Naujienos

Akcija baigėsi

seimu_kovos_apdovanojimai_is kaires kupos ir magu komandu seimosAkcija „Šeštadieninės „Šeimų kovos“ bibliotekoje“ baigėsi. Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, įsijungusi į šią akciją kovo 26 d. iškovojo 9 ir 14 prizines vietas. Komandos pasivadinusios „Kupa“ ir „Magai“ patekusios tarp nugalėtojų laukė projekto „Bibliotekos pažangai“ įsteigtų prizų, kuriuos balandžio 8 dienos popietę dalyvavusioms komandoms įteikė viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Lina Matiukaitė. Šeimyninės komandos gavo padėkas, stalo žaidimus ir saldžiuosius prizus. Prie bendro saldaus stalo buvo pasidalinta maloniais kovų įspūdžiais, laimėjimais ir pralaimėjimais. Vaikai nieko nelaukdami išbandė dovanų gautus stalo žaidimus, o tėveliai turėjo galimybę nors trumpam ramiai pasėdėti prie puodelio kavos.

Skaityti daugiau...

Literatūrinė popietė Vaikų knygos dienai paminėti

 romualda vasiliauskiene pradejo sventeBalandžio 6 d. viešosios bibliotekos Parodų salėje buvo paminėta Tarptautinė vaikiškos knygos diena, kuri švenčiama kartu su žymaus pasakininko Hanso Kristiano Anderseno (1805–1875) gimtadieniu.
Vaikų literatūros Skyriaus darbuotojos sukūrusios šiltą, jaukią ir malonią aplinką susirinkusiems knygučių mylėtojams ir tapusios pasakų personažais – Katinu, Raganaite ir Velniuku leido visiems pasijusti tarsi pasakų šalyje. Ilgauodegis katinas papasakojo knygelės atsiradimo istoriją, jos svarbą kasdieniame gyvenime, kokia ji turėtų būti, kad pamiltų būsimas skaitytojas.
Staiga pasirodė pikta Raganaitė, kuri sunerimusi ieškojo savo anūkėlio – Velniuko. O velniukas pasivaikščiodamas ramiausiai sau skaitė H. K. Anderseno knygą ir nieko negirdėjo. Močiutė pagalvojo, kad anūkėlis susirgo. Nepatiko jai velniukas, skaitąs knygą ir besigiriantis, kad iš knygos daug ko galįs pasimokyti.

Skaityti daugiau...

Balandžio 2-ają tęsėsi „Šeimų kovų“ viktorina

 seimu kovos balandzio 2 dienaKompanija „Atsargus internete“ pakvietė visus viešųjų bibliotekų lankytojus į antrąją šeštadieninę „Šeimų kovų“ viktoriną, kurios metu siekiama išsiaiškinti sumaniausia Lietuvos šeima. Balandžio 2-ąją dieną, vykusioje viktorinoje Saugaus elgesio ekspertei Ingai Manelytei talkino „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Šeimų dvikova – Akropolio turnyras“ vedėjas Vytenis Sinkevičius. Drauge jie patarinėjo tėvams, kaip padėti vaikams saugiai elgtis internete. Inga priminė visiems viktorinos dalyviams, kad kiekvienoje Lietuvos viešojoje bibliotekoje galima rasti specialų leidinį „Saugus ir draugiškas internete tėvams“, kuris padės įveikti visas iškilusias problemas.
Transliacijos metu apie interneto žalą kalbėjo ir Žydrė Arlauskaitė, Paramos vaikams centro psichologė psichoterapeutė. Ji teigė, kad žinių ir pramogų pilnas interneto pasaulis traukia visus, o ypatingai vaikus bei paauglius. Jeigu jau kompiuteris atstoja draugus, tėvus, darbą, ir visus kitus turimus pomėgius, vadinasi reikia kažką gyvenime keisti. Kas per daug, tas negerai, ypač tuomet, kai žmonės pradeda gyventi internetu. Žydrė patarė išmokti internetą naudoti su saiku.

Skaityti daugiau...

Akcija „Šeštadieninės „Šeimų kovos“ bibliotekoje“ jau prasidėjo

Du šeštadienius iš eilės viešosios bibliotekos pakvies Lietuvos šeimas į nacionalinę viktoriną „Šeimų kovos“. Akciją organizuoja projektas „Bibliotekos pažangai“. Į šią akciją įsijungė ir Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Kovo 26 dieną įvyko pirmoji „Šeimų kova“. Vaikų literatūros skyriuje užsiregistravo 3 šeimų komandos: „KUPA“, „MAGAI“, „VIF“.
Prasidėjus transliacijai, kampanijos „Atsargus internete“ koordinatorė Inga Manelytė pasveikino sėkmingai prie žaidimo platformos prisijungusias šeimas ir pristatė svečią – radijo didžėjų Vytenį Sinkevičių. Vytenis dalijosi patirtimi, kaip reikia saugiai elgtis internete bei patarė tėvams priminti vaikams saugaus elgesio internete taisykles. Inga informavo, kad projektas „Bibliotekos pažangai“ išleido specialų leidinį suaugusiems – „Saugus ir draugiškas internete tėvams“, kuris padės ir patars, kaip reikia apsaugoti vaikus internete. Šį leidinį turi visos viešosios bibliotekos.

Skaityti daugiau...

Zita Gaižauskaitė – mylimiausia vaikų poetė

 dsc04184Vaikų poetė Zita Gaižauskaitė labai šilta ir jautri moteris, vasario mėnesį atšventusi 60-ties metų jubiliejų. Jos tekstai – skambūs, vaizdingi, parašyti vaikams suvokiama kalba, labai melodingi ir ritmingi. Tačiau neužtenka vien tik surimuoti, kad žodžiai atgytų ir pažadintų skaitytojų vaizduotę. Poetė rašydama stengiasi prisijaukinti ir sušildyti vaikus supantį pasaulį. Tai akivaizdu eilėraščiuose apie gamtos reiškinius. Kūriniuose sugyvinti daiktai, gyvūnai į skaitytojus prabyla negirdėtais dialogais, pasakodami savo nuotykius. Tokia poezija labai artima vaikui.
Pastaraisiais metais knygynų lentynose pasirodė daugybė jos knygelių, skirtų ikimokyklinio bei jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams: „Mūsų giminėlė“ (2007), „Kiškio lopšinė“ (2007), „Kas miške gyvena?“ (2007), „Kalėdų bobutė“ (2007), „Linksmasis traukinukas“ (2007), „Žiemos vaikai“, (2007), „Girios mokyklėlė“ (2008), „Riedėkit, margučiai“ (2008), „Taip sukasi metai“ (2008), „Kaip bebriukai namą statė“ (2008), „Žiogas pievoj vasarojo“ (2008), „Kur keliauji debesėli?“ (2008), „Stipriausias margutis“ (2008), „Šviesoforas“ (2008), „Dvi sesutės pasakėlės“ (2008), „Pavasaris lekia“ (2009), „Kas pravirkdė raideles?“ (2009), „Labas vakaras, geny“ (2009), „Iš vieno kamieno“ (2010), „Kalėdų žvaigždelė“ (2010), „Atvažiuoja Kalėda“ (2010).

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija