Naujienos

POEZIJOS SKAITYMAI PALĖVENĖJE

Ingos_Dovydenienes_foto4Sekmadienio popietę Palėvenės vienuolyne skambėjo poezijos posmai. Čia vyko jau septintasis literatų konkursas Karolio Širvinsko premijai gauti, kurios įsteigėjas fondas „Baltasis balandis“ ir  prieš 10 metų žuvusio literato, tautodailininko, kunigų seminarijos klieriko Karolio mama, svėdasiškė  Aldona Širvinskienė. Siekiant suaktyvinti literatų veiklą ir susipažinti su naujausia jų kūryba, kasmet pasirenkama vis kita konkurso organizavimo vieta. Šį kartą į Palėvenę suvažiavo ir savo kūrybą pristatė 22 literatai ir šešių Aukštaitijos rajonų – Anykščių, Biržų, Kupiškio, Panevėžio, Rokiškio ir Utenos. Kupiškėnams atstovavo šimonietė Vida Kaulakienė, subatėnė Angelė Marija Jonuškienė, skapiškėnė Laima Laopienienė, noriūnietė Dalia Jarmalavičienė ir Regina Baltrūnienė iš Kupiškio.

Skaityti daugiau...

Naujų leidinių sutiktuvės

Banguoles_Aleknienes_foto5Gegužės 20 dienos popietę Kupiškio viešojoje bibliotekoje pristatyti du kupiškėnams svarbūs leidiniai – „Kupiškėnų žodyno“ II-asis tomas bei istorijos ir kultūros almanachas „Kupiškis. 2010“.
Renginio vedėja, viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Lina Matiukaitė, pristatydama garbius svečius – žodyno sudarytoją, humanitarinių mokslų daktarę, Kupiškio krašto Garbės pilietę Klementiną Vosylytę, Lietuvių kalbos instituto direktorę, humanitarinių mokslų daktarę, docentę  Jolantą Zabarskaitę ir almanacho vyr. redaktorių bei sudarytoją, dailėtyrininką Vidmantą Jankauską, pastebėjo, kad derlių įprasta skaičiuoti rudenį, bet ir šis pavasaris ypač derlingas kupiškėniškais leidiniais. Neseniai kultūros centre pristatytas etnografės Almos Pustovaitienės sudarytas kupiškėniškų dainų rinkinys „Jir atskrido sakalalis“, turime ir mokomąjį tarmės leidinį „Rytų aukštaičiai kupiškėnai“. Po trejų metų sulaukėme antrojo „Kupiškėnų žodyno“ tomo (pirmasis pasirodė 2008 m. pradžioje), apimančio I–O raidėmis prasidedančius kupiškėniškus žodžius.

Skaityti daugiau...

Jolita – tarp geriausių Lietuvos bibliotekininkių

 Zaislotekos_sumanytoja_Jolita_JanusonieneKiekvienais metais Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu įteikiami metų geriausių bibliotekininkų vardai ir premijos bibliotekų specialistams už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius profesinius laimėjimus per praėjusius metus.

Šiais metais Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2011 m. balandžio 27 d. įsakymu  Nr. ĮV-324  2010 metų geriausio bibliotekininko vardas suteiktas Kauno apskrities viešosios bibliotekos Kultūros renginių ir leidybos grupės vedėjai Rimantei Tamoliūnienei už originalias Kauno miesto kultūros paveldo sklaidos iniciatyvas bei šiuolaikišką bibliotekos istorijos liudijimą. 2010 metų geriausio jaunojo bibliotekininko vardas suteiktas Vilniaus universiteto bibliotekos Komunikacijos ir informacijos skyriaus vedėjai Indrei Zalieskienei už novatoriškumą, netradicinių sprendimų taikymą bibliotekos veikloje, už kūrybiškumo, bendruomeniškumo, mokymosi visą gyvenimą idėjų sklaidą bibliotekoje, o 2010 metų geriausio bibliotekos direktoriaus vardas suteiktas Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorei Vidai Garunkštytei už išskirtinius profesinius pasiekimus kuriant šiuolaikišką biblioteką bei naujų bibliotekos paslaugų atradimo iniciatyvas.

Skaityti daugiau...

Moksleivių piešinių konkursas „Internete aš esu atsargus“ jau prasidėjo

DSC04947Projekto „Bibliotekos pažangai“ organizatoriai pakvietė 7–15 metų moksleivius dalyvauti piešinių kompiuteriu konkurse „Internete aš esu atsargus“. Visi norintys sužinoti išsamesnę informaciją apie šį konkursą gegužės 10 d. rinkosi Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje. Transliacijos „Nupiešk savo patarimus, kaip saugiai naudotis internetu“ metu, į norinčius dalyvauti konkurse, kreipėsi Saugaus elgesio ekspertė Inga Manelytė. Ji pakvietė visus aktyviai dalyvauti konkurse ir pranešė, kad konkursas jau prasidėjo nuo gegužės 10 d. ir tęsis visą mėnesį iki birželio 11 d. Piešti galima „Paint.net“, „Piešimas“ ar kita pasirinkta kompiuterine piešimo programa viena iš šių temų: „Saugiai bendrauju internete“, „Saugausi elektroninių sukčių“, „Kovoju su elektroninėmis patyčiomis“, „Sakau „Ne“ internetui iki paryčių!“. Nupieštas piešinys (ne didesnis nei 500 kb) išsaugomas .jpg formatu ir išsiunčiamas e. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

Skaityti daugiau...

Parvažiavo saulė

 saules_dienos_paminejimas_012Gegužės 3 d. Saulės dienos paminėjimu užbaigėme Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius.
Stebuklingu raktu atsirakinę duris, skambant A. Raudonikio dainelei „Parvažiavo saulė“, į Vaikų literatūros skyriaus žaisloteką sugužėjo Palėvenėlės pagrindinės mokyklos 2–3 klasių mokinukai lydimi bibliotekininkės Onutės Kručienės.
Skambėjo lietuvių poetų posmai apie saulę, vaikai minė mįsles. Bibliotekininkės J. Janušonienė ir L. Kliopkinienė priminė vaikams, kaip saulė minima lietuvių tautosakoje. Kartu su vaikais nutarėme, kad saulė primena mamą, nes jos tokios panašios – šiltos, mylimos ir visuomet laukiamos. Mūsų svečiai irgi atvažiavo ne tuščiomis – Vita Bernatavičiūtė ir Eligijus Petrulis visiems padeklamavo eilėraščių apie saulę. Paskui vaišinosi, žaidė, vartė knygeles, kurių nėra jų bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija