Naujienos

Balandžio 2-ają tęsėsi „Šeimų kovų“ viktorina

 seimu kovos balandzio 2 dienaKompanija „Atsargus internete“ pakvietė visus viešųjų bibliotekų lankytojus į antrąją šeštadieninę „Šeimų kovų“ viktoriną, kurios metu siekiama išsiaiškinti sumaniausia Lietuvos šeima. Balandžio 2-ąją dieną, vykusioje viktorinoje Saugaus elgesio ekspertei Ingai Manelytei talkino „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Šeimų dvikova – Akropolio turnyras“ vedėjas Vytenis Sinkevičius. Drauge jie patarinėjo tėvams, kaip padėti vaikams saugiai elgtis internete. Inga priminė visiems viktorinos dalyviams, kad kiekvienoje Lietuvos viešojoje bibliotekoje galima rasti specialų leidinį „Saugus ir draugiškas internete tėvams“, kuris padės įveikti visas iškilusias problemas.
Transliacijos metu apie interneto žalą kalbėjo ir Žydrė Arlauskaitė, Paramos vaikams centro psichologė psichoterapeutė. Ji teigė, kad žinių ir pramogų pilnas interneto pasaulis traukia visus, o ypatingai vaikus bei paauglius. Jeigu jau kompiuteris atstoja draugus, tėvus, darbą, ir visus kitus turimus pomėgius, vadinasi reikia kažką gyvenime keisti. Kas per daug, tas negerai, ypač tuomet, kai žmonės pradeda gyventi internetu. Žydrė patarė išmokti internetą naudoti su saiku.

Skaityti daugiau...

Akcija „Šeštadieninės „Šeimų kovos“ bibliotekoje“ jau prasidėjo

Du šeštadienius iš eilės viešosios bibliotekos pakvies Lietuvos šeimas į nacionalinę viktoriną „Šeimų kovos“. Akciją organizuoja projektas „Bibliotekos pažangai“. Į šią akciją įsijungė ir Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Kovo 26 dieną įvyko pirmoji „Šeimų kova“. Vaikų literatūros skyriuje užsiregistravo 3 šeimų komandos: „KUPA“, „MAGAI“, „VIF“.
Prasidėjus transliacijai, kampanijos „Atsargus internete“ koordinatorė Inga Manelytė pasveikino sėkmingai prie žaidimo platformos prisijungusias šeimas ir pristatė svečią – radijo didžėjų Vytenį Sinkevičių. Vytenis dalijosi patirtimi, kaip reikia saugiai elgtis internete bei patarė tėvams priminti vaikams saugaus elgesio internete taisykles. Inga informavo, kad projektas „Bibliotekos pažangai“ išleido specialų leidinį suaugusiems – „Saugus ir draugiškas internete tėvams“, kuris padės ir patars, kaip reikia apsaugoti vaikus internete. Šį leidinį turi visos viešosios bibliotekos.

Skaityti daugiau...

Zita Gaižauskaitė – mylimiausia vaikų poetė

 dsc04184Vaikų poetė Zita Gaižauskaitė labai šilta ir jautri moteris, vasario mėnesį atšventusi 60-ties metų jubiliejų. Jos tekstai – skambūs, vaizdingi, parašyti vaikams suvokiama kalba, labai melodingi ir ritmingi. Tačiau neužtenka vien tik surimuoti, kad žodžiai atgytų ir pažadintų skaitytojų vaizduotę. Poetė rašydama stengiasi prisijaukinti ir sušildyti vaikus supantį pasaulį. Tai akivaizdu eilėraščiuose apie gamtos reiškinius. Kūriniuose sugyvinti daiktai, gyvūnai į skaitytojus prabyla negirdėtais dialogais, pasakodami savo nuotykius. Tokia poezija labai artima vaikui.
Pastaraisiais metais knygynų lentynose pasirodė daugybė jos knygelių, skirtų ikimokyklinio bei jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams: „Mūsų giminėlė“ (2007), „Kiškio lopšinė“ (2007), „Kas miške gyvena?“ (2007), „Kalėdų bobutė“ (2007), „Linksmasis traukinukas“ (2007), „Žiemos vaikai“, (2007), „Girios mokyklėlė“ (2008), „Riedėkit, margučiai“ (2008), „Taip sukasi metai“ (2008), „Kaip bebriukai namą statė“ (2008), „Žiogas pievoj vasarojo“ (2008), „Kur keliauji debesėli?“ (2008), „Stipriausias margutis“ (2008), „Šviesoforas“ (2008), „Dvi sesutės pasakėlės“ (2008), „Pavasaris lekia“ (2009), „Kas pravirkdė raideles?“ (2009), „Labas vakaras, geny“ (2009), „Iš vieno kamieno“ (2010), „Kalėdų žvaigždelė“ (2010), „Atvažiuoja Kalėda“ (2010).

Skaityti daugiau...

Pepė Ilgakojinė teatro dienos paminėjime

Teatro dienos paminėjimas kovo 25d. tęsėsi Kupiškio Kultūros centro Vitražų salėje.
Pepė Ilgakojinė ir jos draugai – viešosios bibliotekos darbuotojos – L. Kliopkinienė, J. Janušonienė ir R. Vasiliauskienė mažuosius teatro mylėtojus iš Kupos pradinės mokyklos pakvietė  paminėti Teatro dieną.  Šią šventę švęsti būtina, todėl, kad vaikai  puikiai žino, kas yra teatras ir patys labai mėgsta vaidinti.
 Kai vaikai su Pepe nutarė, kad „teatras – labai geras daiktas“, prasidėjo spektaklis. Žiūrėjome muzikinę pasaką „Jaučio trobelė“. Ją suvaidino VJUC „Varpelis“ auklėtiniai, vadovaujami muzikos vadovės Vaidos Kalamažnikienės. Pasaka parengta pagal lietuvių liaudies pasakas, žaidimus ir daineles.
Spektaklis visiems labai patiko, nes kaip sakė Pepė „ ...gera būti vaiku. Dideli žmonės nemoka linksmintis, neturi jokio džiaugsmo. Tik begalę nuobodaus darbo, kvailų drabužių, nuospaudų ir mokesčių.“
Deja, visos šventės baigiasi, todėl, paragavę Pepės „stebuklingų piliulių“, pasilinksminę, lauksime Teatro  dienos kitais metais. Teatras – visada laukia mūsų!

 

Meno ir muzikos skaityklos
vyresn. bibliotekininkė Laimutė Kliopkinienė

Teatro dienos paminėjimas

pasirodymas6  Artėja labai graži šventė – Kovo 27-oji – Tarptautinė teatro diena, švenčiama jau nuo 1962 metų. Kupiškio viešojoje bibliotekoje ši šventė buvo paminėta kovo 23 dieną.
Svečiuose atvyko Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos dramos kolektyvas, vadovaujamas Alidos Kacinauskienės, kurį pristatė viešosios bibliotekos Vaikų literatūros Skyriaus vyresn. bibliotekininkė Romualda Vasiliauskienė. Literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Su viltim į ateitį“ atliko merginos, kurių pasirodymas ne vieną sužavėjo. Renginyje dalyvavo Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos 1 b ir  2 e klasės moksleiviai su auklėtojumi Vytautu Koženiausku.
A. Kacinauskienė sveikindama visus su teatro diena palinkėjo Meilės, Vilties ir Tikėjimo, pažadėjo toliau bendradarbiauti su Vaikų literatūros Skyriumi, dalintis patirtim, ieškoti kūrybinių naujovių.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija