Naujienos

„Vytautė Žilinskaitė – nepailstanti satyros klasikė“

Maloniai kviečiame aplankyti virtualią parodą

 http://www.lnb.lt/lnb/selectPage.do?docLocator=4912BE3FEE5511DF8705746164617373&inlanguage=lt&pathId=132 


Paroda, skirta V. Žilinskaitės 80-osioms gimimo metinėms.
 Parodoje pristatoma rašytojos proza, eilėraščiai, vertimai, rodoma daug fotografijų iš asmeninio archyvo.
 Literatūros kritikas doc. dr. Kęstutis Urba specialiai šiai parodai parašė straipsnį apie jubiliatę.

„Skaitykime 2010 metų geriausias knygas kartu su vaikais“

 bibliotekos pelytes jolita janusoniene ir laimute kliopkinieneVaikų literatūros skyriaus metų knygos rinkimų akcija jau prasidėjo, kurios tikslas – skatinti suaugusius, paauglius ir vaikus domėtis šiuolaikiniais lietuvių rašytojais ir jų kūryba. Lapkričio 25 d. Kupiškio viešosios bibliotekos Parodų salėje mažiesiems bibliotekos skaitytojams buvo pristatytas knygų penketukas. Bibliotekoje viešėjo lopšelių-darželių „Saulutė“ „Boružiukų“ ir „Obelėlė“ „Šermukšnėlių“ grupių vaikučiai su auklėtojomis Virginija Sinkevičiene, Virginija Jurevičiene, VJUC „Varpelis“ „Angeliukų“ grupės vaikai su auklėtoja D. Kavoliūniene bei lavinamosios grupės ugdytiniai su dailės mokytoja V. Damkiene.

Susirinkusius svečius pasitiko bibliotekos Pelytės, kviesdamos mažuosius į naujų knygų pristatymą. Knygų penketuką teatralizuotai pristatė mamytės ir jų atžalėlės. Pirmoji pristatyta knyga buvo Rimanto Černiausko „Vaikai ir vaiduokliai“. Ją pristatė Vilija Kalamažnikienė su savo sūnum, suvaidinę ištraukėlę iš „Baubuko“ istorijos. Antrąją Selemono Paltanavičiaus knygą, „Kur išskrido pasakėlė“ pristatė Daiva Aleksandravičienė su sūnum. Jie suvaidino ištraukėlę iš „Mediniai kregždutės sparnai“ istorijos. Trečioji pristatyta knyga buvo Renatos Šerelytės „Krakatukų jūra“. Knygą pristatė „Saulutės“ lopšelio-darželio „Kodėlčiukų“ grupės auklėtoja Virginija Sinkevičienė. Puikiai suvaidinusi knygos heroję Buntę, vaikams sukėlė juoką. Ketvirtają Urtės Uliūnės „Kitokia svirplelio diena“ knygelę pristatė Rita Kurulienė su savo dukrele. Jos suvaidino ištraukėlę iš „Inteligentiškas tarakonas Mikalojus“ istorijos. Na, ir paskutiniąją Kęstučio Kasparavičiaus „Baltasis dramblys“ penketuko knygelę pristatė Lina Riaubienė su savo sūnumi.

Po knygų pristatymo vaikams, kurie pirmą kartą užsiregistravo skyriuje iškilmingai įteikti skaitytojo pažymėjimai. Teatralizuotai knygas pristačiusios mamytės apdovanotos Padėkos raštais.

 mama vilija kalamaznikiene pristate rimanto cerniausko knyga vaikai ir vaiduokliai mama daiva aleksandraviciene pristate selemono paltanaviciaus knyga kur isskrido pasakele saulutes lopselio-darzelio grupes kodelciukai aukletoja suvaidino bunte is renatos serelytes knygos krakatuku jura mama rita kuruliene su dukrele pristate urtes uliunes knyga kitokia svirplelio diena mama lina riaubiene su sunum pristate kestucio kasparaviciaus knygele baltasis dramblys mamytems teikiamos padekos iskilmingai buvo iteikti skaitytojo pazymejimai maziesiems bibliotekos lankytojams

Dar kartą kviečiame visus skaityti šias puikias lietuvių autorių knygas.
 Būkite aktyvūs ir už labiausiai patikusią knygą balsuokite:
Interneto svetainėje www.skaitymometai.lt
Elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“
Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka,
Gedimino pr. 51
LT-01504 Vilnius
Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

Atverkim pasakų skrynelę

  buvo pristatyta si knygele

Projekto „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“ rengėjai pakvietė vaikučius į pasakų popiečių ciklą „Atverkim pasakų skrynelę“. Spalio – lapkričio mėnesiais mažieji Vaikų literatūros skyriaus lankytojai klausėsi pasakų, žaidė su žaislais, džiaugėsi naujomis knygelėmis.

Renginių dalyviai norėdami patekti į Žaisloteką turėjo atrakinti paslaptingas duris, todėl vaikų smalsūs žvilgsniai nukrypdavo į didžiulį karalystės raktą, kurį perduodavo Vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolita Janušonienė. Su šiuo raktu vaikai atrakindavo karalystės duris ir už prasivėrusių durų išvysdavo neregėtą stebuklų pasaulį. Kur tik akys žvelgė – knygos ir žaislai. O kas gi tose knygose? Tose knygose – visi atsakymai į klausimus, viso pasaulio pasakos...

Žaislotekoje, tarp knygų ir žaislų, jaukumu spinduliuojančioje erdvėje buvo pristatoma estų rašytojo Edgaro Valterio knyga „Puokiai“. Įvyko stebuklas ir iš knygos dingo Puokiai. Vaikai juos surado žaidimo pagalba, kuris nurodė, kad Puokiai pasislėpė knygų lentynoje. Surasti išdykėliai – tai fantastinės gamtos būtybės – pelkėse augantys žolių kuokštai. Ši teatralizuota pasaka su geltonplaukiais Puokiais tiesiog prikaustė mažųjų klausytojų dėmesį. Ir po knygos pristatymo vaikai žaislotekoje jiems statė įvairiausius namelius ir didžiules pilis.

Renginiuose dalyvavo VJUC „Varpelio“ grupių „Angeliukai“ ir „Kodėlčiukai“ vaikučiai su auklėtojomis Daina Kavoliūniene bei Roma Juozėniene, „Saulutės“ lopšelio-darželio grupių „Boružiukai“ ir „Pelėdžiukai“ mažieji skaitytojai su auklėtojomis Virga Sinkevičiene bei Nijole Skaburskiene, Kupiškio VšĮ dienos centro ugdytiniai su auklėtoja Asta Zmejauskiene, Kupos pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės „Ančiukai“ mokiniai su auklėtoja Alina Stanioniene, Adomynės pagrindinės mokyklos paruošiamosios ir 5 klasės moksleiviai su auklėtojomis Daiva Mažyliene bei Virginija Pakalniškiene.

 kur tas stebuklu pasaulis is kaires laimute kliopkiniene jolita janusoniene romualda vasiliauskiene pristato knyga puokiai stai kokie puokiai kupiskio vsi dienos centro ugdytiniai su aukletoja asta zmejauskiene903 vjuc varpelio grupe kodelciukai su aukletoja roma juozeniene sveciai is adomynes pagrindines mokyklos klausosi pasakos apie puokius kupos pradines mokyklos priesmokyklinio ugdymo grupe anciukai su aukletoja alina stanioniene saulutes lops-darz grupe boruziukai su aukletoja virga sinkeviciene ir grupe peledziukai su aukletoja nijole skaburskiene

Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

Linksma ir eiliuota pamoka

skamba dainele bulve kalbina buroka is kaires mokytoja inga baniuliene Lapkričio 19 d. Salamiesčio bibliotekoje vyko lietuvių kalbos, dailės ir muzikos integruota pamoka trečios klasės mokinukams. Tema – „Vaikų poetės Violetos Palčinskaitės kūryba“.
            Ruoštis pamokai buvo pradėta jau lapkričio pirmomis dienomis. Bibliotekoje vaikai rinkosi poetės knygeles, mokėsi deklamuoti eilėraštukus. Per muzikos pamokas mokėsi dainuoti daineles, kurioms žodžius parašė poetė Violeta Palčinskaitė. Pasiruošę užduotims atkeliavo į biblioteką.
            Taip jau sutapo, kad pamoka vyko poetės gimtadienio išvakarėse (V. Palčinskaitė gimusi lapkričio 20 d.). Mokytoja Danutė Zovienė papasakojo vaikams apie poetės vaikystę, įdomiausius nutikimus. Bibliotekininkė Jolanta Vosylienė apžvelgė V. Palčinskaitės kūrybą, pristatė knygelių parodą. Išgirsti pirmieji muzikos garsai, sukvietė visus padainuoti. Muzikos mokytojos Ingos Baniulienės vadovaujami trečiokai padainavo dainelę „Bulvė kalbina buroką“ pagal V. Palčinskaitės sukurtą tekstą. Po smagios dainelės apie daržoves, pasipylė eilėraščių „lietus“. Poetės eilėraščius deklamavo Gabija, Deimantė, Sandra, Lukas, Klaudijus ir Gintaras.
            Pagaliau atėjo metas piešti. Skambant dainelei „Žolės dainelė“, kuriai muziką sukūrė  L. Lapkauskaitė, o žodžius parašė V. Palčinskaitė, vaikai ir mokytojai piešė Žalią piešinį. Vieni piešė žalias gėles, antri – žalius žmogeliukus, treti – žalius namus. Viskas, apie ką buvo dainuojama, atsidūrė piešinyje.
            Muzikos mokytoja Inga papasakojo mokinukams kaip gimsta dainelės ir pasiūlė visiems kartu padainuoti dar vieną dainelę „Namai namučiai“ pagal poetės sukurtą tekstą.
            Visos pamokos metu iš kompiuterio ekrano su miela šypsena veide žvelgė poetė – linksmų, žaismingų, kupinų gražaus vaikystės džiaugsmo, eilėraščių autorė – Violeta Palčinskaitė.
 paroda skirta violetai palcinskaitei mokytoja danute zoviene pasakoja apie poetes vaikyste eilerasti deklamuoja gintaras burokas piesia vaikai ir mokytojai

 

                                                Salamiesčio padalinio
                                                vyresn. bibliotekininkė Jolanta Vosylienė

Virtuali paroda

 Maloniai kviečiame aplankyti virtualią parodą

„Alė Rūta, gyvenanti po angelų sparnais“

http://www.lnb.lt/lnb/selectPage.do?docLocator=19137DC8ED6D11DF8705746164617373&inlanguage=lt&pathId=132

 

Papildoma informacija