Naujienos

Atverkim pasakų skrynelę

  buvo pristatyta si knygele

Projekto „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“ rengėjai pakvietė vaikučius į pasakų popiečių ciklą „Atverkim pasakų skrynelę“. Spalio – lapkričio mėnesiais mažieji Vaikų literatūros skyriaus lankytojai klausėsi pasakų, žaidė su žaislais, džiaugėsi naujomis knygelėmis.

Renginių dalyviai norėdami patekti į Žaisloteką turėjo atrakinti paslaptingas duris, todėl vaikų smalsūs žvilgsniai nukrypdavo į didžiulį karalystės raktą, kurį perduodavo Vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolita Janušonienė. Su šiuo raktu vaikai atrakindavo karalystės duris ir už prasivėrusių durų išvysdavo neregėtą stebuklų pasaulį. Kur tik akys žvelgė – knygos ir žaislai. O kas gi tose knygose? Tose knygose – visi atsakymai į klausimus, viso pasaulio pasakos...

Žaislotekoje, tarp knygų ir žaislų, jaukumu spinduliuojančioje erdvėje buvo pristatoma estų rašytojo Edgaro Valterio knyga „Puokiai“. Įvyko stebuklas ir iš knygos dingo Puokiai. Vaikai juos surado žaidimo pagalba, kuris nurodė, kad Puokiai pasislėpė knygų lentynoje. Surasti išdykėliai – tai fantastinės gamtos būtybės – pelkėse augantys žolių kuokštai. Ši teatralizuota pasaka su geltonplaukiais Puokiais tiesiog prikaustė mažųjų klausytojų dėmesį. Ir po knygos pristatymo vaikai žaislotekoje jiems statė įvairiausius namelius ir didžiules pilis.

Renginiuose dalyvavo VJUC „Varpelio“ grupių „Angeliukai“ ir „Kodėlčiukai“ vaikučiai su auklėtojomis Daina Kavoliūniene bei Roma Juozėniene, „Saulutės“ lopšelio-darželio grupių „Boružiukai“ ir „Pelėdžiukai“ mažieji skaitytojai su auklėtojomis Virga Sinkevičiene bei Nijole Skaburskiene, Kupiškio VšĮ dienos centro ugdytiniai su auklėtoja Asta Zmejauskiene, Kupos pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės „Ančiukai“ mokiniai su auklėtoja Alina Stanioniene, Adomynės pagrindinės mokyklos paruošiamosios ir 5 klasės moksleiviai su auklėtojomis Daiva Mažyliene bei Virginija Pakalniškiene.

 kur tas stebuklu pasaulis is kaires laimute kliopkiniene jolita janusoniene romualda vasiliauskiene pristato knyga puokiai stai kokie puokiai kupiskio vsi dienos centro ugdytiniai su aukletoja asta zmejauskiene903 vjuc varpelio grupe kodelciukai su aukletoja roma juozeniene sveciai is adomynes pagrindines mokyklos klausosi pasakos apie puokius kupos pradines mokyklos priesmokyklinio ugdymo grupe anciukai su aukletoja alina stanioniene saulutes lops-darz grupe boruziukai su aukletoja virga sinkeviciene ir grupe peledziukai su aukletoja nijole skaburskiene

Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

Linksma ir eiliuota pamoka

skamba dainele bulve kalbina buroka is kaires mokytoja inga baniuliene Lapkričio 19 d. Salamiesčio bibliotekoje vyko lietuvių kalbos, dailės ir muzikos integruota pamoka trečios klasės mokinukams. Tema – „Vaikų poetės Violetos Palčinskaitės kūryba“.
            Ruoštis pamokai buvo pradėta jau lapkričio pirmomis dienomis. Bibliotekoje vaikai rinkosi poetės knygeles, mokėsi deklamuoti eilėraštukus. Per muzikos pamokas mokėsi dainuoti daineles, kurioms žodžius parašė poetė Violeta Palčinskaitė. Pasiruošę užduotims atkeliavo į biblioteką.
            Taip jau sutapo, kad pamoka vyko poetės gimtadienio išvakarėse (V. Palčinskaitė gimusi lapkričio 20 d.). Mokytoja Danutė Zovienė papasakojo vaikams apie poetės vaikystę, įdomiausius nutikimus. Bibliotekininkė Jolanta Vosylienė apžvelgė V. Palčinskaitės kūrybą, pristatė knygelių parodą. Išgirsti pirmieji muzikos garsai, sukvietė visus padainuoti. Muzikos mokytojos Ingos Baniulienės vadovaujami trečiokai padainavo dainelę „Bulvė kalbina buroką“ pagal V. Palčinskaitės sukurtą tekstą. Po smagios dainelės apie daržoves, pasipylė eilėraščių „lietus“. Poetės eilėraščius deklamavo Gabija, Deimantė, Sandra, Lukas, Klaudijus ir Gintaras.
            Pagaliau atėjo metas piešti. Skambant dainelei „Žolės dainelė“, kuriai muziką sukūrė  L. Lapkauskaitė, o žodžius parašė V. Palčinskaitė, vaikai ir mokytojai piešė Žalią piešinį. Vieni piešė žalias gėles, antri – žalius žmogeliukus, treti – žalius namus. Viskas, apie ką buvo dainuojama, atsidūrė piešinyje.
            Muzikos mokytoja Inga papasakojo mokinukams kaip gimsta dainelės ir pasiūlė visiems kartu padainuoti dar vieną dainelę „Namai namučiai“ pagal poetės sukurtą tekstą.
            Visos pamokos metu iš kompiuterio ekrano su miela šypsena veide žvelgė poetė – linksmų, žaismingų, kupinų gražaus vaikystės džiaugsmo, eilėraščių autorė – Violeta Palčinskaitė.
 paroda skirta violetai palcinskaitei mokytoja danute zoviene pasakoja apie poetes vaikyste eilerasti deklamuoja gintaras burokas piesia vaikai ir mokytojai

 

                                                Salamiesčio padalinio
                                                vyresn. bibliotekininkė Jolanta Vosylienė

Virtuali paroda

 Maloniai kviečiame aplankyti virtualią parodą

„Alė Rūta, gyvenanti po angelų sparnais“

http://www.lnb.lt/lnb/selectPage.do?docLocator=19137DC8ED6D11DF8705746164617373&inlanguage=lt&pathId=132

 

PASAKA PRIE ŠVEDIŠKO STALO

kokia grazi pasaka Visą savaitę besitęsiantis Šiaurės šalių bibliotekų projektas baigėsi valandėle „Pasaka prie Švediško stato“. Renginyje dalyvavo Kupiškio VJUC „Varpelis“ lavinamosios grupės ugdytiniai su dailės mokytoja Vanda Damkiene ir priešmokyklinės „Angeliukų“ grupės vaikučiai su auklėtoja Daina Kavoliūniene.
            Vaikų skyriaus darbuotojos supažindino mažuosius renginio dalyvius su Švedijos šalimi, jos papročiais ir tradicijomis. Vaikai sužinojo termino „švediškas stalas“ kilmę, išgirdo apie malonų švedų bendravimą prie kavos puodelio, klausėsi pasakojimų apie tradicinę švedų virtuvę, vaišinosi švediškais imbieriniais sausainiais ir gėrė kvapnią arbatą. Švedai tiki, kad nuo šių sausainių tampama geresniais.
            Kol vaikai vaišinosi, buvo skaitoma švediška pasaka „Karaliaus kiškiai“.
            Pilno ramybės ir dvasios laiko, kad užtektų kantrybės tiems, kam sunku ir nepakeliama. Kad kelyje lydėtų gerasis angelas. Vilties, tikėjimo ir šilumos... Su šiais palinkėjimais buvo išlydėti mažieji renginio dalyviai.
 skani arbata ir imbieriniai sausainiai sekama pasaka karaliaus kiskiai

 

Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

APIE ŠIAURĖS ŠALIŲ LITERATŪRĄ - SALAMIESTYJE

 ar issipildys mano svajoneNuvilnijo 13-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė neaplenkusi ir Salamiesčio bibliotekos. Pagrindinė šios savaitės idėja – populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą.
            Rudens ir žiemos dienos Šiaurėje yra labai trumpos, todėl skaitymas balsu ir istorijų pasakojimas tamsiuoju paros metu buvo mėgstama ir paplitusi tradicija. Skaitymas ir dabar Šiaurės šalyse yra labai populiarus. Prisijungdami prie šios gražios tradicijos, pirmadienio rytą, mokinukai rinkosi į Salamiesčio pagrindinės mokyklos aktų salę, į tradicinę Šviesos ir žodžio šventę. Jos metu, prie uždegtų žvakių buvo klausomasi balsu skaitomo teksto – ištraukos iš Andri Snaer Magnason knygos „Mėlynosios planetos istorija“. Ją skaitė šios mokyklos direktoriaus pavaduotoja, informacinių technologijų mokytoja Jolanta Skeberdienė ir pradinių klasių mokytoja Ramunė Jarmalavičiūtė. Mokinukai atidžiai klausė išraiškingai skaitomo teksto, nes vėliau puikiai atsakinėjo į bibliotekininkės pateiktus klausimus. Kad nepabostų ramiai sėdėti, pertraukėlės metu vaikai „skraidė“ kaip Mėlynosios planetos drugeliai, vaišinosi saldainiais. Šventės pabaigoje, kiekvienas dalyvis turėjo sugalvoti norą ir pasiimti po mėlyną balioną – simbolį, dalelę Mėlynosios planetos, kurioje gyvena tik vaikai ir pildosi visos vaikų svajonės.
            Sekančią dieną į biblioteką rinkosi penktos klasės mokiniai. Juos atlydėjo lietuvių kalbos mokytoja Laima Žadeikienė. Vyko popietė „Magiškas knygų pasaulis“. Renginio metu buvo prisiminti Šiaurės šalių rašytojai, jų knygos vaikams. Popietės kulminacija – Šiaurės šalių literatūros žinovo rinkimai. Vaikai turėjo išspręsti testą, atsakyti į burtų keliu ištrauktus klausimus. Vieni klausimai vertė rimtai pagalvoti, kiti kėlė juoką, pavyzdžiui: „Ar Karlsonas, kuris gyveno ant stogo, norėjo numesti svorio ir laikėsi dietos?“ Po įtemptos kovos, tik vieno taško persvara šis titulas atiteko Modestai Augustytei. Jai atiteko ir pagrindinis prizas – norvegų rašytojos                 M. Nicolaysen knyga „Sveinas ir žiurkiukas“.
            Visą savaitę bibliotekoje veikė knygų paroda „Šiaurės šalių rašytojai vaikams“ kvietusi prisiminti mėgstamus rašytojus, viliojusi pasiimti ir perskaityti įdomią knygą.
is kaires ramune jarmalaviciute laima zadeikiene ir jolanta vosyliene  bibliotekoje su mokytoja laima zadeikiene
 
Salamiesčio padalinio
vyresn. bibliotekininkė Jolanta Vosylienė

Papildoma informacija