Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Naujienos

Prasidėjo „Protų kovos"

suaugusiu komanda 
2011 m. vasario 8 dieną Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, jau aštuntą kartą buvo paminėta Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visoje Europoje skirtas šūkis „Internetas − daugiau nei žaidimas, tai − Tavo gyvenimas!“ kviečia visus interneto vartotojus, o ypač vaikus ir jaunimą, atidžiau pažvelgti į virtualų gyvenimą ir sužinoti, ką jų tikrasis „aš“ gali jame patirti.
Kiekvieną vasario antradienį visose Lietuvoje esančiose bibliotekose vaikų numylėtinis – Lietuvos televizijos personažas Gustavas veda Saugaus interneto pamokas ir teisėjauja „Protų kovoms“. Šia nacionaline akcija „Gustavo Saugaus interneto žygis per Lietuvos bibliotekas“ projektas „Bibliotekos pažangai“ oficialiai pradėjo šviečiamąją kampaniją „Saugus ir draugiškas internetas bibliotekose“. Ja siekiama patarti, kaip saugiai naudotis internetu.

Skaityti daugiau: Prasidėjo „Protų kovos"

Pirmoji Protų kovų viktorina apie Saugaus interneto dieną Subačiuje

 deinje  prie pirmo kompiuterio sedi komanda sviesos greiciuVasario 8 d. popietę, jau nuo 1400 val. į Subačiaus biblioteką rinkosi vaikai. Nuo 1430 val. jie būrėsi į komandas, galvojo pavadinimus, registravosi prie žaidimo platformos, nekantriai laukė viktorinos pradžios. Labai džiugu, kad pas mus užsiregistravo keturios komandos, kuriose buvo po 3–4 dalyvius. Komandose, dalyvavusių  narių amžius labai įvairus nuo 10 iki 32. Visi keturi etapai buvo įtempti, nes reikėjo greitos orientacijos, žinių, loginio mąstymo. Ne visoms komandoms sekėsi vienodai, visus klausimus lydėjo didžiulis noras kuo greičiau pamatyti, ar padidėjo taškų skaičius. Dalyvius nudžiugino tai, kad buvo įvertinamas  iš dalies teisingai atsakytas klausimas. Jaudinosi visi: dalyvaujančios komandos, ateinantys lankytojai bei bibliotekininkės. Geriausiai šį kartą sekėsi komandai, pasivadinusiai „Šviesos greičiu“, kurią sudarė Eimantas Dambrauskas, Jolita Dambrauskienė bei Augustina Nicaitė. Jie pakliuvo į pirmąjį šimtuką, užimdami 62 vietą. Kiekvienam, dalyvavusiam  viktorinoje, buvo įteiki prizai su  „Bibliotekos pažangai“ atributika. Tikimės, kad ateinančiose viktorinose sulauksime dar didesnio skaičiaus dalyvių. Visiems linkime sėkmės ir susikaupimo!

Subačiaus padalinio vedėja Inga Dovydėnienė
Vaikų skyriaus vyresn. bibliotekininkė Audronė Bukienė

 

                      

Subačius išsirinko geriausias 2010 metų knygas

 vyresn. bibliotekinink audron bukien su skaitytojaisRinkti geriausią metų knygą Subačiaus bibliotekoje jau tapo tradicija. Kaip ir kasmet, taip ir 2010 metais buvo pasiūlyta po penkias knygas įvairiose kategorijose. Vaikų knygų penketuką sudarė Rimanto Černiausko knyga „Vaikai ir vaiduokliai“, Kęstučio Kasparavičiaus „Baltasis Dramblys“, Salemono Paltanavičiaus „Kur išskrido pasakėlė“, Renatos Šerelytės „Krakatukų jūra“ ir Urtės Uliūnės knygelė „Kitokia svirplelio diena“. Sausio 28 d. popietę vaikų būrelis susirinkęs į biblioteką nekantravo pasidalinti įspūdžiais apie siūlomo vaikų knygų penketuko knygas, nes daugelis iš jų perskaitė jas visas. Penktokė Greta Simėnaitė liko sužavėta R. Černiausko knyga „Vaikai ir vaiduokliai“, nes jos nuomone, turėti draugą – vaiduokliuką būtų  labai gerai, ypač, kai nežinai atsakymo į mokytojos pateiktus klausimus. Paulina Milinauskaitė pristatydama R. Šerelytės „Krakatukų jūrą“ džiaugėsi, kad šioje knygoje gausu juokingų situacijų, daug veiksmo, tikrai nenuobodu skaityti. Trečiokė Goda Aukštikalnytė džiaugėsi perskaityta S. Paltanavičiaus knyga  „Kur išskrido pasakėlė“. Ją sužavėjo nuotaikingi pasakojimai apie gamtą, saulę, mėnulį ir gyvūnus. K. Kasparavičiaus „Baltasis dramblys“ labiausiai patiko Augustinai Nicaitei, nes tai jos mylimiausio autoriaus knyga. Jaunos rašytojos U. Uliūnės „Kitokia svirplelio diena“ neišdildomą įspūdį paliko Viktorijai Banytei, kuri su pasimėgavimu pasakojo apie knygelės personažus. Suskaičiavus anketas, kurias vaikai pildė likus dviems mėnesiams iki knygelių rinkimų, paaiškėjo, kad vaikų kategorijoje populiariausia knyga tapo R. Šerelytės „Krakatukų jūra“.
Šiais metais paauglių kategorijoje buvo siūlomas šios knygos: Onos Jautakės „Kai aš buvau Kleo“, Remigijaus Misiūno „Sutrumpintas meilės terapijos kursas“, Gendručio Morkūno „Velniškai karštos atostogos“, Kazio Sajos „Čia kažkas yra“ ir Vytauto Račicko „Baltos durys“. Visas šias knygas pasisiūlė perskaityti ir pristatyti šeštokė Martyna Pakalnytė. Tai labai aktyvi ir žingeidi mergaitė. Jai, iš viso penketuko siūlomų knygų, labiausiai patiko V. Račicko „Baltos durys“, kurioje aprašomos paauglių problemos. Septintokių mergaičių tarpe lyderiavo  R. Misiūno „Sutrumpintas meilės terapijos kursas“. Likusiomis knygomis paaugliai liko ne itin sužavėti. Skaičiuojant anketas vyko karštos diskusijos ir spėlionės, kuri knyga verta tapti populiariausia tarp paauglių. Tačiau, kaip paaiškėjo, populiariausia 2010 metų paauglių kategorijoje knyga tapo V. Račicko „Baltos durys“.
Po knygų rinkimų visi popietės dalyviai diskusijas tęsė prie arbatos puodelio, emocijas pagilino trumpi siūlomų knygų video klipai, kuriuose savo knygas pristatė patys rašytojai arba jų artimieji. Ši metų knygos rinkimų akcija, vykusi jau šeštą kartą mus labai džiugina, nes gautos naujos knygos papildo bibliotekos knygų fondą.
Suaugusiųjų žmonių kategorijoje buvo siūlomos šios knygos: Jolitos Skablauskaitės „Sado sindromas“, tai romanas pasakojantis dizainerio gyvenimo istoriją, kurioje pasakojama apie paslaptingą žmogaus prigimtį, nenuspėjamus poelgius, kūrybinių ir antgamtinių galių ryšį. Giedros Radvilavičiūtės knyga „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“, tai esė rinkinys, kuriame analizuojamos žmonių kasdieninio gyvenimo detalės, tarpusavio santykiai. Poeto, dramaturgo Rolando Rastausko esė rinktinė „Privati teritorija“ daugeliui patiko dėl savito ir meistriško stiliaus. Valdo Papievio romanas „Eiti“ sužavėjo vaizdinga kalba, mokėjimu įtaigiai papasakoti apie svetimą kraštą taip, kad kiltų nenumaldomas noras ten nuvykti. Didžiausio skaitytojų dėmesio ir pagyrimų sulaukė Marcelijaus Martinaičio  atsiminimų knyga „Mes gyvenome“. Šioje knygoje autorius pasakoja apie savo vaikystę, paauglystę, anų laikų Lietuvos gyvenimą, to meto  skirtumus bei  panašumus su dabartiniais laikais. Aktyviausieji bibliotekos skaitytojai perskaitę šias knygas, pildė anketas, kuriose pirmenybę  teikė M. Martinaičio knygai „Mes gyvenome“.
Išrinkus knygą-nugalėtoją, diskusijos toliau tęsėsi prie kavos puodelio. Džiugu, kad bibliotekos lankytojai lieka neabejingi kvietimams dalyvauti įvairiose akcijose, noriai ateina, skaito ir vertina knygas. Nepaisant įvairiausių gyvenimo aplinkybių, dažnam žmogui knyga tampa ištikimiausiu draugu.  „Bendravimu su tauriausiais žmonijos protais mes mėgaujamės daugiausia per knygas, ir tas bendravimo būdas prieinamas visiems“.
Viljamas Eleris Čeningas
vyresn. bibliotekos vedja inga dovydnien su skaitytojais 
 
 
                                  Vaikų sliteratūros Skyriaus bibliotekininkė         Audronė Bukienė
Subačiaus bibliotekos vedėja                            Inga Dovydėnienė

 

Piešinių paroda „Nespalvotas juokas“

 piesinys_raisyte2
Aurelija Raišytė gimė Kupiškyje. 2007 m. baigė P. Matulionio vidurinę mokyklą. Besimokydama mokykloje pradėjo kurti eilėraščius, o vyresnėse klasėse labai pamėgo piešti. Šiuo metu ji Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto psichologijos specialybės  4-ojo kurso studentė. Pirmieji darbai 2008 metais buvo išspausdinti Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto studentų kūrybos knygoje.
Vasario–kovo mėnesiais Kupiškio rajono viešosios bibliotekos II aukšte eksponuojama pirmoji Aurelijos piešinių paroda „Nespalvotas juokas“. Visi autorės darbai, atlikti juodais želiniais rašikliais. Šiomis priemonėmis sukurti piešiniai yra nekoreguojami, nes jų neįmanoma ištrinti. Piešiniai labai gražūs ir originalūs, reikalaujantys daug kruopštumo bei kantrybės. Aurelijos kūrybos centre – linksmi, smagūs žmogeliukai, gyvūnėliai bei įvairūs padarėliai, portretai ir gamtos motyvai. Kiekvienas kūrinys nupieštas iš labai smulkių detalių ir sukuria ypatingą nuotaiką.

 

 

 

 piesinys_raisyte1 piesinys_raisyte

Aurelijos hobis: piešimas ir knygų skaitymas.
Kviečiame visus apsilankyti!
 
 
Jolita Janušoniene
Vaikų literatūros skyriaus vedėja

Rankdarbių paroda „Tik adata ir siūlas“

 vladislava klimkaite prie savo parodosVladislava Klimkaitė gimė 1929 m. birželio 24 d. Biliūnų kaime, Skapiškio seniūnijoje, darbininkų šeimoje. Tėvas buvo kalvis, o motina namų šeimininkė. Šeimoje buvo du vaikai, kuriuos leido į mokslus. Abu mokėsi Topolių pradinėje mokykloje. Paskui lankė suaugusių Skapiškio mokyklą. Būdama 16 metų (1946 m.) mokėsi siuvėjos amato pas siuvėją Juozą Šešelgį. Tėveliams mirus, o broliui išvykus iš namų, liko viena. Siuvo, dirbo, laisvalaikiu nėrė vąšeliu mažus burbuliukus ir iš jų dėliojo paveikslus. Yra sukūrusi paveikslą net iš 600 nertų burbuliukų.
Į Skapiškį persikėlė gyventi prieš 12 metų. Nuo 2009 m. paskatinta skapiškietės Laimutės Papučkaitės, pradėjo siuvinėti kryželiu paveikslus.adata_ir_siulas
Parodoje „Tik adata ir siūlas“, kuri parengta Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, visą vasario mėnesį bus galima pamatyti net 16 spalvingų kryželiais išdaigstytų autorės paveikslėlių. Darbuose dominuoja gėlės, gyvūnai, gamtos vaizdai, kaimo pirkios, vienas paveikslėlis religine tematika. Siuvinėjimas kryželiu – kruopštus ir kantrybės reikalaujantis darbas, nes dygsnis po dygsnio autorė spalvas „guldo“ į vientisą vaizdą. Tai penktoji paroda ir antroji toliau už Skapiškio ribų. 2009 m. Vladislavos darbai buvo eksponuoti Noriūnų bibliotekoje.
adata_ir_siulas_1 

Maloniai kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir pasigrožėti autorės darbais! 

Vaikų literatūros Skyriaus vedėja
Jolita Janušonienė

Papildoma informacija