Naujienos

Ilgesio upėmis – į gerumo ir meilės šalį

01-Korizniene knygos-virselis

Naujos knygos pristatymas visada ypatingas renginys. Ir autoriaus nerimas, kaip priims ją skaitytojai, ir svečių smalsumas, kuo nauja knyga patrauks, ar palies širdį, ar įstrigs joje ilgam. Visa tai sukuria nekasdienę atmosferą, kuri vienaip ar kitaip paveikia visus: ir kūrėjus, ir skaitovus, ir klausytojus.
Į tokią šventę kupiškėnus pakvietė poetė, literatų klubo „Lėvens balsai" narė Genovaitė Koriznienė – spalio 21 d. ji pristatė savo trečią eilėraščių knygelę „Ilgesio upės".

Skaityti daugiau...

Gyvenimą liečiant su knyga „Kas surinkta iš pakraščių“

DSCF6154

„Surink mus iš pakraščių / Pavargusius / Prie vienintelio stalo / Susėsti / Laukiu kai nurims valanda /
Neskaudės / Nebereikės mums kalbėtis / Tylėsim gyvenimą liesdami".
Šios eilutės tapo Justo Jasėno eilėraščių knygos „Surink iš pakraščių" savotišku sutiktuvių moto. Jomis ir prasidėjo renginys Kupiškio viešojoje bibliotekoje spalio 18-ąją, surinkęs į salę nemažą būrį poezijos mylėtojų, literatų, kunigo Justo bičiulių, pažįstamų, buvusių parapijiečių.

Skaityti daugiau...

Muzikos ir žodžio šviesoje

DSCF6127

Kiekvienais metais spalio 15 dieną minime pasaulinę baltosios lazdelės dieną. Ji skirta mums priminti, jog ne visi iš mūsų gali džiaugtis viena iš didžiausių dovanų – regėjimu. Lietuvoje ši diena pradėta minėti nuo 1992 metų, o nuo 1993 metų mūsų bibliotekoje pradėtos skolinti garsinės knygos regos negalę turintiems žmonėms.

Skaityti daugiau...

Graikija – kultūra ir istorija žvelgiant pro bibliotekų langus...

Kai girdime šios šalies pavadinimą, nejučia iškyla dar mokyklos suole girdėti vardai, vietovardžiai, didvyriai, mitai, tarptautiniai graikiškos kilmės žodžiai, be kurių neįsivaizduojama mūsų europietiška civilizacija: demokratija, monarchija, chronologija, filologija, aristokratija, gimnazija ir t. t. Jeigu bandytume tęsti šį sąrašą, bematant užpildytume šį puslapį ir pabaigos nebūtų matyti... Taip, niekas neabejoja senosios Graikijos kultūros reikšme mūsų žemyno kultūrai, tačiau kaip šalis gyvena dabar?

Skaityti daugiau...

Pirmasis susitikimas

580b585b2edbce24c47b26d6

Po vasaros atostogų mokslo metus pradėjo Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai. Spalio 9 dieną į viešosios bibliotekos Kraštotyros ir edukacijos skyrių rinkosi gausus būrys literatūros mylėtojų. Čia užsiėmimus pradeda Literatūros ir poezijos fakulteto dalyviai. Trečiojo amžiaus universiteto vadovė Marytė Semaškienė pristatė naują fakulteto dekanę Liudą Kopūstienę.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija