Naujienos

Parvažiavo saulė

 saules_dienos_paminejimas_012Gegužės 3 d. Saulės dienos paminėjimu užbaigėme Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius.
Stebuklingu raktu atsirakinę duris, skambant A. Raudonikio dainelei „Parvažiavo saulė“, į Vaikų literatūros skyriaus žaisloteką sugužėjo Palėvenėlės pagrindinės mokyklos 2–3 klasių mokinukai lydimi bibliotekininkės Onutės Kručienės.
Skambėjo lietuvių poetų posmai apie saulę, vaikai minė mįsles. Bibliotekininkės J. Janušonienė ir L. Kliopkinienė priminė vaikams, kaip saulė minima lietuvių tautosakoje. Kartu su vaikais nutarėme, kad saulė primena mamą, nes jos tokios panašios – šiltos, mylimos ir visuomet laukiamos. Mūsų svečiai irgi atvažiavo ne tuščiomis – Vita Bernatavičiūtė ir Eligijus Petrulis visiems padeklamavo eilėraščių apie saulę. Paskui vaišinosi, žaidė, vartė knygeles, kurių nėra jų bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Alizavos bibliotekos 70-mečio paminėjimas

 Vilija_Paukstiene_sveikina_Laimute_Alizavos_70_mecio_proga1940 m. Alizavoje buvo įsteigta biblioteka – Blažių namuose jai buvo skirtas vienas kambarys (pastatas neišliko). Liudininkų teigimu, biblioteka tais pačiais metais buvo perkelta į netoliese stovintį Antaninos Jokubkienės namą, kuriame bibliotekai skirtas taip pat vienas nedidelis kambarys (dabar name gyvena M. Kaluinaitės šeima). Deja, užėjus vokiečiams, biblioteka buvo uždaryta. Praūžus II Pasauliniam karui, alizaviečiai stengėsi pakilti naujam gyvenimui. Dabar bibliotekai sukako jau 70 metų.
Iškilminga šventė prasidėjo ankstyvą balandžio 29-osios rytmetį. Į „saulėtą“ Alizavą (niekas nežino kodėl šis kaimas taip vadinamas) iš visų rajono bibliotekų skubėjo Laimutės Dešrienės, dirbančios Alizavos bibliotekoje, kolegės ir Kupiškio viešosios bibliotekos darbuotojai.
Svetingai buvo sutikti atvykusieji. Pirma buvo apsilankyta parapijos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kur bibliotekų darbuotojus pasitiko kunigas Laimonas Nedveckas. Kunigas supažindino su bažnyčios istorija, papasakojo paties atėjimą į Dievo namus. Prie bažnyčios visi susirinkusieji įsiamžino bendroje  nuotraukoje.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su rašytoju Vytautu Račicku

 Rasytojas_Vytautas_Racickas_bendrauja_su_vaikaisNacionalinė bibliotekų savaitė „Skaityk bibliotekoje“ nepraėjo be susitikimų su žymiais rašytojais. Balandžio 29-osios popietę viešojoje bibliotekoje, prie knygomis nutiesto stalo, vaikus pasitiko smagus, kaip ir jo paties parašytos knygos, rašytojas Vytautas Račickas, kurį pristatė Vaikų literatūros Skyriaus vyresn. bibliotekininkė Romualda Vasiliauskienė.
Netrukus užsimezgė įdomus pašnekesys tarp auditorijos ir atvykusio svečio. Abipusis klausimų-atsakymų lietus dar labiau suartino visus. Rašytojas V. Račickas pasakojo, kad išleidęs jau yra 26 knygas vaikams. Mėgstąs rašyti apie juos – išdykėlius, bet teigiamus vaikus. Daugelis knygelių sukurtos remiantis tikromis istorijomis iš mokyklinio gyvenimo. Knygoje „Mano vaikystės ledai“ sudėti  jo paties vaikystės nuotykiai ir įvairiausi prasimanymai.
Rašytojas paskaitė nemažai ištraukėlių iš knygų „Berniukai šoka breiką“, „Šokoladas iki pirmadienio“, „Mano vaikystės ledai“ ir vis pasiteiraudamas vaikų kas šias knygas perskaitė. Garsinis skaitymas, o dar girdimas iš paties rašytojo lūpų, vaikus domino ir intrigavo skaitymui.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su Tautviliu Uža

 Tautvilis_UzasBesitęsianti Nacionalinė bibliotekų savaitė viešojoje bibliotekoje džiugina lankytojus renginių gausa. Balandžio 28 d. į Kupiškio rajono viešosios bibliotekos Parodų salę rinkosi knygos mylėtojai. Visi skubėjo į susitikimą su Tautviliu Uža, kilusiu iš Laičių kaimo Viešintų seniūnijoje. Jį pristatė viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Danutė Baronienė.
 T. Uža išleido jau antrąją savo knygą „Iš širdies – viešintiškiai“, kurią ir pristatė visuomenei. Knygoje apie Viešintų kraštą pasakojama ir apie kupiškėnų gydytojų, medikų, kunigų, mokytojų ir paprastų žmonių gyvenimus. Į knygos pristatymą sugužėjo nemažas būrelis viešintiškių, norėjusių pasveikinti knygos autorių. Atvyko knygos korektorė, mokytoja Eugenija Sokienė, sukūrusi Griauželiškių, Laičių kaimų, Viešintų miestelio himnus bei Nida Šulcienė, laikraščio „Kupiškėnų mintys“ redaktorė, sukūrusi Viešintų miestelio himnui muziką.

Skaityti daugiau...

Projekto „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“ įgyvendinimas jau prasidėjo

 Projekto_vadove_Jolita_Janusoniene_pristato_spektakli_Trys_lokiai2011 m. sausio mėnesį Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Paramos fondas Lietuvoje (PFL) paskelbė „Regionų kultūros projektų, mažinančių kultūrinę ir socialinę atskirtį“, dalinio finansavimo konkursą. PFL Tarybai patvirtinus ekspertų rekomendacijas ir LR Kultūros ministrui pasirašius įsakymą, paaiškėjo skelbto konkurso „Regionų kultūros projektai, mažinantys kultūrinę ir socialinę atskirtį“ rezultatai. Iš viso buvo gautos 353 paraiškos, remiami 44 projektai.
Dalinį projekto „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“ finansavimą gavo ir Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka (SVB). Projekto tikslas – Kupiškio rajono, miesto ir kaimo vaikų, paauglių iš probleminių, socialiai remtinų šeimų bei vaikų, turinčių specialiųjų poreikių socialinės ir kultūrinės atskirties mažinimas, įtraukiant juos į meninę kūrybinę veiklą, plėtojant savęs ir pasaulio pažinimą, plečiant bendravimą ir bendradarbiavimą tarp projekte dalyvaujančių institucijų bei sukuriant naujas bibliotekų paslaugas.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija