Naujienos

Nuostabą ir susižavėjimą keliantys darbai

Is_kaires_renginio_vedeja_Lina_Matiukaite_ir_darbu_autore__NecionieneŠiltą ir saulėtą, jau tikro pavasario popietę Kupiškio viešosios bibliotekos Parodų salėje atidaryta nauja paroda, kurioje eksponuojami Paketuriuose gyvenančios Aldonos Nečionienės kryželiu siuvinėti paveikslai, keletas rankdarbių – staltiesių, lovatiesių, kilimų. Jos, kaip ir daugelio kaimo moterų, gyvenimas nelengvas: dirbo kolūkyje, grįžus į namus, laukdavo savi gyvulėliai ir daržai. Bet ir tada Aldona surasdavo laiko rankdarbiams – siuvinėjo staltieses, įvairia technika kūrė lovų užtiesalus ir kilimus. Tai buvo atgaiva širdžiai ir sielai po sunkių darbų. Keletas jos sukurtų lovatiesių buvo eksponuota Kupiškio etnografijos muziejuje veikusioje parodoje.
          Pristatydama savo darbus, Aldona pasakojo, kad kryželiu siuvinėti paveikslus pradėjo prieš 15 metų. Tuomet kambarių sienos buvusios tuščios, norėjosi jas savitai papuošti. Paveikslų schemas surandanti įvairiuose žurnaluose, o dabar pagelbsti ir internetas. Siuvinėja pilnu ir nepilnu kryželiu, pajuokavo, kad į senatvę pradėjo siuvinėti smulkiu kryželiu. Ji labai laukia rudens, kada, pasibaigus didiesiems lauko darbams, gali sėsti prie rankdarbių, nes kai pradeda siuvinėti, tai būna labai sunku atsitraukti nuo kuriamo paveikslo. Kartais per dieną siuvinėja po 8–10 valandų. Tai labai daug laiko ir gerų įgūdžių reikalaujantis darbas, todėl savo paveikslų neparduoda, tik dovanoja artimiesiems. Mielai pamoko siuvinėti kitas moteris – ne visoms vienodai sekasi. Mamos pomėgiu užsikrėtė ir dukra Jolita – parodoje eksponuojamas vienas jos paveikslas.

Skaityti daugiau...

Pavasariniai skaitymai

 skaitymai prie kupos upelio1Nors kalendorinis pavasaris jau prasidėjo, tačiau orai dar nedžiugina malonia šiluma bei švelniu vėjeliu. Tik pasirodanti saulutė visus kviečia išeiti į lauką, prisėsti parke ant suoliuko.
Balandžio 13 d. VJUC „Varpelis“ „Angeliukų“ grupės vaikučiai kartu su auklėtoja Daina Kavoliūniene ir viešosios bibliotekos Vaikų literatūros Skyriaus darbuotojomis išėjo pasivaikščioti Kupos pakrantėmis ir pasidžiaugti pirmaisiais saulutės spinduliais. Spinduliai žadina spalvas, budina visus, kas per žiemą tūnojo, miegojo. Keliautojai eidami stebėjo, kas vyksta pavasarėjančioje gamtoje, matė kaip smagiai, šniokšdama teka Kupos upė, medžiai prisipildo naujos gyvybės, atgyja, ir pradeda skleistis žirginėliai.

Skaityti daugiau...

Netrukus Velykos...

VJUC_Varpelis_Angeliuku_grupe_su_aukletoja_Daina_Kavoliuniene1Balandžio 11 d. vaikų literatūros Skyriuje apsilankė VJUC „Varpelis“ „Angeliukų“ grupės vaikučiai su auklėtoja Daina Kavoliūniene. Jie atėjo pasikeisti knygelių, bet prieš tai skyriaus darbuotojos norėjo vaikučius supažindinti su gražiausia pavasario švente – Velykomis.
Vaikučiai klausėsi eilėraštukų apie pavasarį, įrašo pagalba visų ausis pasiekė paukštelių balsai. Taip pat vaikai išgirdo pasaką, kodėl pradėta dažyti kiaušinius.  O buvo taip: „buvo vienas labai geras karalius, tik nelaimingas, nes neturėjo vaikų. Kartą karaliui gimė sūnus. Džiaugėsi ir žmonės, ir paukščiai, ir gyvuliai. Iš to džiaugsmo višta padėjo raudoną kiaušinį. Nuo tada ir pradėjo žmonės dažyti kiaušinius, mat nemokėjo kitaip savo džiaugsmo parodyti“.

Skaityti daugiau...

Akcija baigėsi

seimu_kovos_apdovanojimai_is kaires kupos ir magu komandu seimosAkcija „Šeštadieninės „Šeimų kovos“ bibliotekoje“ baigėsi. Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, įsijungusi į šią akciją kovo 26 d. iškovojo 9 ir 14 prizines vietas. Komandos pasivadinusios „Kupa“ ir „Magai“ patekusios tarp nugalėtojų laukė projekto „Bibliotekos pažangai“ įsteigtų prizų, kuriuos balandžio 8 dienos popietę dalyvavusioms komandoms įteikė viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Lina Matiukaitė. Šeimyninės komandos gavo padėkas, stalo žaidimus ir saldžiuosius prizus. Prie bendro saldaus stalo buvo pasidalinta maloniais kovų įspūdžiais, laimėjimais ir pralaimėjimais. Vaikai nieko nelaukdami išbandė dovanų gautus stalo žaidimus, o tėveliai turėjo galimybę nors trumpam ramiai pasėdėti prie puodelio kavos.

Skaityti daugiau...

Literatūrinė popietė Vaikų knygos dienai paminėti

 romualda vasiliauskiene pradejo sventeBalandžio 6 d. viešosios bibliotekos Parodų salėje buvo paminėta Tarptautinė vaikiškos knygos diena, kuri švenčiama kartu su žymaus pasakininko Hanso Kristiano Anderseno (1805–1875) gimtadieniu.
Vaikų literatūros Skyriaus darbuotojos sukūrusios šiltą, jaukią ir malonią aplinką susirinkusiems knygučių mylėtojams ir tapusios pasakų personažais – Katinu, Raganaite ir Velniuku leido visiems pasijusti tarsi pasakų šalyje. Ilgauodegis katinas papasakojo knygelės atsiradimo istoriją, jos svarbą kasdieniame gyvenime, kokia ji turėtų būti, kad pamiltų būsimas skaitytojas.
Staiga pasirodė pikta Raganaitė, kuri sunerimusi ieškojo savo anūkėlio – Velniuko. O velniukas pasivaikščiodamas ramiausiai sau skaitė H. K. Anderseno knygą ir nieko negirdėjo. Močiutė pagalvojo, kad anūkėlis susirgo. Nepatiko jai velniukas, skaitąs knygą ir besigiriantis, kad iš knygos daug ko galįs pasimokyti.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija