Naujienos

VASAROS AKIMIRKOS...

                           sigitas chmieliauskas pristato paroda                                              
Sustok, akimirka žavinga!
Sustok nors minutei... Rask laiko sau... Ragauk gyvenimą...

 

  Spalio 4 d. Noriūnų padalinio bibliotekoje vyko kraštiečio Sigito Chmieliausko fotografijų parodos „Vasaros akimirkos“ pristatymas.
            Atsakingas ir sunkus, žemiškas mediko darbas reikalauja tam tikros atvangos. Parodos autorius atsikvėpimo valandėles praleidžia fiksuodamas nepakartojamas gyvenimo akimirkas: eidamas per Noriūnus ar per Vilnių, gamtoje ar netgi darbe. Ieškodamas grožio, išreiškia savo sielai malonių pojūčių. „Fotografija – akimirkos grožis. Gražiausia yra tame, kada sulauki momento...“ – samprotavo autorius. Dalyvavęs kartu Sigito mokytojas Puipas Edikas teigė, kad fotografija – neišgydoma liga, kuria užsikrėtė ir jis pats. Autoriaus sesuo Gintarė, susirinkusius stebinusi šiltu bendravimu ir atsidavimu, palaiko šį brolio pomėgį, didžiuojasi juo ir tikisi, kaip ir visi dalyvavusieji, išplaukimo į platesnius vandenis.
             Kupiškio viešosios bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė, padėkodama Sigitui už nuostabią fotografijų parodą, pakvietė visus noriūniečius, prijaučiančius šiai meno šakai, suruošti parodą viešojoje bibliotekoje.
                        „Pykstu ant savęs, kad mažai dėmesio skyriau savam Noriūnų kraštui“ – priekabiavo sau Sigitas. Tikimės, kad begalinis jo noras užfiksuoti akiai gražų kampelį, suteiks mums galimybę pamatyti dar įspūdingesnių parodų. Tikimės nuostabiausių, nepakartojamų, dar neužfiksuotų akimirkų...
            Noriūnų padalinio vyresn. bibliotekininkė Irena Gasparonienė sužavėta fotografijomis, kviečia visus aplankyti šią nuostabią kraštiečio fotografijų parodą bibliotekoje, kuri noriūniečius žavės visą spalio mėnesį.
 

sigito chmieliausko paroda irenos gasparonienes padeka autoriui

Kupiškio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Regina Vilčinskienė  

Kol Nemunas bus...

is kaires j. janusoniene ir r. vasiliauskiene
Rugsėjo 28 dieną viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje įvyko muzikos ir literatūros popietė „Kol Nemunas bus...“, skirta žinomo lietuvių klasiko Pauliaus Širvio 90 – ečiui. Susirinkusieji buvo supažindinti su poeto gyvenimu ir kūryba. Renginio pradžioje klausytojai turėjo galimybę išgirsti Pauliaus Širvio balso įrašą: jis skaitė savo eilėraštį. Popietės metu klausėmės ir aktoriaus Petro Venslovo skaitomų P. Širvio eilėraščių įrašų. Poeto eilėraščius skaitė ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolita Janušonienė. O renginio pabaigoje nuskambėjo dainos pagal P. Širvio žodžius įrašas, kurią atliko muzikos autorius ir atlikėjas Algimantas Kriūka. Vaikų literatūros skyriuje taip pat veikia knygų paroda „Ilgesys – ta giesmė“, skirta žinomam poetui.
Renginyje dalyvavo L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos gimnazistės.
p. sirvio eiles skaito r. vasiliauskiene renginio lankytojai
 
Roma Vasiliauskienė
Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė
 

Žaislotekos atidarymo šventė

zaislotekos sumanytoja jolita janusoniene
2010 m. rugsėjo 24 d. Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Žaislotekos atidarymas. Sveikinimo žodį tarusi bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė paprašė susirinkusių vaikučių perkirpti simbolinę Žaislotekos atidarymo juostą. Susirinkusiuosius linksmino „Saulutės“ lopšelio-darželio  „Boružėlės“ grupės vaikučiai.
Svajonė įkurti Vaikų literatūros skyriuje Žaisloteką buvo brandinama keletą metų, o paskatino tai padaryti gerbiamo seimo nario Valdemaro Valkiūno padovanoti žaislai. Buvo pastebėta, kad ši nauja paslauga skyriui labai reikalinga, todėl 2009 m. buvo teikiama projekto „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“ paraiška.
Vaikų literatūros skyriuje įkurta Žaisloteka suteiks Kupiškio miesto ir rajono mažiausiems bibliotekos lankytojams galimybę žaisti, išbandyti brangų žaislą, gauti informacijos apie žaislus ir žaidimus. Tai netradicinė, nauja darbo su vaikais forma.
Apsilankę Žaislotekoje vaikai ir tėveliai ras žaislinių ir paveikslėlių knygų, stalo žaidimų, konstruktorių, kaladėlių, dėlionių, lavinamųjų ir kūdikiams skirtų žaislų. Vaikų skyriaus lankytojus nustebins ir pažintinės knygelės. Jos skirtos ne tik vaikams, bet ir tėveliams bei pedagogams, kurios padės supažindinti vaikus su įvairiausiomis meno technikomis.
Žaislotekos misija – nuo paties jauniausio amžiaus vaiką žaidimu pratinti prie knygos, skaitymo, lavinti vaiko kūrybiškumą, bendravimo su bendraamžiais ir suaugusiais įgūdžius, padėti vaikui pažinti jį supantį pasaulį.
Šventės dalyviai į namus išsinešė ne tik patirtas geras emocijas, bet ir nuostabų gimtadienio torto skonį burnoje.
kupiskio vb direktore daiva bubuliene sveikina su zaislotekos atidarymu  zaislotekos tortas paskanausim
 
Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Jolita Janušonienė

Aš - muzika

is kaires laimute kliopkiniene
...Tu pajutai,
Kad aš esu šalia.
Aš – tavo ašaroj.
Juoke, sapne.
---------------------------
Aš – Muzika.
Ar pažinai mane?

(R. Skučaitė)

 

  

Rugsėjo 22 d. Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos  meno ir muzikos skaitykloje įvyko muzikinė valandėlė „Garsai ir muzika“, skirta artėjančiai Tarptautinei Muzikos dienai.

Bibliotekoje svečiavosi Kupiškio VJUC „Varpelis“ lavinamosios klasės moksleiviai su mokytojomis V. Damkiene ir N. Krasovskaja.
Kartu su jais keliavome į garsų ir muzikos šalį. Įsiklausėme į gamtos garsus, lydimi muzikos mintimis nuklydome  prie jūros, į mišką, klausėmės ką mums pasakoja lietus...
Vaikai pristatė savo „namų darbus“ – piešinius (tema „Muzika ir mano pasaulis“), kuriuos piešė klausydamiesi muzikinių įrašų.
 Muzika ir spalva – vieni iš stipriausių erdvės akcentų, veikiančių mūsų jausmus. Turėtume atsiminti, kad net  du žmonės tas pačias spalvas ir tą pačią muziką mato ir girdi skirtingai, kadangi matydami ir girdėdami jie išgyvena skirtingus jausmus...
vaikai pristato savo darbelius   uzsiemimai vaik literaturos skyriuje 
Laimutė Kliopkinienė
Meno ir muzikos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Istorinės edukacijos ir kūrybos projekto šventė

po_vardo_zenklu
Liepos 2–4 d. Kupiškyje vyko istorinės edukacijos ir kūrybos projekto šventė „PO VARDO ŽENKLU“, skirta Kupiškio vardo 530-osioms ir Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms paminėti.
Liepos 2 d. vyko poezijos skaitymai P O E Z I J O S   P A V A S A R I O   A I D A I   K U P I Š K Y J E” Onutės Adomaitienės sodyboje Pyragiuose. Dalyvavo Televizijos režisierius, aktorius, poetas PETRAS  DIMŠA, Kupiškio ir Rokiškio literatai, dainuojamosios poezijos atlikėjai.
    
petras dimsa
is kaires onute adomaitiene ir lina matiukaite reda kiselyte rokiskis ale kazlauskiene rokiskis
eugenija sokiene kupiskis milda narmontiene kupiskis ausra uldukiene kupiskis 
vida kaulakiene kupiskis birute jasinskiene kupiskis salvinija kalpokaite rokiskis
kalbejo kupiskio vb direktore daiva bubuliene dainas atliko vidmantas paliulis renginio sveciai dalyviai 
renginio sveciai ir dalyviai uztrauke giminiu daina
 

Liepos 3 d. Kupiškio viešosios bibliotekos parodų salėje vyko Nepriklausomybės akto signatarės Birutės Valionytės fotografijų parodos „Didžioji Lietuva: LDK pilys“ pristatymas. Pokalbis su istoriku, Tomu Baranausku, tema: „Kupiškio vardo paminėjimo istorinis kultūrinis kontekstas“. Koncertas.

B. Valionytė - Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos AKTO Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo
signatarė, signatarų klubo prezidentė. Gimė Rokiškio rajone, pagal profesiją - miškininkė.

LDK pilimis susidomėjusi dar vaikystėje, įamžino jas paveiksluose. „Kiekviena pilis iš mūsų programuoja sąmonę, supratimą...turime susirūpinti savo valstybės paveldu..." - kalbėjo viešnia.

birute valionyte  is kaires lina matiukaite ir sveciai 

 Tomas Baranauskas - Vilniaus pedagoginio universiteto Istorijos fakulteto lektorius. Svečias priminė svarbiausius Lietuvos istorijoje Žalgirio ir Durbės mūšius. Pristatė žmonos Ingos Baranauskienės išleistą istorinį romaną „Durbės mūšis. Nepasidavę lemčiai“. 184 puslapių knyga skirta Durbės mūšio 750 metų jubiliejui.

tomas baranauskas t. baranauskas pristato knyga durbes musis

 1 2 4 5 6 7


 

 

 

 

Papildoma informacija