Naujienos

Metų knygos rinkimai Noriūnuose

 is desines bibliotekininke i. gasparoniene ir mokytoja e. vanagiene su aukletiniais antrokais
 
Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos radijas ir televizija, Kultūros ministerija ir Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka.
Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose – vaikų, paauglių ir suaugusiųjų – knygų kategorijose. Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį, o bibliotekos kviečiamos rengti projektus, siųsti juos ir laimėti knygų rinkinius. Noriūnų biblioteka, parengusi projektą, laimėjo knygų penketukų rinkinius vaikams bei paaugliams.

Skaityti daugiau...

Kūrybos erdvės 9

rima kalinkiene gavo daugiausia balsu uz labiausiai atitikusia laiko zenklu tema

Gyvenimas – tai ilgas ir nepakartojamas laiko tarpas, kuris nesustodamas sukasi ratu, negailestingai palikdamas ir kartais išsaugodamas viską, kas buvo brangu, miela ir gražu. Tačiau noris to ar ne, kartas nuo karto sugrįžtame į praeitį tik skirtingai užfiksuotu kelio potėpiu, įvardintu laiko ženklais.

Vasario 11-osios dienos popietę į viešosios bibliotekos Parodų salę rinkosi meno mylėtojai, nešini minties, pamatyti kažką naujo ir subtilaus. Salės šurmulį sustabdė Romo Dabricko, trumpam atvykusio iš Norvegijos dainos, pritariant gitara ir priminusios metų laikus ir neužmirštamą  meilę. Į tradicinę „Kūrybos erdvių“ parodą „Laiko ženklai“ susirinko jau matyti veidai ir, be abejo, paroda pasipildė naujais menininkų vardais. Smagu, kad į gyvenimo ratą bando įsisukti nauji vėjai, atskraidindami naujų minčių ir gražių idėjų.

Skaityti daugiau...

Prasidėjo „Protų kovos"

suaugusiu komanda 
2011 m. vasario 8 dieną Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, jau aštuntą kartą buvo paminėta Saugesnio interneto diena. Šiais metais Saugesnio interneto dienai visoje Europoje skirtas šūkis „Internetas − daugiau nei žaidimas, tai − Tavo gyvenimas!“ kviečia visus interneto vartotojus, o ypač vaikus ir jaunimą, atidžiau pažvelgti į virtualų gyvenimą ir sužinoti, ką jų tikrasis „aš“ gali jame patirti.
Kiekvieną vasario antradienį visose Lietuvoje esančiose bibliotekose vaikų numylėtinis – Lietuvos televizijos personažas Gustavas veda Saugaus interneto pamokas ir teisėjauja „Protų kovoms“. Šia nacionaline akcija „Gustavo Saugaus interneto žygis per Lietuvos bibliotekas“ projektas „Bibliotekos pažangai“ oficialiai pradėjo šviečiamąją kampaniją „Saugus ir draugiškas internetas bibliotekose“. Ja siekiama patarti, kaip saugiai naudotis internetu.

Skaityti daugiau...

Pirmoji Protų kovų viktorina apie Saugaus interneto dieną Subačiuje

 deinje  prie pirmo kompiuterio sedi komanda sviesos greiciuVasario 8 d. popietę, jau nuo 1400 val. į Subačiaus biblioteką rinkosi vaikai. Nuo 1430 val. jie būrėsi į komandas, galvojo pavadinimus, registravosi prie žaidimo platformos, nekantriai laukė viktorinos pradžios. Labai džiugu, kad pas mus užsiregistravo keturios komandos, kuriose buvo po 3–4 dalyvius. Komandose, dalyvavusių  narių amžius labai įvairus nuo 10 iki 32. Visi keturi etapai buvo įtempti, nes reikėjo greitos orientacijos, žinių, loginio mąstymo. Ne visoms komandoms sekėsi vienodai, visus klausimus lydėjo didžiulis noras kuo greičiau pamatyti, ar padidėjo taškų skaičius. Dalyvius nudžiugino tai, kad buvo įvertinamas  iš dalies teisingai atsakytas klausimas. Jaudinosi visi: dalyvaujančios komandos, ateinantys lankytojai bei bibliotekininkės. Geriausiai šį kartą sekėsi komandai, pasivadinusiai „Šviesos greičiu“, kurią sudarė Eimantas Dambrauskas, Jolita Dambrauskienė bei Augustina Nicaitė. Jie pakliuvo į pirmąjį šimtuką, užimdami 62 vietą. Kiekvienam, dalyvavusiam  viktorinoje, buvo įteiki prizai su  „Bibliotekos pažangai“ atributika. Tikimės, kad ateinančiose viktorinose sulauksime dar didesnio skaičiaus dalyvių. Visiems linkime sėkmės ir susikaupimo!

Subačiaus padalinio vedėja Inga Dovydėnienė
Vaikų skyriaus vyresn. bibliotekininkė Audronė Bukienė

 

                      

Subačius išsirinko geriausias 2010 metų knygas

 vyresn. bibliotekinink audron bukien su skaitytojaisRinkti geriausią metų knygą Subačiaus bibliotekoje jau tapo tradicija. Kaip ir kasmet, taip ir 2010 metais buvo pasiūlyta po penkias knygas įvairiose kategorijose. Vaikų knygų penketuką sudarė Rimanto Černiausko knyga „Vaikai ir vaiduokliai“, Kęstučio Kasparavičiaus „Baltasis Dramblys“, Salemono Paltanavičiaus „Kur išskrido pasakėlė“, Renatos Šerelytės „Krakatukų jūra“ ir Urtės Uliūnės knygelė „Kitokia svirplelio diena“. Sausio 28 d. popietę vaikų būrelis susirinkęs į biblioteką nekantravo pasidalinti įspūdžiais apie siūlomo vaikų knygų penketuko knygas, nes daugelis iš jų perskaitė jas visas. Penktokė Greta Simėnaitė liko sužavėta R. Černiausko knyga „Vaikai ir vaiduokliai“, nes jos nuomone, turėti draugą – vaiduokliuką būtų  labai gerai, ypač, kai nežinai atsakymo į mokytojos pateiktus klausimus. Paulina Milinauskaitė pristatydama R. Šerelytės „Krakatukų jūrą“ džiaugėsi, kad šioje knygoje gausu juokingų situacijų, daug veiksmo, tikrai nenuobodu skaityti. Trečiokė Goda Aukštikalnytė džiaugėsi perskaityta S. Paltanavičiaus knyga  „Kur išskrido pasakėlė“. Ją sužavėjo nuotaikingi pasakojimai apie gamtą, saulę, mėnulį ir gyvūnus. K. Kasparavičiaus „Baltasis dramblys“ labiausiai patiko Augustinai Nicaitei, nes tai jos mylimiausio autoriaus knyga. Jaunos rašytojos U. Uliūnės „Kitokia svirplelio diena“ neišdildomą įspūdį paliko Viktorijai Banytei, kuri su pasimėgavimu pasakojo apie knygelės personažus. Suskaičiavus anketas, kurias vaikai pildė likus dviems mėnesiams iki knygelių rinkimų, paaiškėjo, kad vaikų kategorijoje populiariausia knyga tapo R. Šerelytės „Krakatukų jūra“.
Šiais metais paauglių kategorijoje buvo siūlomas šios knygos: Onos Jautakės „Kai aš buvau Kleo“, Remigijaus Misiūno „Sutrumpintas meilės terapijos kursas“, Gendručio Morkūno „Velniškai karštos atostogos“, Kazio Sajos „Čia kažkas yra“ ir Vytauto Račicko „Baltos durys“. Visas šias knygas pasisiūlė perskaityti ir pristatyti šeštokė Martyna Pakalnytė. Tai labai aktyvi ir žingeidi mergaitė. Jai, iš viso penketuko siūlomų knygų, labiausiai patiko V. Račicko „Baltos durys“, kurioje aprašomos paauglių problemos. Septintokių mergaičių tarpe lyderiavo  R. Misiūno „Sutrumpintas meilės terapijos kursas“. Likusiomis knygomis paaugliai liko ne itin sužavėti. Skaičiuojant anketas vyko karštos diskusijos ir spėlionės, kuri knyga verta tapti populiariausia tarp paauglių. Tačiau, kaip paaiškėjo, populiariausia 2010 metų paauglių kategorijoje knyga tapo V. Račicko „Baltos durys“.
Po knygų rinkimų visi popietės dalyviai diskusijas tęsė prie arbatos puodelio, emocijas pagilino trumpi siūlomų knygų video klipai, kuriuose savo knygas pristatė patys rašytojai arba jų artimieji. Ši metų knygos rinkimų akcija, vykusi jau šeštą kartą mus labai džiugina, nes gautos naujos knygos papildo bibliotekos knygų fondą.
Suaugusiųjų žmonių kategorijoje buvo siūlomos šios knygos: Jolitos Skablauskaitės „Sado sindromas“, tai romanas pasakojantis dizainerio gyvenimo istoriją, kurioje pasakojama apie paslaptingą žmogaus prigimtį, nenuspėjamus poelgius, kūrybinių ir antgamtinių galių ryšį. Giedros Radvilavičiūtės knyga „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“, tai esė rinkinys, kuriame analizuojamos žmonių kasdieninio gyvenimo detalės, tarpusavio santykiai. Poeto, dramaturgo Rolando Rastausko esė rinktinė „Privati teritorija“ daugeliui patiko dėl savito ir meistriško stiliaus. Valdo Papievio romanas „Eiti“ sužavėjo vaizdinga kalba, mokėjimu įtaigiai papasakoti apie svetimą kraštą taip, kad kiltų nenumaldomas noras ten nuvykti. Didžiausio skaitytojų dėmesio ir pagyrimų sulaukė Marcelijaus Martinaičio  atsiminimų knyga „Mes gyvenome“. Šioje knygoje autorius pasakoja apie savo vaikystę, paauglystę, anų laikų Lietuvos gyvenimą, to meto  skirtumus bei  panašumus su dabartiniais laikais. Aktyviausieji bibliotekos skaitytojai perskaitę šias knygas, pildė anketas, kuriose pirmenybę  teikė M. Martinaičio knygai „Mes gyvenome“.
Išrinkus knygą-nugalėtoją, diskusijos toliau tęsėsi prie kavos puodelio. Džiugu, kad bibliotekos lankytojai lieka neabejingi kvietimams dalyvauti įvairiose akcijose, noriai ateina, skaito ir vertina knygas. Nepaisant įvairiausių gyvenimo aplinkybių, dažnam žmogui knyga tampa ištikimiausiu draugu.  „Bendravimu su tauriausiais žmonijos protais mes mėgaujamės daugiausia per knygas, ir tas bendravimo būdas prieinamas visiems“.
Viljamas Eleris Čeningas
vyresn. bibliotekos vedja inga dovydnien su skaitytojais 
 
 
                                  Vaikų sliteratūros Skyriaus bibliotekininkė         Audronė Bukienė
Subačiaus bibliotekos vedėja                            Inga Dovydėnienė

 

Papildoma informacija