Naujienos

Nauja paroda

Juozo_Samulionio_fotografiju_parodaSpalio 8 d. viešosios bibliotekos Parodų salėje pristatyta jauno kupiškėno Juozo Samulionio fotografijų paroda, kuri veiks iki lapkričio 6 d.
 J. Samulionis 2011 m. baigė Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją, mokosi Kauno technologijos universiteto Panevėžio institute. Fotografuoti pradėjo prieš penkerius metus, lankė gimnazijos fotografų būrelį, kuriam vadovavo Julius Alekna. Savo mokytoju laiko ir Romusį Jablonską, domisi jo darbais, konsultuojasi.
Juozas labiausiai mėgsta fotografuoti gamtą, įvairius objektus. Nuotraukos eksponuotos L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje, Kupiškio rajono savivaldybėje, jaunimo centre, Naivių bibliotekoje. Jo nuotraukų galima rasti interneto svetainėse www.fotokudra.lt ir www.efoto.lt. 2008 m. dalyvavo „Kupiškėnų minčių“ organizuotame fotokonkurse „Ir Kupiškis yra gražus“ ir buvo apdovanotas padėka.
Tai pirmoji J. Samulionio fotografijų paroda, kurioje eksponuojami 26 darbai. Juose Kupiškio miesto ir apylinkių vaizdai įvairiais metų laikais, močiūtės darželio ir laukų gėlės, keletas abstrakcijų, kuriose nufotografuoti sunkiai nuspėjami objektai, ir žinoma padaužėlė katytė Taškė.

Skaityti daugiau...

Seminaras „Lėlių gaminimas ir jų valdymo būdai“

Is_desines_viesnia_Aurelija_Ceredaite_su_vienu_is_seminaro_dalyviu_rodo_seselini_teatraRugsėjo 28 d. projekto „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“ organizatoriai pakvietė į seminarą „Lėlių gaminimas ir jų valdymo būdai“, kuris įvyko Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Parodų salėje.
Seminare dalyvavo VšĮ vaikų dienos centro, VJUC „Varpelio“, Paketurių šv. Kazimiero vaikų globos namų, Alizavos pagrindinės mokyklos bei Noriūnų, Subačiaus, Skapiškio, Salamiesčio, Antašavos bibliotekų darbuotojai kartu su projekte dalyvaujančiais vaikais ir visi kiti besidomintys teatro lėlių gamyba.
Įžangos žodį tarusi bibliotekos direktorės pavaduotoja Lina Matiukaitė pristatė pasveikinti atvykusį seminaro svečią – Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoją Vytautą Knizikevičių bei lektorę – aktorę, režisierę, vaikiškų knygelių kūrėją Aureliją Čeredaitę.
Projekto vadovė Jolita Janušonienė priminė, kad pažintis su vis labiau populiarėjančiu lėlių teatro menu prasidėjo gegužės mėnesį, o pirmieji lėlių gamybos rezultatai jau matyti bibliotekos II aukšte parengtoje fotonuotraukų parodoje „Vaikų rankose gimstančios lėlės“. Spalio mėnesį visų laukia pats svarbiausias projekto renginys – lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės“.

Skaityti daugiau...

