Naujienos

Viktorina „Protų kovos“ su Gustavu tęsiasi

   zefyriukaiNepabūgę šalčio, vasario 15 dieną, P. Matulionio pagrindinės mokyklos moksleiviai rinkosi Kupiškio viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros Skyriuje, norėdami sudalyvauti antroje „Protų kovų“ viktorinoje. Užsiregistravo trys komandos: TAGO, ZEFYRIUKAI ir GUMINIAI. Visi nekantraudami laukė transliacijos pradžios.
            Viktoriną pradėjo visų mylimas TV personažas Gustavas primindamas dalyviams viktorinos taisykles. Projekto „Bibliotekos pažangai“ vykdomos kampanijos „Atsargus internete“ koordinatorė Inga Manelytė įvardijo 5 bibliotekų komandas, kurios laimėjo praėjusią viktoriną bei supažindino, kokie bus prizai šį kartą.
            Gustavas pranešė visiems prisijungusiems prie žaidimų platformos, kad bus 4 viktorinos turai po 5 klausimus. Pirmojo turo klausimai susiję su Lietuvos istorija, antrojo – nepriklausoma Lietuva, trečiojo – faktai ir skaičiai apie Lietuvą, o paskutinis turas – „būk atsargus internete“.

Skaityti daugiau...

Metų knygos rinkimai Noriūnuose

 is desines bibliotekininke i. gasparoniene ir mokytoja e. vanagiene su aukletiniais antrokais
 
Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos radijas ir televizija, Kultūros ministerija ir Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka.
Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose – vaikų, paauglių ir suaugusiųjų – knygų kategorijose. Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį, o bibliotekos kviečiamos rengti projektus, siųsti juos ir laimėti knygų rinkinius. Noriūnų biblioteka, parengusi projektą, laimėjo knygų penketukų rinkinius vaikams bei paaugliams.

Skaityti daugiau...

Kūrybos erdvės 9

rima kalinkiene gavo daugiausia balsu uz labiausiai atitikusia laiko zenklu tema

Gyvenimas – tai ilgas ir nepakartojamas laiko tarpas, kuris nesustodamas sukasi ratu, negailestingai palikdamas ir kartais išsaugodamas viską, kas buvo brangu, miela ir gražu. Tačiau noris to ar ne, kartas nuo karto sugrįžtame į praeitį tik skirtingai užfiksuotu kelio potėpiu, įvardintu laiko ženklais.

Vasario 11-osios dienos popietę į viešosios bibliotekos Parodų salę rinkosi meno mylėtojai, nešini minties, pamatyti kažką naujo ir subtilaus. Salės šurmulį sustabdė Romo Dabricko, trumpam atvykusio iš Norvegijos dainos, pritariant gitara ir priminusios metų laikus ir neužmirštamą  meilę. Į tradicinę „Kūrybos erdvių“ parodą „Laiko ženklai“ susirinko jau matyti veidai ir, be abejo, paroda pasipildė naujais menininkų vardais. Smagu, kad į gyvenimo ratą bando įsisukti nauji vėjai, atskraidindami naujų minčių ir gražių idėjų.

Skaityti daugiau...

Prasidėjo „Protų kovos"

suaugusiu komanda 
2011 m. vasario 8 dieną Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, jau aštuntą kartą buvo paminėta Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visoje Europoje skirtas šūkis „Internetas − daugiau nei žaidimas, tai − Tavo gyvenimas!“ kviečia visus interneto vartotojus, o ypač vaikus ir jaunimą, atidžiau pažvelgti į virtualų gyvenimą ir sužinoti, ką jų tikrasis „aš“ gali jame patirti.
Kiekvieną vasario antradienį visose Lietuvoje esančiose bibliotekose vaikų numylėtinis – Lietuvos televizijos personažas Gustavas veda Saugaus interneto pamokas ir teisėjauja „Protų kovoms“. Šia nacionaline akcija „Gustavo Saugaus interneto žygis per Lietuvos bibliotekas“ projektas „Bibliotekos pažangai“ oficialiai pradėjo šviečiamąją kampaniją „Saugus ir draugiškas internetas bibliotekose“. Ja siekiama patarti, kaip saugiai naudotis internetu.

Skaityti daugiau...

Pirmoji Protų kovų viktorina apie Saugaus interneto dieną Subačiuje

 deinje  prie pirmo kompiuterio sedi komanda sviesos greiciuVasario 8 d. popietę, jau nuo 1400 val. į Subačiaus biblioteką rinkosi vaikai. Nuo 1430 val. jie būrėsi į komandas, galvojo pavadinimus, registravosi prie žaidimo platformos, nekantriai laukė viktorinos pradžios. Labai džiugu, kad pas mus užsiregistravo keturios komandos, kuriose buvo po 3–4 dalyvius. Komandose, dalyvavusių  narių amžius labai įvairus nuo 10 iki 32. Visi keturi etapai buvo įtempti, nes reikėjo greitos orientacijos, žinių, loginio mąstymo. Ne visoms komandoms sekėsi vienodai, visus klausimus lydėjo didžiulis noras kuo greičiau pamatyti, ar padidėjo taškų skaičius. Dalyvius nudžiugino tai, kad buvo įvertinamas  iš dalies teisingai atsakytas klausimas. Jaudinosi visi: dalyvaujančios komandos, ateinantys lankytojai bei bibliotekininkės. Geriausiai šį kartą sekėsi komandai, pasivadinusiai „Šviesos greičiu“, kurią sudarė Eimantas Dambrauskas, Jolita Dambrauskienė bei Augustina Nicaitė. Jie pakliuvo į pirmąjį šimtuką, užimdami 62 vietą. Kiekvienam, dalyvavusiam  viktorinoje, buvo įteiki prizai su  „Bibliotekos pažangai“ atributika. Tikimės, kad ateinančiose viktorinose sulauksime dar didesnio skaičiaus dalyvių. Visiems linkime sėkmės ir susikaupimo!

Subačiaus padalinio vedėja Inga Dovydėnienė
Vaikų skyriaus vyresn. bibliotekininkė Audronė Bukienė

 

                      

Papildoma informacija