Naujienos

Pepė Ilgakojinė teatro dienos paminėjime

Teatro dienos paminėjimas kovo 25d. tęsėsi Kupiškio Kultūros centro Vitražų salėje.
Pepė Ilgakojinė ir jos draugai – viešosios bibliotekos darbuotojos – L. Kliopkinienė, J. Janušonienė ir R. Vasiliauskienė mažuosius teatro mylėtojus iš Kupos pradinės mokyklos pakvietė  paminėti Teatro dieną.  Šią šventę švęsti būtina, todėl, kad vaikai  puikiai žino, kas yra teatras ir patys labai mėgsta vaidinti.
 Kai vaikai su Pepe nutarė, kad „teatras – labai geras daiktas“, prasidėjo spektaklis. Žiūrėjome muzikinę pasaką „Jaučio trobelė“. Ją suvaidino VJUC „Varpelis“ auklėtiniai, vadovaujami muzikos vadovės Vaidos Kalamažnikienės. Pasaka parengta pagal lietuvių liaudies pasakas, žaidimus ir daineles.
Spektaklis visiems labai patiko, nes kaip sakė Pepė „ ...gera būti vaiku. Dideli žmonės nemoka linksmintis, neturi jokio džiaugsmo. Tik begalę nuobodaus darbo, kvailų drabužių, nuospaudų ir mokesčių.“
Deja, visos šventės baigiasi, todėl, paragavę Pepės „stebuklingų piliulių“, pasilinksminę, lauksime Teatro  dienos kitais metais. Teatras – visada laukia mūsų!

 

Meno ir muzikos skaityklos
vyresn. bibliotekininkė Laimutė Kliopkinienė

Teatro dienos paminėjimas

pasirodymas6  Artėja labai graži šventė – Kovo 27-oji – Tarptautinė teatro diena, švenčiama jau nuo 1962 metų. Kupiškio viešojoje bibliotekoje ši šventė buvo paminėta kovo 23 dieną.
Svečiuose atvyko Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos dramos kolektyvas, vadovaujamas Alidos Kacinauskienės, kurį pristatė viešosios bibliotekos Vaikų literatūros Skyriaus vyresn. bibliotekininkė Romualda Vasiliauskienė. Literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Su viltim į ateitį“ atliko merginos, kurių pasirodymas ne vieną sužavėjo. Renginyje dalyvavo Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos 1 b ir  2 e klasės moksleiviai su auklėtojumi Vytautu Koženiausku.
A. Kacinauskienė sveikindama visus su teatro diena palinkėjo Meilės, Vilties ir Tikėjimo, pažadėjo toliau bendradarbiauti su Vaikų literatūros Skyriumi, dalintis patirtim, ieškoti kūrybinių naujovių.

Skaityti daugiau...

Julijos fotografijų paroda

 is desines parodos autore julija selezniova ir renginio vedeja lina matiukaite Kovo 18 d. viešosios bibliotekos Parodų salėje vyko Julijos Selezniovos, Kupiškio P. Matulionio pagrindinės mokyklos VIII kl. moksleivės, fotografijų parodos pristatymas. Jos darbų parodos 2010 metais buvo eksponuotos Panevėžio ir Kupiškio turizmo informacijos centruose, viename vaikų lopšelyje-darželyje.
Renginio vedėjos, viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojos Linos Matiukaitės, retorinė užklausa „Kada kažin kūrybinės galios užplūsta žmogų?“ buvo skirta Julijai. Mielą mergaitę pristatė kaip kūrybingai dirbantį ir įdomiai mąstantį žmogų.
Fotografuoti Julija pradėjo prieš 5–6 metus, kai jos tėvelis nupirko skaitmeninį fotoaparatą, rimčiau pradėjo prieš 2–3 metus. Paklausta kodėl pradėjo domėtis šiuo menu, nedvejodama atsakė „Gal iš neturėjimo ką veikti...“. Niekas neateina iš niekur. Iš tėvelio lūpų išgirdome, kad fotografuoti mėgsta ir jis pats, ir dar jo paties tėtis domėjosi fotografija. Štai kur meno paveldėjimo šaknys. Mergaitė net nelanko jokio fotografų būrelio ir nemano šio pomėgio sieti su profesine ateitimi.

Skaityti daugiau...

Džiaugiamės gerais „Protų kovų“ rezultatais

6Kovo 4 d. viešosios bibliotekos Kraštotyros ir informacijos Skyriuje vyko viktorinos „Protų kovos“ dalyvių apdovanojimai. Kadangi vasario 15 d. Kupiškio viešosios bibliotekos suaugusių komandos dalyvavo šioje viktorinoje ir iškovojo „Kupa“ antrąją ir  „Biblioteka“ ketvirtąją vietas iš visų Lietuvos bibliotekų komandų. Visas, antrąją-septintąją, vietas užėmusias komandas pasiekė  nacionalinių „Protų kovų“ plakatai su Gustavo autografais, spalvingi kampanijos „Atsargus internete“ puodukai ir saldūs prizai. Taigi ir mūsų viešosios bibliotekos komandų nariams buvo skirti prizai ir diplomai, kuriuos oficialiai įteikė viešosios bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė.

Skaityti daugiau...

Rimgailės lėlės

rimgaileKovo 1-ąją viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje, Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus absolventė Rimgailė Lastauskaitė su savo mama, Muzikos mokyklos Dailės Skyriaus mokytoja Rita Lastauskiene, pravedė apmokymus, kaip savo rankomis ir kūryba pasigaminti lėlę. Apmokymuose dalyvavo Kupiškio VJUC „Varpelis“ lavinamųjų klasių spec. pedagogė Vanda Damkienė su auklėtoja Nijole Krasovskaja, medikė Violeta Grigaliūnienė, Viešosios bibliotekos Vaikų Skyriaus vedėja Jolita Janušonienė.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija