Naujienos

Antrasis susitikimas „Skaitytojų kampelyje“

DSCF5036

Knygų skaitymu visi mes mėgaujamės savaip. Skaitome jas namie prieš einant miegoti, prie pusryčių stalo ar radę laisvą minutę. O kas po to? Gal būt kyla noras pasidalinti perskaityta knyga, patikusia mintimi ar emocija?
Lapkričio 22 dienos pavakarę antrą kartą susitiko knygų mylėtojai bibliotekos abonemento „Skaitytojų kampelyje". Čia susirinko žmonės, kurie ne tik nori skaityti, bet ir pabendrauti, pasišnekėti apie knygas.

Skaityti daugiau...

Knygų Kalėdos...

KK A3

 

Artėja gražiausios metų šventės... Jau tradicine tapusi Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos" septintąjį kartą kviečia nupirkti ir dovanoti, taip trūkstamų, naujų knygų bibliotekoms. Šių metų šūkis – Dovanokime knygų SAVO bibliotekoms. Kupiškio viešoji biblioteka ir kaimų bibliotekos taip pat labai laukia Jūsų paramos. Juk skaitymas – viena geriausių veiklų, skatinanti ir kurianti pamatus kalbos ir raštingumo įgūdžiams.

Skaityti daugiau...

Linksmas pasibuvimas, skirtas kupiškėno poeto Viliaus Baltrėno 80-mečiui

DSCF0969

 

Poetas Vilius Baltrėnas – 15-asis Anzelmo Matučio premijos „Poezijos pavasarėlis" 2017 m. laureatas, jau daugiau nei trisdešimt metų tyliai rašo jauniesiems skaitytojams ir yra išleidęs daugiausia ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams skirtų knygelių bei penkias poezijos knygas suaugusiems.
Būsimasis poetas gimė Miliūnuose, mokėsi gimtojo kaimo pradžios mokykloje, Alizavos septynmetėje, o Kupiškio vidurinę mokyklą baigė aukso medaliu. Vėliau studijavo Vilniaus universiteto Istorijos-filologijos, keturiasdešimt metų atidavė „Gimtojo krašto" redakcijai.

Skaityti daugiau...

Apie antkapius ir ne tik apie juos

20171018 163140

Ką tik pagerbėme Amžinybėn iškeliavusius savo artimuosius – lankėme kapines, uždegėme žvakeles, padėjome gėlių ir t. t. Gerbti mirusiųjų atminimą yra būdinga visoms tautoms ir kultūroms – tai atrodo, savaime suprantama, nes žmogaus pomirtinės būties slėpinys visais laikais vertė žmones paisyti tam tikrų elgesio su mirusiais, su jų palaikais taisyklių, kurių svarbiausia – ramybė mirusiojo palaikams. Deja... taip būdavo ne visuomet ir pavyzdžių toli ieškoti nereikia – dabartinė Kupos pradinė mokykla (Kupiškio P. Matulionio progimnazijos pradinio ugdymo skyrius) Krantinės gatvėje yra pastatyta buvusių kapinių vietoje.

Skaityti daugiau...

Likus 100-ui dienų iki Lietuvos valstybės atkūrimo – dovana bibliotekai

20171111 111254

 

Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus kreipėsi į bibliotekų globėjus ir rėmėjus su prašymu dalyvauti akcijoje „Kėdė bibliotekai". Į šią akciją atsiliepė bibliotekos skaitytojos: Judita Bukauskienė, Genė Žilinskienė ir Gertrūda Indilienė. Jos, likus šimtui dienų iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, Naivių bibliotekai padovanojo krėslą.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija