susirinkusieji poetą galėjo pamatyti ir prisiminti ekrane rodomose nuotraukose, filmuotoje medžiagoje. Buvo skaitomos poeto mintys, ištraukos iš jo poetinės kūrybos.

Skaityti daugiau: Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymas

Spektaklis „Trys lokiai"

spektaklis_trys_lokiai_2011-04-28

Papildoma informacija