Naujienos

Kalėdinių darbelių konkurso – parodos „Netrukus Kalėdos“ nugalėtojai

 kalediniu_darbeliu_paroda_2010Projekto „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“ organizatoriai pakvietė visus, kurie mėgsta meistrauti kartu su draugais, broliais, seserimis, tėvais, auklėtojomis bei smagia kompanija dalyvauti kalėdinių darbelių konkurse – parodoje „Netrukus Kalėdos“. Lapkričio–gruodžio mėnesiais visi norintys dalyvauti šiame konkurse nešė darbelius į Vaikų literatūros skyrių. Sulaukėme 38 spalvingų ir nuotaikingų darbų. Ši paroda eksponuojama Vaikų literatūros bei Informacijos ir kraštotyros skyriuose. Kiekvienas aplankęs šią parodą tikrai ras ką nors įdomaus ir naudingo bei pasimokys, kaip sukurti Kalėdų stebuklą savo namuose. Konkurse labai aktyviai dalyvavo ne tik vaikai, bet ir jų mamos, darželių auklėtojos bei mokytojos. Kūrinėlius parodai pristatė vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“, VJUC „Varpelis“, VšĮ vaikų dienos centras, Kupos pradinė ir P. Matulionio pagrindinė mokyklos.

Konkurso komisija, apžiūrėjusi parodą, išrinko 5 įdomiausius ir originaliausius darbus. Konkurso nugalėtojais tapo:

  1. Kupiškio VšĮ vaikų dienos centras – už kolektyvinį darbą „Nykštuko Kalėdos“.
  2. P. Matulionio pagrindinės mokyklos 4 b klasės moksleivė Danguolė Antanaitytė – už darbelį „Besmegenių šeimyna“.
  3. VJUC „Varpelis“ specialioji pedagogė Edita Kareivienė – už kalėdinę interjero detalę „Išaušo Kalėdinis rytas“.
  4. Vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ (Mindaugo ir Martyno mama) Sandra Juknienė-Gabrėnaitė – už kalėdinę kompoziciją „Kalėdų eglutė“.
  5. VJUC „Varpelis“ „Kodėlčiukų“ grupės darbuotojos – už kolektyvinį darbą „Prie Kalėdų eglutės“.

Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame visiems dalyvavusiems konkurse. Prizus ir diplomus įteiksime 2011 m. sausio 28 d. 10 val. per bibliotekoje vyksiantį kūrybinį konkursą „Vaidiname įdomiausią knygos ištrauką“.

            Nuo 2011 m. vasario 10 d. veiks virtuali kalėdinių darbelių paroda „Netrukus Kalėdos“, kurią galėsite pamatyti apsilankę mūsų bibliotekos tinklapyje: www.kupiskis.rvb.lt.

1 2 3 4 5 

 

 

 

Vaikų literatūros skyriaus vedėja                                                                                   Jolita Janušonienė

Pristatyta knyga-kalendorius „Mano metai – 2011“

regina totoryte stundieneBaigiasi metai... Sustojam, atsisukam atgal ir matom, kiek dar liko nepadaryta... O laikas – kaip pro pirštus byrantis smėlis – čia jo daug, o žiūrėk jau visai nėra... Taip bėga dienos, mėnesiai ir metai – tai laikas, kurį skaičiuoja kalendorius.
Gruodžio 9 d. Kupiškio viešosios bibliotekos Parodų salėje buvo pristatytas savaitraščio „Šeimininkės” leidinys, knyga-kalendorius „Mano metai – 2011“. Jį pristatė leidinio sudarytoja ir redaktorė Regina Totorytė-Stundienė, dabar gyvenanti Utenoje. Kadangi Regina mūsų tėviškėnė, čia gimusi ir augusi, jaukioje vakaro erdvėje su ja susitikti atėjo artimieji, draugai, svečiai, buvusi lietuvių kalbos mokytoja Genovaitė Vilčinskienė. „Tai vienintelis žmogus, be kurio čia nebūtų manęs kaip žurnalistės” – kalbėjo Regina. Pasirinktas nelengvas žurnalistės darbas gyvenime davė daug išbandymų. Būta ir šviesių, ir tamsių žurnalistinio kelio momentų. Kūrybingo žmogaus talentą abi su sesute paveldėjo, kaip pati sakė, iš savo močiutės.
Viešnia pasakojo apie leidinio sudarymą, neužmirštamus susitikimus su spausdinamų straipsnių herojais. Kalendoriuje nemažai ir pačios Reginos literatūrinės kūrybos. Keletą esė, novelių paskaitė ne tik autorė, bet ir renginio dalyviai.
Savo kūrybos dainas pritariant gitarai atliko Reginos giminaitis, Salamiesčio kultūros centro kapelos „Dvaras” vadovas Almantas Totoris. Kūrybingų metų, sveikatos ir gerų dienų palinkėjo vakaro vedėja Kupiškio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Lina Matiukaitė.
Dalyvavusieji renginyje įsigijo ne tik knygą-kalendorių „Mano metai – 2011“, bet ir kitų UAB „Ūkininko patarėjas“ leidyklos knygų ir laikraščių.

renginio vedja lina matiukaite kupiskio vb direktores pavaduotoja is desines kalendoriaus sudarytoja ir redaktore regina totoryte stundiene is desines mokytoja genovaite vilcinskiene regina stundiene ir l. matiukaite is kaires sesuo sveikina regina linksmino dainu autorius ir atlikejas almantas totoris sveikina lina matiukaite buvo galima isigyti pristatoma leidini bei kitus uab ukininko patarejas leidyklos 

Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

Pristatytas knygų suaugusiems penketukas

knygu penketukas suaugusiemsGruodžio 7 d. Kupiškio viešosios bibliotekos Parodų salėje pristatytas Metų knygos rinkimų akcijoje dalyvaujančių knygų suaugusiems penketukas – du romanai ir trys eseistikos knygos.
Pokalbį apie knygas įžanginiu žodžiu apie skaitymo naudą bei reikšmę pradėjo skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Janina Širvinskienė. Marcelijaus Martinaičio biografinius užrašus „Mes gyvenome“ pristatė Romualda Vasiliauskienė bei Lina Matiukaitė, Giedros Radvilavičiūtės esė rinkinį „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“ – Vilija Morkūnaitė. Janina Širvinskienė apibūdino romanus – Valdo Papievio „Eiti“, Jolitos Skablauskaitės „Sado sindromą“ bei Rolando Rastausko esė knygą „Privati teritorija“.
Aptartas knygų stilius, kiekvienos knygos ypatumai, skaitytos knygų ištraukos. Klausytojai susipažino su Skaitymo skatinimo programa, knygų rinkimo bei balsavimo sąlygomis.
 
Už patikusią knygą jau galite balsuoti.
Balsavimas vyks iki 2011 m. vasario mėnesio.
 skaitytoju aptarnavimo skyriaus vedeja janina sirvinskiene pristato knygas romualda vasiliauskiene pristato marcelijaus martinaicio biografinius uzrasus mes gyvenome lina matiukaite pristato marcelijaus martinaicio biografinius uzrasus mes gyvenome vilija morkunaite pristato giedros radvilaviciutes ese rinkini sianakt a miegosiu prie sienos renginio dalyviai_
Skaitytojų aptarnavimo
 skyriaus vedėja Janina Širvinskienė

Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai

 zaislotekoje2010 metais gegužės–lapkričio mėnesiais Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos vykdė projektą „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“. Projekto tikslas – Kupiškio miesto ir rajono kūdikių bei vaikų iki 6 metų, vaikų turinčių specialių poreikių, kalbėjimo, klausymo, skaitymo įgūdžių ugdymas tobulinant vaikų literatūros populiarinimo būdus ir metodus, sukuriant naujas bibliotekos paslaugas. Projektą dalinai finansavo Kultūros rėmimo fondas.

Rugsėjo mėnesį duris atvėrė Vaikų literatūros skyriuje įkurta Žaisloteka, kuri susilaukė didžiulio vaikų ir tėvų dėmesio. Žaislai mažiesiems labai reikalingi, nes žaidimas yra jų veikla. Visų čia apsilankiusiųjų laukia žaislinės ir paveikslėlių knygos, stalo žaidimai, konstruktoriai, kaladėlės, dėlionės, lavinamieji ir minkšti žaislai. Vaikų skyriaus lankytojus nustebino ir pažintinės knygelės. Jos skirtos ne tik vaikams, bet ir tėveliams bei pedagogams, nes padės supažindinti mažuosius su įvairiausiomis meno technikomis. Žaislotekoje yra kampelis skirtas tėvams, kuriame literatūra suaugusiems, kaip elgtis, kad knyga nuo pirmųjų vaiko gyvenimo mėnesių taptų bendravimo, lavinimo priemone.

Rugsėjo mėnesį projekto organizatoriai pakvietė visus vaikučius ir jų tėvelius dalyvauti fotonuotraukų konkurse „Knyga mūsų šeimoje“. Sulaukėme 24 nuotaikingų nuotraukų. Aktyviausi buvo Alizavos pagrindinės mokyklos moksleiviai, Subačiaus bibliotekos skaitytojai, VšĮ Kupiškio vaikų dienos centro ugdytiniai. Visą spalio mėnesį ši spalvinga visų konkurso dalyvių fotografijų paroda puošė bibliotekos II aukšto sienas. Konkurso komisija, apžiūrėjusi parodą, išrinko 5 įdomiausias ir originaliausias nuotraukas. Konkurso nugalėtojai Aurelija Petrulytė, Aistė Daukaitė, Gustė Gudaitė, Rugilė Kigaitė ir Orestas Latoža buvo apdovanoti knygomis. Nuo lapkričio mėnesio veikia virtuali fotografijų paroda „Knyga mūsų šeimoje“, kurią galite pamatyti mūsų bibliotekos tinklapyje: www.kupiskis.rvb.lt.

