Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Naujienos

Poezijos pavasario aidai Palėvenėje

Per Lietuvą ką tik nuvilnijo 53-iasis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris. 2017", o šios šventės aidai birželio 10-tą dieną pasiekė nuostabų Kupiškio krašto kampelį – Palėvenę, kurią garsino ir garsina čia gyvenantys žmonės bei ant aukšto Lėvens šlaito stovinti bažnyčia – vėlyvojo baroko šedevras. Šventė „Poezijos pavasario aidai Kupiškyje" jau senokai tapusi tradicine, vyko jau šeštąjį kartą ir sukvietė į bendruomenės „Palėvenys" namus nemažą būrį Aukštaitijos literatų, taip pat ir tolimesnių svečių.

Skaityti daugiau: Poezijos pavasario aidai Palėvenėje

„Pražydusios klumpės"

01-DSCF4228

 

Pamatuotas kiekvienas
Žodis,
Pasvertas ir įvertintas
Gramais
Lieka tyliai už lango
Kaboti,
Nes be sielos gyventi
Negali...
(D. Rekis)

 

Šiomis prasmingomis eilėraščio eilutėmis renginio vedėja Janina Širvinskienė pradėjo poezijos popietę.

Skaityti daugiau: „Pražydusios klumpės"

Naujų leidinių sutiktuvės

pagrindine

 

Gegužės 5 d. Kupiškio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyti du nauji leidiniai: Petro Zulono knyga „Iš mano gyvenimo knygos" bei kultūros ir istorijos almanachas „Kupiškis. 2016".
Renginys vyko prasmingos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse. Susirinko labai daug kupiškėnų, atvyko svečių iš visos Lietuvos – iš Žemaitijos, Suvalkijos, Vilniaus, ir žinoma, iš Kupiškio.

Skaityti daugiau: Naujų leidinių sutiktuvės

Išvyka į Kauną

Balandžio 28 d. Kupiškio viešosios bibliotekos ir jos padalinių darbuotojai išvyko į Kauną. Šios kelionės tikslas buvo – aplankyti keletą įžymių vietų.
Bibliotekininkai lankėsi viename iš gražiausių Rytų Europos vienuolynų – Pažaislio Kamaldulių vienuolyne.

Skaityti daugiau: Išvyka į Kauną

Susitikimas su liuteronų kunigu

12-DSCF4052

Šiemet daugelis pasaulio krikščioniškųjų šalių švenčia 500-ąsias Reformacijos metines, ne išimtis ir Lietuva, nes 2017 metus Seimas paskelbė Reformacijos metais. Minime 500-ąjį jubiliejų nuo Reformacijos pradžios, kai 1517 metais augustinų vienuolis Martynas Liuteris paskelbė garsiąsias savo 95 tezes, kuriose pasisakė prieš neribotą popiežiaus valdžią ir indulgencijų (atlaidų) pardavinėjimą bei išdėstė svarbiausius savo religinės doktrinos teiginius.

Skaityti daugiau: Susitikimas su liuteronų kunigu

Papildoma informacija