Naujienos

Netikėta paroda

 vasaros laiskai 1     vasaros laiskai 2

Nors už lango jau žiemiški gamtos vaizdai, į Palėvenėlės biblioteką sugrįžo vasara. Ištikima bibliotekos skaitytoja Danutė Ribokienė ne kartą padėjo bibliotekininkei savo išmone, naujomis idėjomis. Ji jau keletą kartų puošė biblioteką savo rankdarbiais. Šį kartą Danutė bibliotekai padovanojo puikią parodą. Iš vasaros metu surinktų ir sudžiovintų žolynų, kūrybinga ir darbšti moteris pridarė gražių paveikslėlių, kurių dėka, pasipuošė viena bibliotekos siena. Paroda „Vasaros laiškai“ – taip juokaudama savo darbus pavadino Danutė. Kiekvienai savaitės dienai po laiškelį. Apie Danutės pomėgį kūrybai bibliotekos lankytojai jau žinojo iš ankstesnės parodos „Ką močiutės moka...“ Pastarojoje parodoje buvo eksponuoti dviejų močiučių Reginos Žeimienės ir Danutės Ribokienės rankdarbiai. Bibliotekos lankytojai susidomėję apžiūrinėjo kruopščiai nertus, megztus ir siūtus rankdarbius. Mažieji pradinukai pasakojo bibliotekininkei, ką moka daryti jų močiutės, todėl bibliotekininkė ketina surengti dar vieną panašią parodą. O iš naujųjų Ugnės močiutės (taip Danutę vadina mažieji mokinukai) darbų gražiausiu, bibliotekos lankytojai išrinko paveikslą, kuris ir pavadinimą gavo „Lietaus ašarėlės“.

Fotografavo Palėvenėlės pagrindinės mokyklos mokytoja Jolanta Knizikevičienė.

 

Palėvenėlės padalinio vyresn. bibliotekininkė Ona Kručienė

Apžiūros rezultatai

_kupiskio rajono biblioteku istoriju metrasciu ir kroniku apziuros dalyviai ir vertinimo komisijaKupiškio rajono bibliotekų istorijų, metraščių ir kronikų apžiūra

Gruodžio 3 d. Kupiškio viešosios bibliotekos Parodų salėje vyko Kupiškio VB ir padalinių darbuotojų pasitarimas, kuriame buvo apsvarstyti Kupiškio rajono bibliotekų istorijų, metraščių ir kronikų apžiūros rezultatai, paskelbti nugalėtojai. Apžiūroje dalyvavo visi viešosios bibliotekos padaliniai.

Bibliotekų metraščius už 2009 m. rašė Adomynės, Alizavos, Antašavos, Laičių, Noriūnų, Skapiškio, Subačiaus, Šimonių ir Virbališkių padaliniai.

Bibliotekų kronikas už 2009 m. rašė Juodpėnų, Lukonių, Naivių, Palėvenėlės, Rudilių ir Salamiesčio padaliniai.

Bibliotekos istoriją parašė tik Šepetos padalinio bibliotekininkė.

Nugalėtojai apdovanoti Kupiškio savivaldybės viešosios bibliotekos ir LBD (Lietuvos bibliotekininkų draugijos) Kupiškio skyriaus padėkomis, LBD ir VB dovanomis.

Bibliotekų kronikų kategorijoje dvi I-osios vietos skirtos Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkei Jolantai Vosylienei už darbą „Salamiesčio padalinio 2009 metų kronika“ ir Palėvenėlės padalinio vyresn. bibliotekininkei Onai Kručienei už darbą „Palėvenėlės bibliotekos kronika. 2009 m.“. II-oji vieta atiteko Rudilių padalinio vyresn. bibliotekininkei Vandai Ribokaitei už darbą „Bibliotekos kronika. 2009 m.“

Bibliotekų metraščių kategorijoje I-oji vieta neskirta, nes nebuvo kronikoms lygiaverčių darbų. Dvi II-osios vietos atiteko Subačiaus miesto padalinio vedėjai Ingai Dovydėnienei už darbą „Metraštis. 2009 m.“ ir Virbališkių padalinio vyresn. bibliotekininkei Lidijai Mačiulienei už darbą „Virbališkių padalinio metraštis. 2009 metai“. III-oji vieta skirta Noriūnų padalinio vyresn. bibliotekininkei Irenai Gasparonienei už darbą „Noriūnų padalinio metraštis. 2009 metai“.

Bibliotekų istorijų kategorijoje I-oji vieta skirta Šepetos padalinio vyresn. bibliotekininkei Vilijai Paukštienei už darbą „Šepetos padalinio istorija. 2002–2009 metai“.

Už dalyvavimą apžiūroje ir sėkmingą debiutą kraštotyros darbe Kupiškio savivaldybės viešosios bibliotekos ir LBD Kupiškio skyriaus padėką gavo Lukonių padalinio vyresn. bibliotekininkė Loreta Aleksiejūnienė.

is kaires jolanta vosyliene ir kupiskio vb direktore daiva bubuliene is kaires ona kruciene ir kupiskio vb direktore daiva bubuliene is kaires vilija paukstiene ir kupiskio vb direktore daiva bubuliene 

 

Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

„Vytautė Žilinskaitė – nepailstanti satyros klasikė“

Maloniai kviečiame aplankyti virtualią parodą

 http://www.lnb.lt/lnb/selectPage.do?docLocator=4912BE3FEE5511DF8705746164617373&inlanguage=lt&pathId=132 


Paroda, skirta V. Žilinskaitės 80-osioms gimimo metinėms.
 Parodoje pristatoma rašytojos proza, eilėraščiai, vertimai, rodoma daug fotografijų iš asmeninio archyvo.
 Literatūros kritikas doc. dr. Kęstutis Urba specialiai šiai parodai parašė straipsnį apie jubiliatę.

„Skaitykime 2010 metų geriausias knygas kartu su vaikais“

 bibliotekos pelytes jolita janusoniene ir laimute kliopkinieneVaikų literatūros skyriaus metų knygos rinkimų akcija jau prasidėjo, kurios tikslas – skatinti suaugusius, paauglius ir vaikus domėtis šiuolaikiniais lietuvių rašytojais ir jų kūryba. Lapkričio 25 d. Kupiškio viešosios bibliotekos Parodų salėje mažiesiems bibliotekos skaitytojams buvo pristatytas knygų penketukas. Bibliotekoje viešėjo lopšelių-darželių „Saulutė“ „Boružiukų“ ir „Obelėlė“ „Šermukšnėlių“ grupių vaikučiai su auklėtojomis Virginija Sinkevičiene, Virginija Jurevičiene, VJUC „Varpelis“ „Angeliukų“ grupės vaikai su auklėtoja D. Kavoliūniene bei lavinamosios grupės ugdytiniai su dailės mokytoja V. Damkiene.

Susirinkusius svečius pasitiko bibliotekos Pelytės, kviesdamos mažuosius į naujų knygų pristatymą. Knygų penketuką teatralizuotai pristatė mamytės ir jų atžalėlės. Pirmoji pristatyta knyga buvo Rimanto Černiausko „Vaikai ir vaiduokliai“. Ją pristatė Vilija Kalamažnikienė su savo sūnum, suvaidinę ištraukėlę iš „Baubuko“ istorijos. Antrąją Selemono Paltanavičiaus knygą, „Kur išskrido pasakėlė“ pristatė Daiva Aleksandravičienė su sūnum. Jie suvaidino ištraukėlę iš „Mediniai kregždutės sparnai“ istorijos. Trečioji pristatyta knyga buvo Renatos Šerelytės „Krakatukų jūra“. Knygą pristatė „Saulutės“ lopšelio-darželio „Kodėlčiukų“ grupės auklėtoja Virginija Sinkevičienė. Puikiai suvaidinusi knygos heroję Buntę, vaikams sukėlė juoką. Ketvirtają Urtės Uliūnės „Kitokia svirplelio diena“ knygelę pristatė Rita Kurulienė su savo dukrele. Jos suvaidino ištraukėlę iš „Inteligentiškas tarakonas Mikalojus“ istorijos. Na, ir paskutiniąją Kęstučio Kasparavičiaus „Baltasis dramblys“ penketuko knygelę pristatė Lina Riaubienė su savo sūnumi.

Po knygų pristatymo vaikams, kurie pirmą kartą užsiregistravo skyriuje iškilmingai įteikti skaitytojo pažymėjimai. Teatralizuotai knygas pristačiusios mamytės apdovanotos Padėkos raštais.

 mama vilija kalamaznikiene pristate rimanto cerniausko knyga vaikai ir vaiduokliai mama daiva aleksandraviciene pristate selemono paltanaviciaus knyga kur isskrido pasakele saulutes lopselio-darzelio grupes kodelciukai aukletoja suvaidino bunte is renatos serelytes knygos krakatuku jura mama rita kuruliene su dukrele pristate urtes uliunes knyga kitokia svirplelio diena mama lina riaubiene su sunum pristate kestucio kasparaviciaus knygele baltasis dramblys mamytems teikiamos padekos iskilmingai buvo iteikti skaitytojo pazymejimai maziesiems bibliotekos lankytojams

Dar kartą kviečiame visus skaityti šias puikias lietuvių autorių knygas.
 Būkite aktyvūs ir už labiausiai patikusią knygą balsuokite:
Interneto svetainėje www.skaitymometai.lt
Elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“
Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka,
Gedimino pr. 51
LT-01504 Vilnius
Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

Atverkim pasakų skrynelę

  buvo pristatyta si knygele

Projekto „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“ rengėjai pakvietė vaikučius į pasakų popiečių ciklą „Atverkim pasakų skrynelę“. Spalio – lapkričio mėnesiais mažieji Vaikų literatūros skyriaus lankytojai klausėsi pasakų, žaidė su žaislais, džiaugėsi naujomis knygelėmis.

Renginių dalyviai norėdami patekti į Žaisloteką turėjo atrakinti paslaptingas duris, todėl vaikų smalsūs žvilgsniai nukrypdavo į didžiulį karalystės raktą, kurį perduodavo Vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolita Janušonienė. Su šiuo raktu vaikai atrakindavo karalystės duris ir už prasivėrusių durų išvysdavo neregėtą stebuklų pasaulį. Kur tik akys žvelgė – knygos ir žaislai. O kas gi tose knygose? Tose knygose – visi atsakymai į klausimus, viso pasaulio pasakos...

Žaislotekoje, tarp knygų ir žaislų, jaukumu spinduliuojančioje erdvėje buvo pristatoma estų rašytojo Edgaro Valterio knyga „Puokiai“. Įvyko stebuklas ir iš knygos dingo Puokiai. Vaikai juos surado žaidimo pagalba, kuris nurodė, kad Puokiai pasislėpė knygų lentynoje. Surasti išdykėliai – tai fantastinės gamtos būtybės – pelkėse augantys žolių kuokštai. Ši teatralizuota pasaka su geltonplaukiais Puokiais tiesiog prikaustė mažųjų klausytojų dėmesį. Ir po knygos pristatymo vaikai žaislotekoje jiems statė įvairiausius namelius ir didžiules pilis.

Renginiuose dalyvavo VJUC „Varpelio“ grupių „Angeliukai“ ir „Kodėlčiukai“ vaikučiai su auklėtojomis Daina Kavoliūniene bei Roma Juozėniene, „Saulutės“ lopšelio-darželio grupių „Boružiukai“ ir „Pelėdžiukai“ mažieji skaitytojai su auklėtojomis Virga Sinkevičiene bei Nijole Skaburskiene, Kupiškio VšĮ dienos centro ugdytiniai su auklėtoja Asta Zmejauskiene, Kupos pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės „Ančiukai“ mokiniai su auklėtoja Alina Stanioniene, Adomynės pagrindinės mokyklos paruošiamosios ir 5 klasės moksleiviai su auklėtojomis Daiva Mažyliene bei Virginija Pakalniškiene.

 kur tas stebuklu pasaulis is kaires laimute kliopkiniene jolita janusoniene romualda vasiliauskiene pristato knyga puokiai stai kokie puokiai kupiskio vsi dienos centro ugdytiniai su aukletoja asta zmejauskiene903 vjuc varpelio grupe kodelciukai su aukletoja roma juozeniene sveciai is adomynes pagrindines mokyklos klausosi pasakos apie puokius kupos pradines mokyklos priesmokyklinio ugdymo grupe anciukai su aukletoja alina stanioniene saulutes lops-darz grupe boruziukai su aukletoja virga sinkeviciene ir grupe peledziukai su aukletoja nijole skaburskiene

Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

Papildoma informacija