Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Naujienos

Kviečiame apsilankyti parodoje

expo naujienoms

Expo Aukstaitija biblioteku stendas

Informacinis pranešimas

Knygų bičiulių klubo veikla prasidėjo

Rugsėjo 16-17 dienomis vyko pirmieji šio sezono užsiėmimai vaikams „Knygų bičiulių klube". Renovacijos darbai trumpam sutrukdė šiuos užsiėmimus vykdyti Vaikų literatūros skyriuje, bet džiugu, jog „po savo sparneliu" priglaudė Kupiškio etnografijos muziejus, jame esančioje edukacijų klasėje vaikai pirmąją dieną jaukiai įsitaisę braižė žemėlapius pagal Janošo knygą „Panama labai graži".

Skaityti daugiau: Knygų bičiulių klubo veikla prasidėjo

„Vasara su knyga“ sujungė Lietuvos bibliotekas

Lietuvos viešosios bibliotekos kviečia susitikti įspūdingose „Vasaros su knyga" išlydėtuvėse rugsėjo 8 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje.
Atvykę į skaitymo festivalį „Aš žinau, ką tu skaitei aną vasarą" galėsite užsukti į keturias skirtingas erdves – Literatūrinę vaistinę, Išmaniojo skaitymo erdvę, Knygos sceną bei Susitikimų gatvę. Čia vyks kultūriniai renginiai, susitikimai su autoriais ir kūrėjais, taip pat galėsite susirasti literatūrinį receptą nuo įvairių ligų, sužinoti apie naująsias skaitymo technologijas, o jaukią renginio atmosferą kurs čia pat atliekamos muzikos skambesys.
Kūrybinio konkurso vasara su knyga finalas

Skaityti daugiau: „Vasara su knyga“ sujungė Lietuvos bibliotekas

Po Baltosios vaistinės praeitį pasižvalgius...

02-DSCF9701

„Vaistininkai turi savo profesinę dieną biržely, bet susirinkome gražią rugsėjo penktadienio popietę prisiminti Senosios vaistinės 250 metų istoriją, joje dirbusius žmones", – kalbėjo renginio vedėja Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Danutė Baronienė.

Iš vaistinės istorijos. Kupiškio miesto Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštės kampe, Maironio gatvės pradžioje buvęs pastatas – iki 1997 m. buvo vienas įdomesnių Kupiškio istorinių statinių. Iš buvusių Kenigšteterio vaistinės rekvizitų matyti, kad Kupiškio vaistinė buvo įsteigta 1766 metais.

Skaityti daugiau: Po Baltosios vaistinės praeitį pasižvalgius...

Gerbiami bibliotekininkai,

Rugpjūčio viduryje vyko 82-oji Tarptautinės bibliotekų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) generalinė konferencija ir asamblėja. Ohajo valstijoje esančiame Kolambuso mieste (JAV) vykusiame renginyje dalyvavo Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. R. Gudauskas ir Informacijos išteklių departamento direktoriaus pavaduotoja Alma Masevičienė. Šio kasmetinio bibliotekų ir informacijos paslaugų sektoriaus atstovų suvažiavimo tema buvo „Ryšiai. Bendradarbiavimas. Bendruomenė" (angl. „Connections. Collaboration. Community").

Vienas svarbiausių konferencijos įvykių – naujasis IFLA pranešimas apie tendencijas (angl. IFLA Trend Report), papildęs 2013 m. išleistą dokumentą, apibrėžiantį penkias svarbiausias kryptis, formuojančias pasaulinę informacinę aplinką. Pranešimo tekstą lietuvių kalba rasite laiško priede.

Daugiau informacijos apie IFLA generalinę konferencija kviečiame skaityti Nacionalinės bibliotekos svetainėje: http://www.lnb.lt/naujienos/1379-82-oji-ifla-generaline-konferencija-naujos-tendencijos-ir-gaires

 

Monika Kundelytė
Projekto „Bibliotekos pažangai 2" ryšių su visuomene ir atstovavimo koordinatorė
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

Papildoma informacija