Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Naujienos

Pasakų rytmetis „Magiška Šiaurės šalių pasakų skrynelė“

 11Tęsiasi projekto Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai. 2010 m. lapkričio 9 d. Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko pasakų rytmetis „Magiška Šiaurės šalių pasakų skrynelė“. Renginyje dalyvavo „Saulutės“ lopšelio-darželio  „Boružėlių“ grupės vaikučiai su auklėtoja Virginija Sinkevičiene.
Renginio dalyviai, peržengę Vaikų literatūros skyriaus slenkstį, susitiko su pačiu garsiausiu Danijos pasakininku H. K. Andersenu, kurį suvaidino meno ir muzikos skyriaus vyr. bibliotekininkė L. Kliopkinienė. Andersenas pasakojo apie savo vaikystę, kūrybą ir šlovę. Vaikai sužinojo, kad pasakinkinkas pradėjo rašyti pasakas įkvėptas danų tautosakos, aprašydavo suaugusiuosius ir mažuosius savo draugus, kurie atpažindavo save pasakose.
            Renginio metu Vaikų skyriaus darbuotojos R. Vasiliauskienė ir J. Janušonienė skaitė pasakų „Puikioji adata“, „Karalaitė ant žirnio“, „Coliukė“, „Bjaurusis ančiukas“ ištraukas. Mažieji renginio dalyviai aktyviai įsijungė į renginį ir demonstravo savo išmintį atspėdami pasakų pavadinimus.
            Vaikams buvo įdomu sužinoti, kad H. K. Andersenas pasaką „Bjaurusis ančiukas“ parašė apie save. Autorius gimė negražus, buvo labai drovus. Mokykloje jį visi labai skriausdavo, draugų neturėjo ir nebuvo kam jo užstoti. Metai bėgo, H. K. Andersenas užaugo, įgijo profesiją, pradėjo rašyti ir tapo pripažintu ir garsiu rašytoju. Taip kaip ir pasakoje „Bjaurusis ančiukas“ savo šlovę jis nuspėjo.
            Renginio pabaigoje lopšelio-darželio auklėtojai V. Sinkevičienei buvo perduota simbolinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės žvakelė.
22  33 44

 

Vaikų literatūros skyriaus vedėja               Jolita Janušonienė

Išvyka į Pasvalį

 

 danguole abazoriuviene - pasvalio mariaus katiliskio viesosios bibliotekos direktore. sveikinimo zodisLapkričio 9 d. Kupiškio viešosios bibliotekos darbuotojai dalyvavo Pasvalio rajono Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje vykusioje konferencijoje „Vientisos kultūros paveldo skaitmeninės erdvės kūrimas: nuo PASVALIOS iki EUROPEANOS“, kurioje buvo pristatytas 2010 metais vykdomas skaitmeninto kultūros paveldo sklaidos projektas „Su PASVALIA per pasaulį“. Šio projekto esmė – 2009 metais sukurtos virtualios Pasvalio krašto kultūros paveldo sistemos, įvardintos „Pasvalio krašto E. biblioteka PASVALIA“, visapusiška visavertė sklaida, orientuota į krašto, Lietuvos, išeivijos bendruomenes. Projekto tikslas – visapusiškai pristatyti portale www.pasvalia.lt esančius kultūros paveldo kilnojamuosius ir nekilnojamuosius objektus įvairioms visuomenės grupėms, užtikrinti skaitmeninio paveldo tyrinėjimą ir tyrinėjimo rezultatų sklaidą, suderinamumą su portalu www.epaveldas.lt.  
                      Siūlome susipažinti su e. bibliotekoje www.pasvalia.lt pateiktais vertingais Pasvalio krašto paveldo objektais: senomis knygomis ir periodine spauda, rankraščiais, archyviniais,  ikonografiniais (žemėlapiais, senomis fotografijomis, įvairiais vaizduojamojo meno kūriniais) ir daiktiniais dokumentais, bažnyčių metrikų knygomis.
                      Pasvalio bibliotekininkai kartu partneriais pirmieji Aukštaitijos regione vykdo tokios didelės apimties skaitmeninimo projektus. Mums telieka pasisemti naujų minčių ir realių idėjų...
gintautas geguzinskas pasvalio rajono meras. sveikinimo zodis  konferencijos dalyviai  konferencijos pranesejai 
 Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė 

ŠVIESOS IR ŽODŽIO ŠVENTĖ

j. janusoniene paskelbe siaures saliu biblioteku savaites atidaryma

Lapkričio 8 d. Kupiškio viešojoje bibliotekoje vyko tradicinė  Šiaurės šalių bibliotekų savaitės atidarymo šventė. Šventinės savaitės renginius organizuoja Vaikų literatūros skyrius.
Šiaurės šalių bibliotekų savaitė šiemet Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse rengiama tryliktąjį kartą, o Šiaurės šalyse jau keturioliktąjį. Šventė mums primena senąją pasakojimų tradiciją, suteikia progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečia tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „MAGIŠKOJI ŠIAURĖ".
                      Šventės dalyviai, Kupiškio P. Matulionio pagrindinės mokyklos 4a ir 3b klasių moksleiviai, išvydo tikrąjį magą Fokus Mokus. Negailėdamas savęs ir laiko, iliuzionistas burtų lazdele, triukais ir fokusais paveikė ne vieno vaiko pasaulėlį. Jie pasinėrė tarsi į paslaptingą magiškąjį pasaulį…Pertraukėlių metu buvo skaitomos pasakos „Ruonių kailis” ir „Pasakojimai apie ruonius” iš knygos „Gražiausios Islandijos pasakos ir sakmės”.
                      Kiekvienos klasės auklėtojai buvo perduota tradicine tapusi šviesos ir gėrio ugnelė…
                      Šventės metu diplomais buvo apdovanoti parodos-konkurso „Knyga mūsų šeimoje” fotonuotraukų nugalėtojai.
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės susirinkusiems vaikams palinkėjo sėkmės, geros nuotaikos ir noro skaityti knygas. Juk tik skaitančiam atsiveria platūs horizontai, pažinimas savęs ir pasaulio…
iliuzionistas fokus mokus iliuzionisto triukai iliuzionisto triukai 2  is sios knygeles buvo skaitomos pasakos  renginio akimirkos sventes dalyviai - p. matulionio pagr. m-klos 4a ir 3b moksleiviai vaikai tiki stebuklais
 simbolines sventes ugneles iteiktos  dalyvavusiu klasiu  aukletojoms knyga musu seimoje fotonuotrauku nugaletojai isiamzino su gautais diplomais

 

Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

Fotografijų konkurso „KNYGA MŪSŲ ŠEIMOJE“ nugalėtojai

                  Projekto „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“ organizatoriai pakvietė visus vaikučius ir jų tėvelius dalyvauti fotonuotraukų konkurse „KNYGA MŪSŲ ŠEIMOJE“. Rugsėjo mėnesį visi norintys dalyvauti šioje parodoje-konkurse nešė nuotraukas į Vaikų literatūros skyrių. Sulaukėme 24 nuotaikingų nuotraukų. Aktyviausi buvo Alizavos pagrindinės mokyklos moksleiviai, Subačiaus bibliotekos skaitytojai, VšĮ Kupiškio vaikų dienos centro ugdytiniai.
Visą spalio mėnesį ši spalvinga visų konkurso dalyvių fotografijų paroda puošia bibliotekos II aukšto sienas. Kas dar nebuvote kviečiame apsilankyti. Paroda veiks iki spalio 31 d.
Konkurso komisija, apžiūrėjusi parodą, išrinko 3 įdomiausias ir originaliausias nuotraukas. Apdovanosime tuos vaikus, kurie įamžinti nuotraukose ir palinkėsime jiems visada draugauti su knyga. Konkurso nugalėtojai:
  1. Aurelija Petrulytė „Pirmasis skaitymas“, kurioje ji skaito kartu su tėčiu. Aurelija lanko lopšelį-darželį „Obelėlė“.
  2. Aistė Daukaitė „Gražiausios ir įdomiausios knygos“. Ji A. Adamkienės pagrindinės mokyklos moksleivė.
  3. Gustė Gudaitė „Nuostabiame knygų pasaulyje“. Gustė lanko VJUC „Varpelis“ „Angeliukų“ grupę.
Kadangi visos nuotraukos labai įspūdingos, komisija nutarė įsteigti dar du prizus ir apdovanoti:
  1. Rugilę Kigaitę „Pirmasis susitikimas su knyga“. Ji Alizavos pagrindinės mokyklos moksleivė.
  2. Orestą Latožą „Nepaskaitysite man? Paskaitysiu ir pats“. Orestas lanko „Obelėlės“ lopšelį-darželį.
Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems dalyvavusiems konkurse. Prizus ir diplomus įteiksime lapkričio 8 d. 10 val. per bibliotekoje vyksiančią Žodžio ir šviesos šventę.
            Nuo lapkričio 10 d. veiks virtuali Fotografijų paroda „KNYGA MŪSŲ ŠEIMOJE“, kurią galėsite pamatyti mūsų bibliotekos tinklapyje: http://www.kupiskis.rvb.lt/.
 

 

 

Vaikų literatūros skyriaus vedėja                 Jolita Janušonienė

BIBLIOTEKŲ FONDUS PAPILDĖ DOVANOTOS KNYGOS

               Vasarą Kupiškio viešąją biblioteką pasiekė didelė siunta knygų iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Vanda Majauskienė dovanojo savo  jau  mirusio vyro, gydytojo Vytauto Majausko asmeninės bibliotekos knygas (380 egzempliorių). Gauta  labai vertingų leidinių: Bostone leista „Lietuvių enciklopedija“ (37 tomai), enciklopedija anglų kalba „Encyclopedia Lituanica“ (6 tomai), Broniaus Kviklio „Lietuvos bažnyčios“ (5 tomai) ir kt. Kupiškio rajono viešųjų bibliotekų fondus papildė ir nemažai lietuvių išeivijos autorių knygų bei leidinių anglų kalba.

              Vytautas Majauskas gimė 1918 m. spalio 13 d. Kupiškyje.  Mokėsi Kupiškio gimnazijoje. 1938 m. už slaptą veiklą ateitininkų organizacijoje pašalintas iš Rokiškio gimnazijos. 1939 m. baigė Panevėžio gimnaziją, 1939-1940 m. mokėsi karo mokykloje Kaune, 1940-1944 m. studijavo Vytauto Didžiojo universitete mediciną. 1944 m. kartu su tėvu ir seserimis pasitraukė į Vokietiją, tęsė studijas Tiubingeno universitete. 1948 m. gavo medicinos daktaro laipsnį. 1949 m. persikėlė į JAV, dirbo ligoninėse, iki 1985 m. vertėsi privačia praktika Detroite. Bendradarbiavo lietuvių spaudoje, dalyvavo Detroito Lietuvių bendruomenės veikloje, buvo Amerikos ir pasaulio lietuvių gydytojų valdybos ir tarybos narys. V. Majauskas kartu su žmona Vanda, taip pat gydytoja, užaugino šešis vaikus, keletą kartų lankėsi Lietuvoje, gimtajame Kupiškyje, perdavė paramą kupiškėnų daugiavaikėms ir vargingai gyvenančioms šeimoms. Mirė V. Majauskas 2004 m. spalio 17 d. Detroite. Urna su velionio palaikais pervežta į Kupiškį ir palaidota šeimos kape.

Lina Matiukaitė

Papildoma informacija