Knygos sutiktuvės

Genovaite_KoriznieneNesulaikomai bėgančio laiko tėkmėje, keičiantis metų laikams pajutome, kad į mūsų žemę atėjo ruduo. Apie jo atėjimą pranešė mums aukso spalvomis pasidabinę medžiai, derliaus gausa pasipildę mūsų namai. Ruduo pradžiugino ir nauja knyga. Šį rudenį kupiškėnų autorių knygų lentyną papildė naujas leidinys – Genovaitės Koriznienės eilėraščių knyga „Delnų šiluma“, kuri rugsėjo 28-osios popietę buvo pristatyta Kupiškio kultūros centro Vitražų salėje susirinkusiems trečiojo amžiaus universiteto klausytojams, kaip tik tądien pradėjusiems naujuosius mokslo metus, bei miesto visuomenei.
            Renginys prasidėjo muzikos mokyklos mokinių – Ugnės, Akvilės ir Agnės, vadovaujamų mokytojos Dalios Škinderienės, atliekamais kūriniais. Renginio vedėja, Kupiškio viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Danutė Baronienė pristatė knygos autorę. G. Koriznienę, kilusi iš Panevėžio rajono, įgijusi zooinžinierės specialybę, daugelį metų dirbusi žemės ūkyje, dabar verslininkė. Eilėraščius kūrusi  nuo paauglystės, tik dabar išdrįso su knyga „išeiti į viešumą“. Jos eilėraščiuose rasime meilės kuždesį, artimųjų ilgesį, gamtos spalvų grožį... Pati Genutė sakė, kad jai iki šiol reikią tokio tylaus išsipasakojimo, ji išreiškė viltį, kad kai kurie eilėraščiai ras atgarsį ir skaitytojų širdyse. Knygos redaktorė ir sudarytoja žurnalistė Eleonora Vaičeliūnienė, ne vienam pagelbėjusi leidžiant knygas, pasidalino mintimis apie eilėraščių tematiką bei darbo ypatumus, sudėliojant  knygą. Knygelę įvertino ir mokytoja Eugenija Sokienė, perskaičiusi keletą jai patikusių eilėraščių. Dailės mokytoja Lena Šakarnytė, iliustravusi knygą, sakė, kad jai nesunkiai sekėsi dirbti, nes pats pavadinimas diktavo delnų įvaizdį....Eiles iš knygos skaitė ne tik pati autorė, bet ir sudarytoja E. Vaičeliūnienė, taip pat viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Janina Širvinskienė.

Skaityti daugiau...

Rudeniniai skaitymai „Iškeliauja vasarėlė“

DSCF0014Nejučia baigėsi vasara. Pro debesis besiskverbiantis saulės spindulys, gelstantys medžių lapai, darželyje pražydę margaspalviai astrai primena, kad ruduo jau atkeliavo. Rugsėjo pabaiga ir spalio pradžia pats gražiausias metas... Gamtos grožis neapsakomas. Spalvotais lapais nukloti takai ir miestų šaligatviai. Tai margų lapų metas. Lapai skraido, sukasi, šoka, krenta.
Rugsėjo 24 d. VJUC „Varpelis“ Angeliukų grupės vaikučiai kartu su auklėtoja Daina Kavoliūniene ir viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojomis išėjo pasivaikščioti Kupos pakrantėmis ir paieškoti atėjusio rudenėlio pėdsakų. Buvo smagu visiems drauge žingsniuoti takeliu, stebėti lapų šokį, gėrėtis rudeninėmis spalvomis, pajusti rudeninę vėsą.
Šauni kompanija susėdusi pavėsinėje klausėsi bibliotekininkių skaitomų R. Skučaitės, E. Drėgvos, K. Kubilinsko, A. Kazanavičienės, V. Palčinskaitės, M. Vainilaičio, A. Matučio eilėraščių apie rudenį. Auklėtoja Daina į susirinkusiuosius kreipėsi J. Degutytės eilėraščiu „Kodėl“ ir visus privertė susimąstyti – „kodėl piktas vėjas nuplėšo lapus, kodėl visą naktį saulutės nebus?“.

Skaityti daugiau...

RUDENINIAI PAUKŠČIAI

4Vėlyvą rugsėjo 16-osios popietę kupiškėnai susirinko į renginį poetišku pavadinimu „Rudeniniai paukščiai“, skirtą kraštiečių poetų Zitos Lukošiūtės, Jadvygos Gabriūnaitės ir Broniaus Žalio atminimui. Jie visi buvo gimę rugsėjy, tik jau išskridę iš gimtinės tarsi paukščiai ir nebesugrįžę. Šiais metais minime solidžius jų jubiliejus, tik jau be pačių kūrėjų...
Popietė prasidėjo kupiškėno kompozitoriaus Algimanto Kriukos dainos „Vaikystė atminty“ pagal Zitos Lukošiūtės eiles premjera. Skambant muzikai, ekrane viena po kitos kaip kaleidoskope keitėsi nuotraukos: čia Zita vaikystės pievoj, vėliau – mokinukė, mokytoja, užfiksuotos laisvalaikio akimirkos šeimoje, su draugais ir bičiuliais, kūrybos valandėlės.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija