Naujienos

Mokomės dirbti kompiuteriu

Kaip_smagu_mokytis

Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros Skyriuje vyksta gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymai. Įvaldyti naujas technologijas bibliotekos lankytojus skatina gana įvairios priežastys: noras bendrauti su artimaisiais, išvykusiais į užsienį, poreikis susirasti naujų veiklų, susipažinti su informacinėmis technologijomis, bendrauti su bendraamžiais ir panašius pomėgius turinčiais žmonėmis, susirasti reikalingos informacijos. Dažniausiai mokymuose dalyvauja brandaus amžiaus žmonės, kuriems besimokant mokykloje ar studijų metais neteko susidurti su tokio pobūdžio veikla.
Mūsų bibliotekoje mokėsi 18 grupių lankytojų. Mokymų baigimo pažymėjimus jau gavo 72 žmonės. Rudenį į klases renkasi ne tik moksleiviai, bet ir senjorai. Tikimės, kad įgytos žinios jiems yra naudingos. 
Vėl atsiranda naujų, mokytis pageidaujančių kupiškėnų.

Kviečiame  norinčius mokytis!

Skaityti daugiau...

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Humoras Šiaurėje“

Bo_Harald_Tillberg__iaurs_ministr_tarybos_biuro_Lietuvoje_direktorius.1jpgLapkričio 14–20 d. švęsime Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. Ji šiemet Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse bus rengiama keturioliktąjį kartą, o Šiaurės šalyse – penkioliktoji. Tai tradicinė šviesos ir knygos šventė, suteikianti progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Šių metų tema – „Humoras Šiaurėje“.
Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja – populiarinti šių šalių knygų skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius bibliotekose. Kupiškio rajono viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius šiame projekte dalyvauja jau šeštą kartą. Labai džiugu, kad šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius organizuos ir kaimo padaliniai – Noriūnų, Subačiaus ir Skapiškio bibliotekos.
Spalio 14 d. Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje pakvietė visas bibliotekas, dalyvaujančias 2011 m. Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje į informacinį seminarą, kuris vyko Vilniuje, Radisson Blu viešbutyje.

Skaityti daugiau...

Muzika troliui

KnygaSpalio 11 d. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje įvyko V. Palčinskaitės knygos „Muzika troliui“ pristatymas. Renginyje dalyvavo Kupos pradinės mokyklos 3c klasės moksleiviai su mokytoja Alma Jarutienė.
Skyriaus darbuotojos – Laimutė Kliopkinienė, Romutė Vasiliauskienė, Jolita Janušonienė pristatė žinomos vaikų rašytojos apysaką, kurią įkvėpė kelionės po trolių šalį – Norvegiją. V. Palčinskaitė gyveno tarp neįsivaizduojamo grožio fiordų, sutiko daug nenusakomo gerumo žmonių. Susidraugavo su vaikais, lankėsi pamokose jų mokykloje, pasakojo apie Lietuvą. Rašytojos draugai - Sykkylveno mokyklos šeštokai, nutarė, kad ji Lietuvos vaikams būtinai turėtų papasakoti apie jų šalį, papročius, gamtą... Be to, jie tikino, kad niekur kitur, tik Norvegijoje, vis dar gyvena troliai.
Iš visko, ką girdėjo, matė ir patyrė, V. Palčinskaitė sudėliojo knygą „Muzika troliui“. Ji skirtai tiems, kas domisi tolimais kraštais, tiems, kurie klausosi muzikos ir visiems, kurie ilgisi nuotykių. O juk nuotykių ilgisi ne vien vaikai. Tik suaugusieji nedrįsta to prisipažinti...

Skaityti daugiau...

Nauja paroda

Juozo_Samulionio_fotografiju_parodaSpalio 8 d. viešosios bibliotekos Parodų salėje pristatyta jauno kupiškėno Juozo Samulionio fotografijų paroda, kuri veiks iki lapkričio 6 d.
 J. Samulionis 2011 m. baigė Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją, mokosi Kauno technologijos universiteto Panevėžio institute. Fotografuoti pradėjo prieš penkerius metus, lankė gimnazijos fotografų būrelį, kuriam vadovavo Julius Alekna. Savo mokytoju laiko ir Romusį Jablonską, domisi jo darbais, konsultuojasi.
Juozas labiausiai mėgsta fotografuoti gamtą, įvairius objektus. Nuotraukos eksponuotos L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje, Kupiškio rajono savivaldybėje, jaunimo centre, Naivių bibliotekoje. Jo nuotraukų galima rasti interneto svetainėse www.fotokudra.lt ir www.efoto.lt. 2008 m. dalyvavo „Kupiškėnų minčių“ organizuotame fotokonkurse „Ir Kupiškis yra gražus“ ir buvo apdovanotas padėka.
Tai pirmoji J. Samulionio fotografijų paroda, kurioje eksponuojami 26 darbai. Juose Kupiškio miesto ir apylinkių vaizdai įvairiais metų laikais, močiūtės darželio ir laukų gėlės, keletas abstrakcijų, kuriose nufotografuoti sunkiai nuspėjami objektai, ir žinoma padaužėlė katytė Taškė.

Skaityti daugiau...

Seminaras „Lėlių gaminimas ir jų valdymo būdai“

Is_desines_viesnia_Aurelija_Ceredaite_su_vienu_is_seminaro_dalyviu_rodo_seselini_teatraRugsėjo 28 d. projekto „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“ organizatoriai pakvietė į seminarą „Lėlių gaminimas ir jų valdymo būdai“, kuris įvyko Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Parodų salėje.
Seminare dalyvavo VšĮ vaikų dienos centro, VJUC „Varpelio“, Paketurių šv. Kazimiero vaikų globos namų, Alizavos pagrindinės mokyklos bei Noriūnų, Subačiaus, Skapiškio, Salamiesčio, Antašavos bibliotekų darbuotojai kartu su projekte dalyvaujančiais vaikais ir visi kiti besidomintys teatro lėlių gamyba.
Įžangos žodį tarusi bibliotekos direktorės pavaduotoja Lina Matiukaitė pristatė pasveikinti atvykusį seminaro svečią – Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoją Vytautą Knizikevičių bei lektorę – aktorę, režisierę, vaikiškų knygelių kūrėją Aureliją Čeredaitę.
Projekto vadovė Jolita Janušonienė priminė, kad pažintis su vis labiau populiarėjančiu lėlių teatro menu prasidėjo gegužės mėnesį, o pirmieji lėlių gamybos rezultatai jau matyti bibliotekos II aukšte parengtoje fotonuotraukų parodoje „Vaikų rankose gimstančios lėlės“. Spalio mėnesį visų laukia pats svarbiausias projekto renginys – lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės“.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija