Naujienos
Subačius išsirinko geriausias 2010 metų knygas
- Informacija
- Atnaujinta: Sekmadienis, 2013 sausio 06 15:32

Šiais metais paauglių kategorijoje buvo siūlomas šios knygos: Onos Jautakės „Kai aš buvau Kleo“, Remigijaus Misiūno „Sutrumpintas meilės terapijos kursas“, Gendručio Morkūno „Velniškai karštos atostogos“, Kazio Sajos „Čia kažkas yra“ ir Vytauto Račicko „Baltos durys“. Visas šias knygas pasisiūlė perskaityti ir pristatyti šeštokė Martyna Pakalnytė. Tai labai aktyvi ir žingeidi mergaitė. Jai, iš viso penketuko siūlomų knygų, labiausiai patiko V. Račicko „Baltos durys“, kurioje aprašomos paauglių problemos. Septintokių mergaičių tarpe lyderiavo R. Misiūno „Sutrumpintas meilės terapijos kursas“. Likusiomis knygomis paaugliai liko ne itin sužavėti. Skaičiuojant anketas vyko karštos diskusijos ir spėlionės, kuri knyga verta tapti populiariausia tarp paauglių. Tačiau, kaip paaiškėjo, populiariausia 2010 metų paauglių kategorijoje knyga tapo V. Račicko „Baltos durys“.
Po knygų rinkimų visi popietės dalyviai diskusijas tęsė prie arbatos puodelio, emocijas pagilino trumpi siūlomų knygų video klipai, kuriuose savo knygas pristatė patys rašytojai arba jų artimieji. Ši metų knygos rinkimų akcija, vykusi jau šeštą kartą mus labai džiugina, nes gautos naujos knygos papildo bibliotekos knygų fondą.
Suaugusiųjų žmonių kategorijoje buvo siūlomos šios knygos: Jolitos Skablauskaitės „Sado sindromas“, tai romanas pasakojantis dizainerio gyvenimo istoriją, kurioje pasakojama apie paslaptingą žmogaus prigimtį, nenuspėjamus poelgius, kūrybinių ir antgamtinių galių ryšį. Giedros Radvilavičiūtės knyga „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“, tai esė rinkinys, kuriame analizuojamos žmonių kasdieninio gyvenimo detalės, tarpusavio santykiai. Poeto, dramaturgo Rolando Rastausko esė rinktinė „Privati teritorija“ daugeliui patiko dėl savito ir meistriško stiliaus. Valdo Papievio romanas „Eiti“ sužavėjo vaizdinga kalba, mokėjimu įtaigiai papasakoti apie svetimą kraštą taip, kad kiltų nenumaldomas noras ten nuvykti. Didžiausio skaitytojų dėmesio ir pagyrimų sulaukė Marcelijaus Martinaičio atsiminimų knyga „Mes gyvenome“. Šioje knygoje autorius pasakoja apie savo vaikystę, paauglystę, anų laikų Lietuvos gyvenimą, to meto skirtumus bei panašumus su dabartiniais laikais. Aktyviausieji bibliotekos skaitytojai perskaitę šias knygas, pildė anketas, kuriose pirmenybę teikė M. Martinaičio knygai „Mes gyvenome“.
Išrinkus knygą-nugalėtoją, diskusijos toliau tęsėsi prie kavos puodelio. Džiugu, kad bibliotekos lankytojai lieka neabejingi kvietimams dalyvauti įvairiose akcijose, noriai ateina, skaito ir vertina knygas. Nepaisant įvairiausių gyvenimo aplinkybių, dažnam žmogui knyga tampa ištikimiausiu draugu. „Bendravimu su tauriausiais žmonijos protais mes mėgaujamės daugiausia per knygas, ir tas bendravimo būdas prieinamas visiems“.
Viljamas Eleris Čeningas
Viljamas Eleris Čeningas

Vaikų sliteratūros Skyriaus bibliotekininkė Audronė Bukienė
Subačiaus bibliotekos vedėja Inga Dovydėnienė
Piešinių paroda „Nespalvotas juokas“
- Informacija
- Atnaujinta: Sekmadienis, 2013 sausio 06 15:32
Aurelija Raišytė gimė Kupiškyje. 2007 m. baigė P. Matulionio vidurinę mokyklą. Besimokydama mokykloje pradėjo kurti eilėraščius, o vyresnėse klasėse labai pamėgo piešti. Šiuo metu ji Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto psichologijos specialybės 4-ojo kurso studentė. Pirmieji darbai 2008 metais buvo išspausdinti Vilniaus universiteto, Filosofijos fakulteto studentų kūrybos knygoje.
Vasario–kovo mėnesiais Kupiškio rajono viešosios bibliotekos II aukšte eksponuojama pirmoji Aurelijos piešinių paroda „Nespalvotas juokas“. Visi autorės darbai, atlikti juodais želiniais rašikliais. Šiomis priemonėmis sukurti piešiniai yra nekoreguojami, nes jų neįmanoma ištrinti. Piešiniai labai gražūs ir originalūs, reikalaujantys daug kruopštumo bei kantrybės. Aurelijos kūrybos centre – linksmi, smagūs žmogeliukai, gyvūnėliai bei įvairūs padarėliai, portretai ir gamtos motyvai. Kiekvienas kūrinys nupieštas iš labai smulkių detalių ir sukuria ypatingą nuotaiką.
Aurelijos hobis: piešimas ir knygų skaitymas.
Kviečiame visus apsilankyti!
Jolita Janušoniene
Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Rankdarbių paroda „Tik adata ir siūlas“
- Informacija
- Atnaujinta: Sekmadienis, 2013 sausio 06 15:32

Į Skapiškį persikėlė gyventi prieš 12 metų. Nuo 2009 m. paskatinta skapiškietės Laimutės Papučkaitės, pradėjo siuvinėti kryželiu paveikslus.

Parodoje „Tik adata ir siūlas“, kuri parengta Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, visą vasario mėnesį bus galima pamatyti net 16 spalvingų kryželiais išdaigstytų autorės paveikslėlių. Darbuose dominuoja gėlės, gyvūnai, gamtos vaizdai, kaimo pirkios, vienas paveikslėlis religine tematika. Siuvinėjimas kryželiu – kruopštus ir kantrybės reikalaujantis darbas, nes dygsnis po dygsnio autorė spalvas „guldo“ į vientisą vaizdą. Tai penktoji paroda ir antroji toliau už Skapiškio ribų. 2009 m. Vladislavos darbai buvo eksponuoti Noriūnų bibliotekoje.
Maloniai kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir pasigrožėti autorės darbais!
Vaikų literatūros Skyriaus vedėja
Jolita Janušonienė
Internete elkis atsargiai
- Informacija
- Atnaujinta: Sekmadienis, 2013 sausio 06 15:32

Akcijos vedėjai diskutavo apie saugų elgesį internete. Susirinkusieji stebėdami vaizdo transliaciją sužinojo, kokių būna kenkėjiškų programų ir kuo jos pavojingos bei kaip šios programos patenka į kompiuterį.
Savo patirtimi, kaip išvengti virusų, dalijosi „Biplan“ gitaristas Olegas Aleksejevas. Jis internetu jau naudojasi 10 metų ir nėra nei karto atsisiuntęs kompiuterinių virusų. Pašnekovas patarė įsidiegti namų kompiuteriuose antivirusines programas ir jų niekada neišjunti. Labai svarbu, kad visi įsidėmėtų, – jei kompiuterio apsauga rekomenduoja neatidarinėti tam tikrų puslapių ar programų, tai to daryti ir negalima. Olegas pasiūlė naudotis informacija, kurią galima gauti iš legalių ir patikimų interneto paslaugų, bet niekada neatidarinėti nepageidaujamų laiškų bei nesisiųsti nelegalių programų, žaidimų ar muzikos.
Garsus aktorius Ramūnas Rudokas prisiminė tuos laikus, kai interneto dar nebuvo ir perspėjo apie jame gresiančius pavojus. Tam, kad naršyti, bendrauti ir žaisti internete būtų saugu reikia laikytis atsargumo principų. Bendraujant socialiniuose tinkluose reikia žinoti, kokią informaciją apie save galima nurodyti ir kam ji bus prieinama bei savo profilyje neviešinti provokuojančių ar netinkamo turinio nuotraukų. Ramūnas patarė nepriimti kvietimų iš nepažįstamų žmonių ir neatskleisti jiems savo asmeninės informacijos.
Akcijoje dalyvaujantis dainininkas, aktorius, televizijos laidų vedėjas Marijonas Mikutavičius perspėjo, kad žmogus patekęs į interneto erdvę tampa viešas, todėl labai svarbu žinoti, kiek apie save skelbti informacijos bei patarė niekada nesusitikinėti su nepažįstamais internetiniais vartotojais.
Internetas ne tik smagi paslauga. Ne vienas žmogus internetinėje erdvėje patiria patyčias, kurios daug skaudesnės, nes žeminanti informacija pasiekia didelį skaičių žmonių. Robertas Povilaitis, „Vaikų linijos“ vadovas, Lietuvos psichologų sąjungos prezidentas laidos metu siūlė imtis veiksmų mažinančių patyčias – nereaguoti į nemalonias žinutes bei įjungti vartotojų blokavimo funkciją arba kreiptis į svetainės administratorių, kad pašalintų nemalonius komentarus. Susidūrus su patyčiomis reikia netylėti, o kreiptis pagalbos į tėvus, socialinius psichologus, policiją.
„Norint patyčių išvengti reikia patiems su jomis kovoti, nedėti netinkamų nuotraukų į internetą, nerašyti netinkamų komentarų, negrasinti konkretiems žmonėms bei nepublikuoti žeminančios informacijos ir vaizdų“, – patarė renginio vedėja Inga Manelytė.
Baigiantis laidai, Gustavas visus pakvietė kiekvieną vasario antradienį – 8, 15, ir 22 dieną dalyvauti „Protų kovose“, kuriose varžysis komandos iš visos Lietuvos.
Kviečiame visus aktyviai dalyvauti!
Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Jolita Janušonienė
Išrinkome Metų knygą suaugusiems
- Informacija
- Atnaujinta: Sekmadienis, 2013 sausio 06 15:32

Renginyje pristatytos penkios į Metų knygos suaugusiems titulą pretenduojančios knygos: Marcelijaus Martinaičio „Mes gyvenome“, Valdo Papievio „Eiti“, Giedros Radvilavičiūtės „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“, Rolando Rastausko „Privati teritorija“, Jolitos Skablauskaitės „Sado sindromas“.
Renginio vedėja Janina Širvinskienė priminė susirinkusiems apie Skaitymo skatinimo programą bei knygos rinkimų akcijos tikslus, trumpai pristatė kiekvienos knygos autorių, apibūdindama jų kūrybos braižą bei pačias knygas. Ištraukas iš pristatomų knygų nuotaikingai ir įtaigiai suvaidino Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos moksleivių grupė, vadovaujama režisierės Vilijos Morkūnaitės.
Rinkimų dalyviams buvo išdalinti balsavimo lapeliai su renkamųjų knygų sąrašėliais ir nurodyta, kad balsuoti galima pažymint sutartu ženklu tik ties viena knyga. Renginio pabaigoje dalyviai buvo paraginti aktyviai balsuoti už patikusią knygą. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad daugiausiai balsų surinko Marcelijaus Martinaičio knyga „Mes gyvenome“. Skaitytojai irgi vertino pristatomas knygas: aktyvi skaitytoja, Kupiškio Trečiojo amžiaus universiteto vadovė Alfreda Žiūkienė pasidalijo mintimis apie perskaitytas knygas, pretenduojančias į Metų knygos titulą.
Skaitytojams palinkėta ir toliau draugauti su knyga, dalintis knygų atradimais bei domėtis literatūros naujienomis. Gimnazistai, dalyvavę teatralizuotame knygų pristatyme, apdovanoti projekto „Bibliotekos pažangai“ atributika – rašikliais bei žymekliais. Lankytojai pakviesti dalyvauti projekto„Bibliotekos pažangai“ akcijose. Bibliotekininkės padėkojo ir teatralizuoto pristatymo režisierei, įteikdamos gėlių.
Komisija suskaičiavo ir individualiai bibliotekos Abonemente balsavusiųjų skaitytojų balsus. Pavieniai skaitytojai irgi daugiausia balsų atidavė M. Martinaičio knygai, tad galutinis rezultatas toks: Kupiškio miesto skaitytojai „Metų knyga 2010“ suaugusiųjų kategorijoje išrinko žinomo poeto ir eseisto, Nacionalinės premijos laureato Marcelijaus Martinaičio knygą „Mes gyvenome“.
Janina Širvinskienė,
Kupiškio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo Skyriaus vedėja