Naujienos

Julijos fotografijų paroda

 is desines parodos autore julija selezniova ir renginio vedeja lina matiukaite Kovo 18 d. viešosios bibliotekos Parodų salėje vyko Julijos Selezniovos, Kupiškio P. Matulionio pagrindinės mokyklos VIII kl. moksleivės, fotografijų parodos pristatymas. Jos darbų parodos 2010 metais buvo eksponuotos Panevėžio ir Kupiškio turizmo informacijos centruose, viename vaikų lopšelyje-darželyje.
Renginio vedėjos, viešosios bibliotekos direktorės pavaduotojos Linos Matiukaitės, retorinė užklausa „Kada kažin kūrybinės galios užplūsta žmogų?“ buvo skirta Julijai. Mielą mergaitę pristatė kaip kūrybingai dirbantį ir įdomiai mąstantį žmogų.
Fotografuoti Julija pradėjo prieš 5–6 metus, kai jos tėvelis nupirko skaitmeninį fotoaparatą, rimčiau pradėjo prieš 2–3 metus. Paklausta kodėl pradėjo domėtis šiuo menu, nedvejodama atsakė „Gal iš neturėjimo ką veikti...“. Niekas neateina iš niekur. Iš tėvelio lūpų išgirdome, kad fotografuoti mėgsta ir jis pats, ir dar jo paties tėtis domėjosi fotografija. Štai kur meno paveldėjimo šaknys. Mergaitė net nelanko jokio fotografų būrelio ir nemano šio pomėgio sieti su profesine ateitimi.

Skaityti daugiau...

Džiaugiamės gerais „Protų kovų“ rezultatais

6Kovo 4 d. viešosios bibliotekos Kraštotyros ir informacijos Skyriuje vyko viktorinos „Protų kovos“ dalyvių apdovanojimai. Kadangi vasario 15 d. Kupiškio viešosios bibliotekos suaugusių komandos dalyvavo šioje viktorinoje ir iškovojo „Kupa“ antrąją ir  „Biblioteka“ ketvirtąją vietas iš visų Lietuvos bibliotekų komandų. Visas, antrąją-septintąją, vietas užėmusias komandas pasiekė  nacionalinių „Protų kovų“ plakatai su Gustavo autografais, spalvingi kampanijos „Atsargus internete“ puodukai ir saldūs prizai. Taigi ir mūsų viešosios bibliotekos komandų nariams buvo skirti prizai ir diplomai, kuriuos oficialiai įteikė viešosios bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė.

Skaityti daugiau...

Rimgailės lėlės

rimgaileKovo 1-ąją viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje, Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus absolventė Rimgailė Lastauskaitė su savo mama, Muzikos mokyklos Dailės Skyriaus mokytoja Rita Lastauskiene, pravedė apmokymus, kaip savo rankomis ir kūryba pasigaminti lėlę. Apmokymuose dalyvavo Kupiškio VJUC „Varpelis“ lavinamųjų klasių spec. pedagogė Vanda Damkienė su auklėtoja Nijole Krasovskaja, medikė Violeta Grigaliūnienė, Viešosios bibliotekos Vaikų Skyriaus vedėja Jolita Janušonienė.

Skaityti daugiau...

„Protų kovos“ baigėsi

 suaugusiu komandos kupa ir biblioteka
Visą vasario mėnesį vyko projekto „Bibliotekos pažangai akcija „Gustavo saugaus inteerneto žygis per Lietuvos bibliotekas“, kurioje aktyviai dalyvavo ir Kupiškio rajono bibliotekos. Ypač didelio vaikų ir suaugusiųjų dėmesio sulaukė kiekvieną antradienį tiesioginių trancliacijų internetu  vykusios viktorinos „Protų kovos“.
Vasario 22 dieną Kupiškio viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose paskutiniam „Protų kovų“ etapui rinkosi ištvermingiausios komandos, o jų buvo net  2092 iš 700 Lietuvos bibliotekų. Kadangi vasario 21 diena buvo Tarptautinė gimtosios kalbos diena, tai ši viktorina buvo skirta gimtajai kalbai. Viktorinos klausimai siejosi su gimtąja kalba,  jos istorija, vartojimu praeityje ir šiandien.

Skaityti daugiau...

Viktorina „Protų kovos“ su Gustavu tęsiasi

   zefyriukaiNepabūgę šalčio, vasario 15 dieną, P. Matulionio pagrindinės mokyklos moksleiviai rinkosi Kupiškio viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros Skyriuje, norėdami sudalyvauti antroje „Protų kovų“ viktorinoje. Užsiregistravo trys komandos: TAGO, ZEFYRIUKAI ir GUMINIAI. Visi nekantraudami laukė transliacijos pradžios.
            Viktoriną pradėjo visų mylimas TV personažas Gustavas primindamas dalyviams viktorinos taisykles. Projekto „Bibliotekos pažangai“ vykdomos kampanijos „Atsargus internete“ koordinatorė Inga Manelytė įvardijo 5 bibliotekų komandas, kurios laimėjo praėjusią viktoriną bei supažindino, kokie bus prizai šį kartą.
            Gustavas pranešė visiems prisijungusiems prie žaidimų platformos, kad bus 4 viktorinos turai po 5 klausimus. Pirmojo turo klausimai susiję su Lietuvos istorija, antrojo – nepriklausoma Lietuva, trečiojo – faktai ir skaičiai apie Lietuvą, o paskutinis turas – „būk atsargus internete“.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija