Naujienos

Išrinkome Metų knygą suaugusiems

 renginio vedeja janina sirvinskieneSausio 28 d. Kupiškio viešoji  biblioteka pakvietė suaugusiuosius skaitytojus į „Metų knyga 2010“ rinkimus. Bibliotekos  Parodų salėje susirinko  Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai, literatai, aktyvesni bibliotekos renginių lankytojai.
Renginyje pristatytos  penkios į Metų knygos suaugusiems titulą pretenduojančios knygos: Marcelijaus Martinaičio „Mes gyvenome“, Valdo Papievio „Eiti“, Giedros Radvilavičiūtės „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“, Rolando Rastausko „Privati teritorija“, Jolitos Skablauskaitės „Sado sindromas“.
Renginio vedėja Janina Širvinskienė priminė susirinkusiems apie Skaitymo skatinimo programą bei knygos rinkimų akcijos tikslus, trumpai pristatė kiekvienos knygos autorių, apibūdindama jų kūrybos braižą bei  pačias knygas. Ištraukas iš pristatomų knygų  nuotaikingai ir įtaigiai suvaidino Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos moksleivių grupė, vadovaujama režisierės Vilijos Morkūnaitės.
Rinkimų  dalyviams buvo išdalinti balsavimo lapeliai su renkamųjų knygų sąrašėliais ir  nurodyta, kad balsuoti galima pažymint sutartu ženklu tik ties viena knyga. Renginio pabaigoje  dalyviai buvo paraginti aktyviai balsuoti už patikusią knygą. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad daugiausiai balsų surinko Marcelijaus Martinaičio knyga „Mes gyvenome“. Skaitytojai irgi vertino  pristatomas knygas: aktyvi skaitytoja, Kupiškio Trečiojo amžiaus universiteto vadovė Alfreda Žiūkienė pasidalijo mintimis apie perskaitytas knygas, pretenduojančias į Metų knygos titulą.
Skaitytojams palinkėta ir toliau draugauti su knyga, dalintis knygų atradimais bei domėtis literatūros naujienomis. Gimnazistai, dalyvavę teatralizuotame knygų pristatyme, apdovanoti projekto „Bibliotekos pažangai“ atributika – rašikliais bei žymekliais. Lankytojai pakviesti dalyvauti projekto„Bibliotekos pažangai“ akcijose. Bibliotekininkės padėkojo ir teatralizuoto pristatymo režisierei, įteikdamos gėlių.
Komisija suskaičiavo ir individualiai bibliotekos Abonemente balsavusiųjų skaitytojų balsus. Pavieniai skaitytojai irgi daugiausia balsų atidavė M. Martinaičio knygai, tad galutinis rezultatas toks: Kupiškio miesto skaitytojai „Metų knyga 2010“ suaugusiųjų kategorijoje išrinko žinomo poeto ir eseisto, Nacionalinės premijos laureato Marcelijaus Martinaičio knygą „Mes gyvenome“.

pretendentes i metu knygos titula pristatoma knyga sado sindromas pristatoma m.martinaicio knyga knygas vertino skaitytojai_

 skaiciuojami balsai 

 

Janina Širvinskienė,
Kupiškio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo Skyriaus vedėja

Kupiškyje Metų knyga vaikams – R. Šerelytės „Krakatukų jūra“

1 Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje akcijos „Metų knygos rinkimai 2010“ renginiai baigėsi. Šį kartą bibliotekoje gyvenančios pelės – Meno ir muzikos skyriaus vyr. bibliotekininkė L. Kliopkinienė ir Vaikų literatūros skyriaus vedėja J. Janušonienė pakvietė vaikučius į kūrybinį konkursą „Vaidiname įdomiausias vaikiškų knygų ištraukas“.

Renginio dalyviai buvo pakviesti prie bibliotekos pelyčių užauginto medžio nusiskinti po žiedelį, kuriame slėpėsi skaičiukas. Tokia eilės tvarka buvo pristatinėjamos knygos.

Pirmieji iš S. Paltanavičiaus knygos „Kur išskrido pasakėlė“ pasaką „Gyveno kartą katės“ suvaidino Kupos pradinės mokyklos priešmokyklinės ugdymo grupės „Ančiukai“ vaikučiai (mokytoja Alina Stanionienė). Susirinkusieji buvo nustebinti linksmu ir nuotaikingu kačių ir pelių šokiu bei pamokančia autoriaus pasakėle, kurią šauniai inscenizavo vaikai.

Ištraukas iš K. Kasparavičiaus knygutės „Baltasis dramblys“ skaitė bibliotekos pelytės. Jos priminė vaikams, kad rašytojas pats iliustruoja savo knygeles. Vaikai įdėmiai klausėsi pasakos apie Baltąjį dramblį, kuris neša sėkmę ir sužinojo, kad kiekvienas savo sėkmę turi pasigauti pats.

VJUC „Varpelio“ lavinamosios grupės ugdytinių vadovaujamų dailės mokytojos V. Damkienės, piešiniai šios knygutės motyvais puošia Vaikų literatūros skyrių.

R. Černiausko knygutę „Vaikai ir vaiduokliai“ inscenizavo vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ „Boružiukų“ grupės vaikučiai su auklėtojomis V. Sinkevičiene ir R. Gasiūniene. Visus sužavėjo įdomiai ir išradingai sukurti knygutės personažai lėlės – berniukas Petriukas, baubukas ir kirstukas. Renginyje dalyvavusieji vaikai suprato, kaip smagu turėti nepakeičiamą ir protingą draugą baubuką, kurio niekas nemato.

Vaikų lopšelio-darželio „Obelėlė“ „Šermukšniukų“ grupės vaikučiai su auklėtoja Virginija Jurevičiene visus perkėlė į paslaptingą R. Šerelytės knygą „Krakatukų jūra“. Į pievelę ateina keistas siuntinys, kurį suranda Buntė, Birbindonas ir Tešlius, kurių tikslas išsiaiškinti, kas tą siuntinį atsiuntė ir kas jame yra. Nepaprastai talentingai atžarios, chuliganiškos, švepliuojančios Buntės Esmeraldos personažą sukūrė Aurelija Petrulytė.

Į kelionę pas Samanų miestelio gyventojus pakvietė VJUC „Varpelis“ „Angeliukų“ grupės vaikučiai kartu su auklėtoja Daina Kavoliūniene. Jie inscenizavo U. Uliūnės knygos „Kitokia svirplelio diena“ pasakaitę „Medinis angeliukas ir bitė“. Pasižiūrėję šios pasakaitės, renginio dalyviai susimąstė, kaip svarbu visame pasaulyje nelikti vienam.

Svarbiausias renginio momentas buvo balsavimas. Vaikai balsavo už labiausiai patikusią knygą. Negalėjo balsuoti už tą knygą, kurią pristatė patys. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad daugiausia balsų surinko R. Šerelytės knyga „Krakatukų jūra“.

Renginio pabaigoje Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė R. Vasiliauskienė už nuoširdų bendradarbiavimą auklėtojoms įteikė padėkas, o vaikams – saldžias dovanėles.

2 3 4 5 6 7 8

 

 

Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Jolita Janušonienė
                                                                                                                                                                                                                      

Kalėdinių darbelių konkurso – parodos „Netrukus Kalėdos“ nugalėtojai

 kalediniu_darbeliu_paroda_2010Projekto „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“ organizatoriai pakvietė visus, kurie mėgsta meistrauti kartu su draugais, broliais, seserimis, tėvais, auklėtojomis bei smagia kompanija dalyvauti kalėdinių darbelių konkurse – parodoje „Netrukus Kalėdos“. Lapkričio–gruodžio mėnesiais visi norintys dalyvauti šiame konkurse nešė darbelius į Vaikų literatūros skyrių. Sulaukėme 38 spalvingų ir nuotaikingų darbų. Ši paroda eksponuojama Vaikų literatūros bei Informacijos ir kraštotyros skyriuose. Kiekvienas aplankęs šią parodą tikrai ras ką nors įdomaus ir naudingo bei pasimokys, kaip sukurti Kalėdų stebuklą savo namuose. Konkurse labai aktyviai dalyvavo ne tik vaikai, bet ir jų mamos, darželių auklėtojos bei mokytojos. Kūrinėlius parodai pristatė vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“, VJUC „Varpelis“, VšĮ vaikų dienos centras, Kupos pradinė ir P. Matulionio pagrindinė mokyklos.

Konkurso komisija, apžiūrėjusi parodą, išrinko 5 įdomiausius ir originaliausius darbus. Konkurso nugalėtojais tapo:

  1. Kupiškio VšĮ vaikų dienos centras – už kolektyvinį darbą „Nykštuko Kalėdos“.
  2. P. Matulionio pagrindinės mokyklos 4 b klasės moksleivė Danguolė Antanaitytė – už darbelį „Besmegenių šeimyna“.
  3. VJUC „Varpelis“ specialioji pedagogė Edita Kareivienė – už kalėdinę interjero detalę „Išaušo Kalėdinis rytas“.
  4. Vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ (Mindaugo ir Martyno mama) Sandra Juknienė-Gabrėnaitė – už kalėdinę kompoziciją „Kalėdų eglutė“.
  5. VJUC „Varpelis“ „Kodėlčiukų“ grupės darbuotojos – už kolektyvinį darbą „Prie Kalėdų eglutės“.

Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems dalyvavusiems konkurse. Prizus ir diplomus įteiksime 2011 m. sausio 28 d. 10 val. per bibliotekoje vyksiantį kūrybinį konkursą „Vaidiname įdomiausią knygos ištrauką“.

            Nuo 2011 m. vasario 10 d. veiks virtuali kalėdinių darbelių paroda „Netrukus Kalėdos“, kurią galėsite pamatyti apsilankę mūsų bibliotekos tinklapyje: www.kupiskis.rvb.lt.

1 2 3 4 5 

 

 

 

Vaikų literatūros skyriaus vedėja                                                                                   Jolita Janušonienė

Pristatyta knyga-kalendorius „Mano metai – 2011“

regina totoryte stundieneBaigiasi metai... Sustojam, atsisukam atgal ir matom, kiek dar liko nepadaryta... O laikas – kaip pro pirštus byrantis smėlis – čia jo daug, o žiūrėk jau visai nėra... Taip bėga dienos, mėnesiai ir metai – tai laikas, kurį skaičiuoja kalendorius.
Gruodžio 9 d. Kupiškio viešosios bibliotekos Parodų salėje buvo pristatytas savaitraščio „Šeimininkės” leidinys, knyga-kalendorius „Mano metai – 2011“. Jį pristatė leidinio sudarytoja ir redaktorė Regina Totorytė-Stundienė, dabar gyvenanti Utenoje. Kadangi Regina mūsų tėviškėnė, čia gimusi ir augusi, jaukioje vakaro erdvėje su ja susitikti atėjo artimieji, draugai, svečiai, buvusi lietuvių kalbos mokytoja Genovaitė Vilčinskienė. „Tai vienintelis žmogus, be kurio čia nebūtų manęs kaip žurnalistės” – kalbėjo Regina. Pasirinktas nelengvas žurnalistės darbas gyvenime davė daug išbandymų. Būta ir šviesių, ir tamsių žurnalistinio kelio momentų. Kūrybingo žmogaus talentą abi su sesute paveldėjo, kaip pati sakė, iš savo močiutės.
Viešnia pasakojo apie leidinio sudarymą, neužmirštamus susitikimus su spausdinamų straipsnių herojais. Kalendoriuje nemažai ir pačios Reginos literatūrinės kūrybos. Keletą esė, novelių paskaitė ne tik autorė, bet ir renginio dalyviai.
Savo kūrybos dainas pritariant gitarai atliko Reginos giminaitis, Salamiesčio kultūros centro kapelos „Dvaras” vadovas Almantas Totoris. Kūrybingų metų, sveikatos ir gerų dienų palinkėjo vakaro vedėja Kupiškio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Lina Matiukaitė.
Dalyvavusieji renginyje įsigijo ne tik knygą-kalendorių „Mano metai – 2011“, bet ir kitų UAB „Ūkininko patarėjas“ leidyklos knygų ir laikraščių.

renginio vedja lina matiukaite kupiskio vb direktores pavaduotoja is desines kalendoriaus sudarytoja ir redaktore regina totoryte stundiene is desines mokytoja genovaite vilcinskiene regina stundiene ir l. matiukaite is kaires sesuo sveikina regina linksmino dainu autorius ir atlikejas almantas totoris sveikina lina matiukaite buvo galima isigyti pristatoma leidini bei kitus uab ukininko patarejas leidyklos 

Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

Pristatytas knygų suaugusiems penketukas

knygu penketukas suaugusiemsGruodžio 7 d. Kupiškio viešosios bibliotekos Parodų salėje pristatytas Metų knygos rinkimų akcijoje dalyvaujančių knygų suaugusiems penketukas – du romanai ir trys eseistikos knygos.
Pokalbį apie knygas įžanginiu žodžiu apie skaitymo naudą bei reikšmę pradėjo skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Janina Širvinskienė. Marcelijaus Martinaičio biografinius užrašus „Mes gyvenome“ pristatė Romualda Vasiliauskienė bei Lina Matiukaitė, Giedros Radvilavičiūtės esė rinkinį „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“ – Vilija Morkūnaitė. Janina Širvinskienė apibūdino romanus – Valdo Papievio „Eiti“, Jolitos Skablauskaitės „Sado sindromą“ bei Rolando Rastausko esė knygą „Privati teritorija“.
Aptartas knygų stilius, kiekvienos knygos ypatumai, skaitytos knygų ištraukos. Klausytojai susipažino su Skaitymo skatinimo programa, knygų rinkimo bei balsavimo sąlygomis.
 
Už patikusią knygą jau galite balsuoti.
Balsavimas vyks iki 2011 m. vasario mėnesio.
 skaitytoju aptarnavimo skyriaus vedeja janina sirvinskiene pristato knygas romualda vasiliauskiene pristato marcelijaus martinaicio biografinius uzrasus mes gyvenome lina matiukaite pristato marcelijaus martinaicio biografinius uzrasus mes gyvenome vilija morkunaite pristato giedros radvilaviciutes ese rinkini sianakt a miegosiu prie sienos renginio dalyviai_
Skaitytojų aptarnavimo
 skyriaus vedėja Janina Širvinskienė

Papildoma informacija