Naujienos

Paminėta baltosios lazdelės diena

is kaires lass panevezio skyriaus ir pirmininkas a. vilimas skaito ataskaita ir lass kupiskio skyriaus pirmininke k. malinauskiene

  

Neužrakink širdies gerumui,
Ištiesk visiems dosnumo ranką,
Gal kam ramybės neužtenka,
Gal kam viltis lyg upė senka?
Neužrakink širdies gerumui...

 

 Spalio 12 d. Kupiškio kultūros centro vitražų salėje įvyko LASS (Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos) Kupiškio filialo ataskaitinis susirinkimas. Po ataskaitinio pranešimo ir einamųjų reikalų aptarimo pristatyta literatūrinė-muzikinė kompozicija, skirta poeto Pauliaus Širvio 90-osioms metinėms paminėti. Apie poeto gyvenimą ir kūrybos kelią pasakojo Lietuvos aklųjų bibliotekos Panevėžio filialo bibliotekininkė Justina Armonaitė, P. Širvio eiles skaitė Kupiškio viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė Laimutė Kliopkinienė. Skambėjo dainų įrašai pagal poeto eiles.

Spalio mėnesį viešosios bibliotekos abonemente veiks spaudinių paroda

„Iš neregių kūrybos skrynios“.

Kviečiame apsilankyti

 lietuvos akluju bibliotekos panevezio filialo bibliotekininke justina armonaite laimute kliopkiniene skaito p. sirvio eiles renginio dalyviu akimirkos is kaires 1 25 kupiskio vb darbuotojos r. senvaitiene j. sirvinskienel. kliopkiniene ir 34 panevezio akluju bibliotekos darbuotojos  a. galadauskiene ir j. armonaite

Skaitytojų aptarnavimo

skyriaus vedėja Janina Širvinskienė

 

AKIMIRKOS

angele marija jonuskiene pristato savo darbu paroda 
„Kad pasiektume įspūdingų dalykų, privalome ne tik svajoti, bet ir veikti,
ne tik planuoti, bet ir tikėti...“
Subačiaus bibliotekoje atidaryta nauja gimnazijos mokytojos Angelės Marijos Jonuškienės nuotraukų paroda „Akimirkos“ iš ciklo „Atokvėpių skonis“. Ši paroda autorei jau antroji šioje bibliotekoje. Džiugu ir gera, kad   mokytoja labai draugiška, paprasta, kūrybinga,  besidominti ir ieškanti naujovių,  rūpestinga, betarpiškai bendraujanti. Į parodos atidarymą ją atlydėjo ne tik jos auklėtiniai, nešini netradicine japonų piešimo technika pieštais piešiniais, bet ir Subačiaus gimnazijos  direktorės pavaduotoja ugdymui Genia Vaičikauskienė. Parodos atidarymo proga pavaduotoja linkėjo nesustoti kūrybiniame kelyje, neprarasti gyvenimo džiaugsmo ir toliau ieškoti naujovių.  Kiekvieną nuotrauką mokytoja apibūdino keletu sakinių, iš kurių buvo galima  suprasti apie nostalgiją vasarai, taurią meilę gamtai, gebėjimą pamatyti grožį paprastuose dalykuose. Tai atokvėpio minutėmis sustabdytos akimirkos, kurių dėka galima nors trumpam sustoti nuo kasdieninio skubėjimo ir atsikvėpti. Bibliotekos vedėjai paprašius pristatyti, kokius piešinius mokiniai atnešė parodai, vaikai mielai pasakojo apie darbelius tema “Rudenėlio taku“. Po kūrybinių darbų pristatymo, bibliotekininkės  trumpai  papasakojo bibliotekos istoriją, priminė,  kad šie metai bibliotekai – jubiliejiniai. Mokytojos paraginti trečiokai piešė piešinius tema  „Subačiaus bibliotekai – 70“. Po darbų vaikai susipažino su skaitykloje esančiomis vaikiškomis enciklopedijomis, žodynais ir kita informacine literatūra.
Esame dėkingos už galimybę skleisti žinias, dalinti geras emocijas, pabūti vaikiško klegesio apsuptyje. Tikimės, kad ši draugystė tęsis ilgai ir ateityje dar galėsime surengti ne vieną mokytojos A. M. Jonuškienės ir jos auklėtinių kūrybinių darbelių parodą.

is kaires genia vaicikauskiene dekoja parodos autorei a. m. jonuskienei

 

Subačiaus bibliotekos vedėja Inga Dovydėnienė
Vyresn. bibliotekininkė Audronė Bukienė

VASAROS AKIMIRKOS...

                           sigitas chmieliauskas pristato paroda                                              
Sustok, akimirka žavinga!
Sustok nors minutei... Rask laiko sau... Ragauk gyvenimą...

 

  Spalio 4 d. Noriūnų padalinio bibliotekoje vyko kraštiečio Sigito Chmieliausko fotografijų parodos „Vasaros akimirkos“ pristatymas.
            Atsakingas ir sunkus, žemiškas mediko darbas reikalauja tam tikros atvangos. Parodos autorius atsikvėpimo valandėles praleidžia fiksuodamas nepakartojamas gyvenimo akimirkas: eidamas per Noriūnus ar per Vilnių, gamtoje ar netgi darbe. Ieškodamas grožio, išreiškia savo sielai malonių pojūčių. „Fotografija – akimirkos grožis. Gražiausia yra tame, kada sulauki momento...“ – samprotavo autorius. Dalyvavęs kartu Sigito mokytojas Puipas Edikas teigė, kad fotografija – neišgydoma liga, kuria užsikrėtė ir jis pats. Autoriaus sesuo Gintarė, susirinkusius stebinusi šiltu bendravimu ir atsidavimu, palaiko šį brolio pomėgį, didžiuojasi juo ir tikisi, kaip ir visi dalyvavusieji, išplaukimo į platesnius vandenis.
             Kupiškio viešosios bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė, padėkodama Sigitui už nuostabią fotografijų parodą, pakvietė visus noriūniečius, prijaučiančius šiai meno šakai, suruošti parodą viešojoje bibliotekoje.
                        „Pykstu ant savęs, kad mažai dėmesio skyriau savam Noriūnų kraštui“ – priekabiavo sau Sigitas. Tikimės, kad begalinis jo noras užfiksuoti akiai gražų kampelį, suteiks mums galimybę pamatyti dar įspūdingesnių parodų. Tikimės nuostabiausių, nepakartojamų, dar neužfiksuotų akimirkų...
            Noriūnų padalinio vyresn. bibliotekininkė Irena Gasparonienė sužavėta fotografijomis, kviečia visus aplankyti šią nuostabią kraštiečio fotografijų parodą bibliotekoje, kuri noriūniečius žavės visą spalio mėnesį.
 

sigito chmieliausko paroda irenos gasparonienes padeka autoriui

Kupiškio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Regina Vilčinskienė  

Kol Nemunas bus...

is kaires j. janusoniene ir r. vasiliauskiene
Rugsėjo 28 dieną viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje įvyko muzikos ir literatūros popietė „Kol Nemunas bus...“, skirta žinomo lietuvių klasiko Pauliaus Širvio 90 – ečiui. Susirinkusieji buvo supažindinti su poeto gyvenimu ir kūryba. Renginio pradžioje klausytojai turėjo galimybę išgirsti Pauliaus Širvio balso įrašą: jis skaitė savo eilėraštį. Popietės metu klausėmės ir aktoriaus Petro Venslovo skaitomų P. Širvio eilėraščių įrašų. Poeto eilėraščius skaitė ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolita Janušonienė. O renginio pabaigoje nuskambėjo dainos pagal P. Širvio žodžius įrašas, kurią atliko muzikos autorius ir atlikėjas Algimantas Kriūka. Vaikų literatūros skyriuje taip pat veikia knygų paroda „Ilgesys – ta giesmė“, skirta žinomam poetui.
Renginyje dalyvavo L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos gimnazistės.
p. sirvio eiles skaito r. vasiliauskiene renginio lankytojai
 
Roma Vasiliauskienė
Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė
 

Žaislotekos atidarymo šventė

zaislotekos sumanytoja jolita janusoniene
2010 m. rugsėjo 24 d. Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Žaislotekos atidarymas. Sveikinimo žodį tarusi bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė paprašė susirinkusių vaikučių perkirpti simbolinę Žaislotekos atidarymo juostą. Susirinkusiuosius linksmino „Saulutės“ lopšelio-darželio  „Boružėlės“ grupės vaikučiai.
Svajonė įkurti Vaikų literatūros skyriuje Žaisloteką buvo brandinama keletą metų, o paskatino tai padaryti gerbiamo seimo nario Valdemaro Valkiūno padovanoti žaislai. Buvo pastebėta, kad ši nauja paslauga skyriui labai reikalinga, todėl 2009 m. buvo teikiama projekto „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“ paraiška.
Vaikų literatūros skyriuje įkurta Žaisloteka suteiks Kupiškio miesto ir rajono mažiausiems bibliotekos lankytojams galimybę žaisti, išbandyti brangų žaislą, gauti informacijos apie žaislus ir žaidimus. Tai netradicinė, nauja darbo su vaikais forma.
Apsilankę Žaislotekoje vaikai ir tėveliai ras žaislinių ir paveikslėlių knygų, stalo žaidimų, konstruktorių, kaladėlių, dėlionių, lavinamųjų ir kūdikiams skirtų žaislų. Vaikų skyriaus lankytojus nustebins ir pažintinės knygelės. Jos skirtos ne tik vaikams, bet ir tėveliams bei pedagogams, kurios padės supažindinti vaikus su įvairiausiomis meno technikomis.
Žaislotekos misija – nuo paties jauniausio amžiaus vaiką žaidimu pratinti prie knygos, skaitymo, lavinti vaiko kūrybiškumą, bendravimo su bendraamžiais ir suaugusiais įgūdžius, padėti vaikui pažinti jį supantį pasaulį.
Šventės dalyviai į namus išsinešė ne tik patirtas geras emocijas, bet ir nuostabų gimtadienio torto skonį burnoje.
kupiskio vb direktore daiva bubuliene sveikina su zaislotekos atidarymu  zaislotekos tortas paskanausim
 
Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Jolita Janušonienė

Papildoma informacija