Spalio mėnesį į seminarą „Ateities žmogus – tik skaitantis“, kuris vyko Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Parodų salėje susirinko visi besidomintys vaikų skaitymu. Pirmoji pranešimą „Ankstyvasis skaitymas: reikšmė ir nauda“ skaitė Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (LNB) Vaikų literatūros centro darbuotoja Reda Tamulienė. Seminarą tęsė LNB Vaikų literatūros centro Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja, bibliotekos lėlių teatro „Berniukas Žirniukas“ aktorė – Vida Narščiuvienė. Pranešimo „Kaip lėlės padeda ugdyti mažąjį skaitytoją“ metu V. Narščiuvienė dalijosi savo darbo patirtimi, kalbėjo apie lėlių vaidmenį populiarinant literatūrą ir skaitymą. Visi dalyvavusieji šiame seminare, įgijo naujų žinių, pasisėmė kūrybiškų idėjų, gavo daug naudingų praktinių bei metodinių patarimų.

Spalio–lapkričio mėnesiais Vaikų literatūros skyriuje įvyko septynios pasakų popietės „Atverkim pasakų skrynelę“. Renginių dalyviai norėdami patekti į Žaisloteką turėjo atrakinti paslaptingas duris, kurios atsirakindavo tik su stebuklingu raktu. Atrakinę duris jie patekdavo į stebuklingą pasakų pasaulį, kuriame daug nepatirtų įspūdžių ir tūkstančiai nežinomų pasakų. Šios pasakų popietės buvo skirtos estų dailininkui ir rašytojui Edgarui Valteriui ir jo knygai „Puokiai“. Šią knygą teatralizuotai pristatė skyriaus darbuotojos. Renginio metu vaikučiai susipažino su Puokiais, iš gamtos kilusiomis fantastinėmis būtybėmis, kurias išvydo autorius, ilgai žiūrėjęs į miško pelkynėse kyšančius žolių kuokštus. Renginio pabaigoje iš Žaislotekoje esančių kaladėlių, konstruktorių ir dėlionių vaikai statė naujus namus Puokiams.

Lapkričio mėnesį visus kurie mėgsta meistrauti, o tai malonu daryti su draugais, broliais ir seserimis, tėvais, auklėtojomis bei smagia kompanija, buvo pakviesti dalyvauti kalėdinių darbelių konkurse – parodoje „Netrukus Kalėdos...“. Ši paroda jau eksponuojama Vaikų literatūros bei Informacijos ir kraštotyros skyriuose. Kiekvienas aplankęs šią parodą tikrai ras ką nors įdomaus ir naudingo bei pasimokys, kaip sukurti Kalėdų stebuklą savo namuose. Konkurse labai aktyviai dalyvauja ne tik vaikai, bet ir jų mamos, darželių auklėtojos bei mokytojos. Kūrinėlius parodai pristatė „Saulutės“ lopšelis-darželis, VJUC „Varpelis“, VšĮ vaikų dienos centras, Kupos pradinė ir P. Matulionio pagrindinė mokyklos. Iki gruodžio 21 d. bus išrinkti 3 įspūdingiausi ir meniškiausi darbeliai.

Dėkojame visiems projekto rėmėjams ir dalyviams už nuoširdų bendradarbiavimą bei dalyvavimą renginiuose.

  vaikai zaislotekoje kaip cia smagu cia smagu maziems ir dideliems 

Projekto vadovė Jolita Janušonienė

Netikėta paroda

 vasaros laiskai 1     vasaros laiskai 2

Nors už lango jau žiemiški gamtos vaizdai, į Palėvenėlės biblioteką sugrįžo vasara. Ištikima bibliotekos skaitytoja Danutė Ribokienė ne kartą padėjo bibliotekininkei savo išmone, naujomis idėjomis. Ji jau keletą kartų puošė biblioteką savo rankdarbiais. Šį kartą Danutė bibliotekai padovanojo puikią parodą. Iš vasaros metu surinktų ir sudžiovintų žolynų, kūrybinga ir darbšti moteris pridarė gražių paveikslėlių, kurių dėka, pasipuošė viena bibliotekos siena. Paroda „Vasaros laiškai“ – taip juokaudama savo darbus pavadino Danutė. Kiekvienai savaitės dienai po laiškelį. Apie Danutės pomėgį kūrybai bibliotekos lankytojai jau žinojo iš ankstesnės parodos „Ką močiutės moka...“ Pastarojoje parodoje buvo eksponuoti dviejų močiučių Reginos Žeimienės ir Danutės Ribokienės rankdarbiai. Bibliotekos lankytojai susidomėję apžiūrinėjo kruopščiai nertus, megztus ir siūtus rankdarbius. Mažieji pradinukai pasakojo bibliotekininkei, ką moka daryti jų močiutės, todėl bibliotekininkė ketina surengti dar vieną panašią parodą. O iš naujųjų Ugnės močiutės (taip Danutę vadina mažieji mokinukai) darbų gražiausiu, bibliotekos lankytojai išrinko paveikslą, kuris ir pavadinimą gavo „Lietaus ašarėlės“.

Fotografavo Palėvenėlės pagrindinės mokyklos mokytoja Jolanta Knizikevičienė.

 

Palėvenėlės padalinio vyresn. bibliotekininkė Ona Kručienė

Papildoma informacija