Naujienos

Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai

 zaislotekoje2010 metais gegužės–lapkričio mėnesiais Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos vykdė projektą „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“. Projekto tikslas – Kupiškio miesto ir rajono kūdikių bei vaikų iki 6 metų, vaikų turinčių specialių poreikių, kalbėjimo, klausymo, skaitymo įgūdžių ugdymas tobulinant vaikų literatūros populiarinimo būdus ir metodus, sukuriant naujas bibliotekos paslaugas. Projektą dalinai finansavo Kultūros rėmimo fondas.

Rugsėjo mėnesį duris atvėrė Vaikų literatūros skyriuje įkurta Žaisloteka, kuri susilaukė didžiulio vaikų ir tėvų dėmesio. Žaislai mažiesiems labai reikalingi, nes žaidimas yra jų veikla. Visų čia apsilankiusiųjų laukia žaislinės ir paveikslėlių knygos, stalo žaidimai, konstruktoriai, kaladėlės, dėlionės, lavinamieji ir minkšti žaislai. Vaikų skyriaus lankytojus nustebino ir pažintinės knygelės. Jos skirtos ne tik vaikams, bet ir tėveliams bei pedagogams, nes padės supažindinti mažuosius su įvairiausiomis meno technikomis. Žaislotekoje yra kampelis skirtas tėvams, kuriame literatūra suaugusiems, kaip elgtis, kad knyga nuo pirmųjų vaiko gyvenimo mėnesių taptų bendravimo, lavinimo priemone.

Rugsėjo mėnesį projekto organizatoriai pakvietė visus vaikučius ir jų tėvelius dalyvauti fotonuotraukų konkurse „Knyga mūsų šeimoje“. Sulaukėme 24 nuotaikingų nuotraukų. Aktyviausi buvo Alizavos pagrindinės mokyklos moksleiviai, Subačiaus bibliotekos skaitytojai, VšĮ Kupiškio vaikų dienos centro ugdytiniai. Visą spalio mėnesį ši spalvinga visų konkurso dalyvių fotografijų paroda puošė bibliotekos II aukšto sienas. Konkurso komisija, apžiūrėjusi parodą, išrinko 5 įdomiausias ir originaliausias nuotraukas. Konkurso nugalėtojai Aurelija Petrulytė, Aistė Daukaitė, Gustė Gudaitė, Rugilė Kigaitė ir Orestas Latoža buvo apdovanoti knygomis. Nuo lapkričio mėnesio veikia virtuali fotografijų paroda „Knyga mūsų šeimoje“, kurią galite pamatyti mūsų bibliotekos tinklapyje: www.kupiskis.rvb.lt.

Spalio mėnesį į seminarą „Ateities žmogus – tik skaitantis“, kuris vyko Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Parodų salėje susirinko visi besidomintys vaikų skaitymu. Pirmoji pranešimą „Ankstyvasis skaitymas: reikšmė ir nauda“ skaitė Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (LNB) Vaikų literatūros centro darbuotoja Reda Tamulienė. Seminarą tęsė LNB Vaikų literatūros centro Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja, bibliotekos lėlių teatro „Berniukas Žirniukas“ aktorė – Vida Narščiuvienė. Pranešimo „Kaip lėlės padeda ugdyti mažąjį skaitytoją“ metu V. Narščiuvienė dalijosi savo darbo patirtimi, kalbėjo apie lėlių vaidmenį populiarinant literatūrą ir skaitymą. Visi dalyvavusieji šiame seminare, įgijo naujų žinių, pasisėmė kūrybiškų idėjų, gavo daug naudingų praktinių bei metodinių patarimų.

Spalio–lapkričio mėnesiais Vaikų literatūros skyriuje įvyko septynios pasakų popietės „Atverkim pasakų skrynelę“. Renginių dalyviai norėdami patekti į Žaisloteką turėjo atrakinti paslaptingas duris, kurios atsirakindavo tik su stebuklingu raktu. Atrakinę duris jie patekdavo į stebuklingą pasakų pasaulį, kuriame daug nepatirtų įspūdžių ir tūkstančiai nežinomų pasakų. Šios pasakų popietės buvo skirtos estų dailininkui ir rašytojui Edgarui Valteriui ir jo knygai „Puokiai“. Šią knygą teatralizuotai pristatė skyriaus darbuotojos. Renginio metu vaikučiai susipažino su Puokiais, iš gamtos kilusiomis fantastinėmis būtybėmis, kurias išvydo autorius, ilgai žiūrėjęs į miško pelkynėse kyšančius žolių kuokštus. Renginio pabaigoje iš Žaislotekoje esančių kaladėlių, konstruktorių ir dėlionių vaikai statė naujus namus Puokiams.

Lapkričio mėnesį visus kurie mėgsta meistrauti, o tai malonu daryti su draugais, broliais ir seserimis, tėvais, auklėtojomis bei smagia kompanija, buvo pakviesti dalyvauti kalėdinių darbelių konkurse – parodoje „Netrukus Kalėdos...“. Ši paroda jau eksponuojama Vaikų literatūros bei Informacijos ir kraštotyros skyriuose. Kiekvienas aplankęs šią parodą tikrai ras ką nors įdomaus ir naudingo bei pasimokys, kaip sukurti Kalėdų stebuklą savo namuose. Konkurse labai aktyviai dalyvauja ne tik vaikai, bet ir jų mamos, darželių auklėtojos bei mokytojos. Kūrinėlius parodai pristatė „Saulutės“ lopšelis-darželis, VJUC „Varpelis“, VšĮ vaikų dienos centras, Kupos pradinė ir P. Matulionio pagrindinė mokyklos. Iki gruodžio 21 d. bus išrinkti 3 įspūdingiausi ir meniškiausi darbeliai.

Dėkojame visiems projekto rėmėjams ir dalyviams už nuoširdų bendradarbiavimą bei dalyvavimą renginiuose.

  vaikai zaislotekoje kaip cia smagu cia smagu maziems ir dideliems 

Projekto vadovė Jolita Janušonienė

Netikėta paroda

 vasaros laiskai 1     vasaros laiskai 2

Nors už lango jau žiemiški gamtos vaizdai, į Palėvenėlės biblioteką sugrįžo vasara. Ištikima bibliotekos skaitytoja Danutė Ribokienė ne kartą padėjo bibliotekininkei savo išmone, naujomis idėjomis. Ji jau keletą kartų puošė biblioteką savo rankdarbiais. Šį kartą Danutė bibliotekai padovanojo puikią parodą. Iš vasaros metu surinktų ir sudžiovintų žolynų, kūrybinga ir darbšti moteris pridarė gražių paveikslėlių, kurių dėka, pasipuošė viena bibliotekos siena. Paroda „Vasaros laiškai“ – taip juokaudama savo darbus pavadino Danutė. Kiekvienai savaitės dienai po laiškelį. Apie Danutės pomėgį kūrybai bibliotekos lankytojai jau žinojo iš ankstesnės parodos „Ką močiutės moka...“ Pastarojoje parodoje buvo eksponuoti dviejų močiučių Reginos Žeimienės ir Danutės Ribokienės rankdarbiai. Bibliotekos lankytojai susidomėję apžiūrinėjo kruopščiai nertus, megztus ir siūtus rankdarbius. Mažieji pradinukai pasakojo bibliotekininkei, ką moka daryti jų močiutės, todėl bibliotekininkė ketina surengti dar vieną panašią parodą. O iš naujųjų Ugnės močiutės (taip Danutę vadina mažieji mokinukai) darbų gražiausiu, bibliotekos lankytojai išrinko paveikslą, kuris ir pavadinimą gavo „Lietaus ašarėlės“.

Fotografavo Palėvenėlės pagrindinės mokyklos mokytoja Jolanta Knizikevičienė.

 

Palėvenėlės padalinio vyresn. bibliotekininkė Ona Kručienė

Apžiūros rezultatai

_kupiskio rajono biblioteku istoriju metrasciu ir kroniku apziuros dalyviai ir vertinimo komisijaKupiškio rajono bibliotekų istorijų, metraščių ir kronikų apžiūra

Gruodžio 3 d. Kupiškio viešosios bibliotekos Parodų salėje vyko Kupiškio VB ir padalinių darbuotojų pasitarimas, kuriame buvo apsvarstyti Kupiškio rajono bibliotekų istorijų, metraščių ir kronikų apžiūros rezultatai, paskelbti nugalėtojai. Apžiūroje dalyvavo visi viešosios bibliotekos padaliniai.

Bibliotekų metraščius už 2009 m. rašė Adomynės, Alizavos, Antašavos, Laičių, Noriūnų, Skapiškio, Subačiaus, Šimonių ir Virbališkių padaliniai.

Bibliotekų kronikas už 2009 m. rašė Juodpėnų, Lukonių, Naivių, Palėvenėlės, Rudilių ir Salamiesčio padaliniai.

Bibliotekos istoriją parašė tik Šepetos padalinio bibliotekininkė.

Nugalėtojai apdovanoti Kupiškio savivaldybės viešosios bibliotekos ir LBD (Lietuvos bibliotekininkų draugijos) Kupiškio skyriaus padėkomis, LBD ir VB dovanomis.

Bibliotekų kronikų kategorijoje dvi I-osios vietos skirtos Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkei Jolantai Vosylienei už darbą „Salamiesčio padalinio 2009 metų kronika“ ir Palėvenėlės padalinio vyresn. bibliotekininkei Onai Kručienei už darbą „Palėvenėlės bibliotekos kronika. 2009 m.“. II-oji vieta atiteko Rudilių padalinio vyresn. bibliotekininkei Vandai Ribokaitei už darbą „Bibliotekos kronika. 2009 m.“

Bibliotekų metraščių kategorijoje I-oji vieta neskirta, nes nebuvo kronikoms lygiaverčių darbų. Dvi II-osios vietos atiteko Subačiaus miesto padalinio vedėjai Ingai Dovydėnienei už darbą „Metraštis. 2009 m.“ ir Virbališkių padalinio vyresn. bibliotekininkei Lidijai Mačiulienei už darbą „Virbališkių padalinio metraštis. 2009 metai“. III-oji vieta skirta Noriūnų padalinio vyresn. bibliotekininkei Irenai Gasparonienei už darbą „Noriūnų padalinio metraštis. 2009 metai“.

Bibliotekų istorijų kategorijoje I-oji vieta skirta Šepetos padalinio vyresn. bibliotekininkei Vilijai Paukštienei už darbą „Šepetos padalinio istorija. 2002–2009 metai“.

Už dalyvavimą apžiūroje ir sėkmingą debiutą kraštotyros darbe Kupiškio savivaldybės viešosios bibliotekos ir LBD Kupiškio skyriaus padėką gavo Lukonių padalinio vyresn. bibliotekininkė Loreta Aleksiejūnienė.

is kaires jolanta vosyliene ir kupiskio vb direktore daiva bubuliene is kaires ona kruciene ir kupiskio vb direktore daiva bubuliene is kaires vilija paukstiene ir kupiskio vb direktore daiva bubuliene 

 

Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

„Vytautė Žilinskaitė – nepailstanti satyros klasikė“

Maloniai kviečiame aplankyti virtualią parodą

 http://www.lnb.lt/lnb/selectPage.do?docLocator=4912BE3FEE5511DF8705746164617373&inlanguage=lt&pathId=132 


Paroda, skirta V. Žilinskaitės 80-osioms gimimo metinėms.
 Parodoje pristatoma rašytojos proza, eilėraščiai, vertimai, rodoma daug fotografijų iš asmeninio archyvo.
 Literatūros kritikas doc. dr. Kęstutis Urba specialiai šiai parodai parašė straipsnį apie jubiliatę.

„Skaitykime 2010 metų geriausias knygas kartu su vaikais“

 bibliotekos pelytes jolita janusoniene ir laimute kliopkinieneVaikų literatūros skyriaus metų knygos rinkimų akcija jau prasidėjo, kurios tikslas – skatinti suaugusius, paauglius ir vaikus domėtis šiuolaikiniais lietuvių rašytojais ir jų kūryba. Lapkričio 25 d. Kupiškio viešosios bibliotekos Parodų salėje mažiesiems bibliotekos skaitytojams buvo pristatytas knygų penketukas. Bibliotekoje viešėjo lopšelių-darželių „Saulutė“ „Boružiukų“ ir „Obelėlė“ „Šermukšnėlių“ grupių vaikučiai su auklėtojomis Virginija Sinkevičiene, Virginija Jurevičiene, VJUC „Varpelis“ „Angeliukų“ grupės vaikai su auklėtoja D. Kavoliūniene bei lavinamosios grupės ugdytiniai su dailės mokytoja V. Damkiene.

Susirinkusius svečius pasitiko bibliotekos Pelytės, kviesdamos mažuosius į naujų knygų pristatymą. Knygų penketuką teatralizuotai pristatė mamytės ir jų atžalėlės. Pirmoji pristatyta knyga buvo Rimanto Černiausko „Vaikai ir vaiduokliai“. Ją pristatė Vilija Kalamažnikienė su savo sūnum, suvaidinę ištraukėlę iš „Baubuko“ istorijos. Antrąją Selemono Paltanavičiaus knygą, „Kur išskrido pasakėlė“ pristatė Daiva Aleksandravičienė su sūnum. Jie suvaidino ištraukėlę iš „Mediniai kregždutės sparnai“ istorijos. Trečioji pristatyta knyga buvo Renatos Šerelytės „Krakatukų jūra“. Knygą pristatė „Saulutės“ lopšelio-darželio „Kodėlčiukų“ grupės auklėtoja Virginija Sinkevičienė. Puikiai suvaidinusi knygos heroję Buntę, vaikams sukėlė juoką. Ketvirtają Urtės Uliūnės „Kitokia svirplelio diena“ knygelę pristatė Rita Kurulienė su savo dukrele. Jos suvaidino ištraukėlę iš „Inteligentiškas tarakonas Mikalojus“ istorijos. Na, ir paskutiniąją Kęstučio Kasparavičiaus „Baltasis dramblys“ penketuko knygelę pristatė Lina Riaubienė su savo sūnumi.

Po knygų pristatymo vaikams, kurie pirmą kartą užsiregistravo skyriuje iškilmingai įteikti skaitytojo pažymėjimai. Teatralizuotai knygas pristačiusios mamytės apdovanotos Padėkos raštais.

 mama vilija kalamaznikiene pristate rimanto cerniausko knyga vaikai ir vaiduokliai mama daiva aleksandraviciene pristate selemono paltanaviciaus knyga kur isskrido pasakele saulutes lopselio-darzelio grupes kodelciukai aukletoja suvaidino bunte is renatos serelytes knygos krakatuku jura mama rita kuruliene su dukrele pristate urtes uliunes knyga kitokia svirplelio diena mama lina riaubiene su sunum pristate kestucio kasparaviciaus knygele baltasis dramblys mamytems teikiamos padekos iskilmingai buvo iteikti skaitytojo pazymejimai maziesiems bibliotekos lankytojams

Dar kartą kviečiame visus skaityti šias puikias lietuvių autorių knygas.
 Būkite aktyvūs ir už labiausiai patikusią knygą balsuokite:
Interneto svetainėje www.skaitymometai.lt
Elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“
Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka,
Gedimino pr. 51
LT-01504 Vilnius
Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

Papildoma informacija