Naujienos

Įspūdinga kelionė į Vilniaus „Lėlės“ teatrą

Pasakoja_teatro_rezisierius_ir_dailininkas_Rimas_Driezis_043Saulėtą lapkričio 9 d. popietę, projekto „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“ dalyviai išvyko į Vilniaus „Lėlės“ teatrą. Mažojoje salėje kupiškėnai turėjo galimybę pamatyti lėlių spektaklį „Coliukė“. Pjesę pagal Hanso Kristiano pasaką parašė teatro aktorė Nijolė Indriūnaitė, o sceninį jo pavidalą sugalvojo režisierius ir dailininkas Rimas Driežis. Vaidino Bronė Braškytė, Elvyra Piškinaitė.
Prasidėjus spektakliui žiūrovai pateko į žydrą pasaulį, kuriame iš didelės meilės ir ilgesio gėlės žiede gimė maža mergytė Coliukė. Ji sutinka daug įvairių gyventojų – varlių, vabalų, pelę ir kurmį, kurie yra tuščiagarbiai ir šykštuoliai. Tačiau nepraradusi vilties, su kregždutės pagalba, silpna ir trapi būtybė – Coliukė suranda artimą sielą...
Po lėlių spektaklio Rimas Driežys pakvietė visus pasižiūrėti šalia Mažosios salės įkurtą Gyvąjį lėlių muziejų. Muziejuje yra saugomi ir eksponuojami nebevaidinamų „Lėlės“ spektaklių scenografijos fragmentai, lėlės ir kaukės. Režisierius supažindino vaikus su pagrindinėmis teatrinių lėlių rūšimis – pirštininėmis, lazdelinėmis bei marionetėmis.

Skaityti daugiau...

Lėlių teatrų festivalis – Kupiškyje

ZirzuteRomualda_VasiliauskieneZirzutisLaimute_KliopkinieneSpalio 27 d. Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Parodų salėje įvyko lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės“. Tai tebesitęsiančio projekto „Lėlių teatras – jaukus vaikystės pasaulis“ renginys. Pagrindiniai projekto rėmėjai Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Atviros visuomenės instituto Pagalbos Lietuvoje fondas.
Renginį vedė dvi bitelės – Zirzutis ir Zirzutė (vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkės L. Kliopkinienė ir R. Vasiliauskienė). Paskelbus festivalio atidarymą, buvo pristatyta komisija – aktorė ir režisierė A. Čeredaitė, Kultūros ir švietimo skyriaus vyr. specialistė I. Mockuvienė ir projekto vadovė J. Janušonienė. Susirinkusieji galėjo pamatyti net devynis lėlių teatrų spektakliukus. Visi jie buvo skirtingi ir unikalūs pastatymu, pagamintomis lėlėmis, vaidyba, žanrais bei nuotaikomis.
Pirmieji pasirodė Salamiesčio pagrindinės mokyklos moksleiviai, vadovaujami bibliotekininkės J. Vosylienės ir mokytojos I. Baniulienės. Jie suvaidino linksmą ir pamokančią pasaką „Stebuklinga slyva“ pagal to paties pavadinimo P. Juodišiaus knygą.

Skaityti daugiau...

Mokomės dirbti kompiuteriu

Kaip_smagu_mokytis

Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros Skyriuje vyksta gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymai. Įvaldyti naujas technologijas bibliotekos lankytojus skatina gana įvairios priežastys: noras bendrauti su artimaisiais, išvykusiais į užsienį, poreikis susirasti naujų veiklų, susipažinti su informacinėmis technologijomis, bendrauti su bendraamžiais ir panašius pomėgius turinčiais žmonėmis, susirasti reikalingos informacijos. Dažniausiai mokymuose dalyvauja brandaus amžiaus žmonės, kuriems besimokant mokykloje ar studijų metais neteko susidurti su tokio pobūdžio veikla.
Mūsų bibliotekoje mokėsi 18 grupių lankytojų. Mokymų baigimo pažymėjimus jau gavo 72 žmonės. Rudenį į klases renkasi ne tik moksleiviai, bet ir senjorai. Tikimės, kad įgytos žinios jiems yra naudingos. 
Vėl atsiranda naujų, mokytis pageidaujančių kupiškėnų.

Kviečiame  norinčius mokytis!

Skaityti daugiau...

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Humoras Šiaurėje“

Bo_Harald_Tillberg__iaurs_ministr_tarybos_biuro_Lietuvoje_direktorius.1jpgLapkričio 14–20 d. švęsime Šiaurės šalių bibliotekų savaitę. Ji šiemet Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse bus rengiama keturioliktąjį kartą, o Šiaurės šalyse – penkioliktoji. Tai tradicinė šviesos ir knygos šventė, suteikianti progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Šių metų tema – „Humoras Šiaurėje“.
Pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja – populiarinti šių šalių knygų skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius bibliotekose. Kupiškio rajono viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius šiame projekte dalyvauja jau šeštą kartą. Labai džiugu, kad šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius organizuos ir kaimo padaliniai – Noriūnų, Subačiaus ir Skapiškio bibliotekos.
Spalio 14 d. Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje pakvietė visas bibliotekas, dalyvaujančias 2011 m. Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje į informacinį seminarą, kuris vyko Vilniuje, Radisson Blu viešbutyje.

Skaityti daugiau...

Muzika troliui

KnygaSpalio 11 d. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje įvyko V. Palčinskaitės knygos „Muzika troliui“ pristatymas. Renginyje dalyvavo Kupos pradinės mokyklos 3c klasės moksleiviai su mokytoja Alma Jarutienė.
Skyriaus darbuotojos – Laimutė Kliopkinienė, Romutė Vasiliauskienė, Jolita Janušonienė pristatė žinomos vaikų rašytojos apysaką, kurią įkvėpė kelionės po trolių šalį – Norvegiją. V. Palčinskaitė gyveno tarp neįsivaizduojamo grožio fiordų, sutiko daug nenusakomo gerumo žmonių. Susidraugavo su vaikais, lankėsi pamokose jų mokykloje, pasakojo apie Lietuvą. Rašytojos draugai - Sykkylveno mokyklos šeštokai, nutarė, kad ji Lietuvos vaikams būtinai turėtų papasakoti apie jų šalį, papročius, gamtą... Be to, jie tikino, kad niekur kitur, tik Norvegijoje, vis dar gyvena troliai.
Iš visko, ką girdėjo, matė ir patyrė, V. Palčinskaitė sudėliojo knygą „Muzika troliui“. Ji skirtai tiems, kas domisi tolimais kraštais, tiems, kurie klausosi muzikos ir visiems, kurie ilgisi nuotykių. O juk nuotykių ilgisi ne vien vaikai. Tik suaugusieji nedrįsta to prisipažinti...

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija