Naujienos

Linksmas pasibuvimas, skirtas kupiškėno poeto Viliaus Baltrėno 80-mečiui

DSCF0969

 

Poetas Vilius Baltrėnas – 15-asis Anzelmo Matučio premijos „Poezijos pavasarėlis" 2017 m. laureatas, jau daugiau nei trisdešimt metų tyliai rašo jauniesiems skaitytojams ir yra išleidęs daugiausia ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams skirtų knygelių bei penkias poezijos knygas suaugusiems.
Būsimasis poetas gimė Miliūnuose, mokėsi gimtojo kaimo pradžios mokykloje, Alizavos septynmetėje, o Kupiškio vidurinę mokyklą baigė aukso medaliu. Vėliau studijavo Vilniaus universiteto Istorijos-filologijos, keturiasdešimt metų atidavė „Gimtojo krašto" redakcijai.

Skaityti daugiau...

Apie antkapius ir ne tik apie juos

20171018 163140

Ką tik pagerbėme Amžinybėn iškeliavusius savo artimuosius – lankėme kapines, uždegėme žvakeles, padėjome gėlių ir t. t. Gerbti mirusiųjų atminimą yra būdinga visoms tautoms ir kultūroms – tai atrodo, savaime suprantama, nes žmogaus pomirtinės būties slėpinys visais laikais vertė žmones paisyti tam tikrų elgesio su mirusiais, su jų palaikais taisyklių, kurių svarbiausia – ramybė mirusiojo palaikams. Deja... taip būdavo ne visuomet ir pavyzdžių toli ieškoti nereikia – dabartinė Kupos pradinė mokykla (Kupiškio P. Matulionio progimnazijos pradinio ugdymo skyrius) Krantinės gatvėje yra pastatyta buvusių kapinių vietoje.

Skaityti daugiau...

Likus 100-ui dienų iki Lietuvos valstybės atkūrimo – dovana bibliotekai

20171111 111254

 

Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus kreipėsi į bibliotekų globėjus ir rėmėjus su prašymu dalyvauti akcijoje „Kėdė bibliotekai". Į šią akciją atsiliepė bibliotekos skaitytojos: Judita Bukauskienė, Genė Žilinskienė ir Gertrūda Indilienė. Jos, likus šimtui dienų iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio, Naivių bibliotekai padovanojo krėslą.

Skaityti daugiau...

D. Kazragytė Kupiškyje

DSCF4932

Lapkričio 10-osios pavakarę, Kupiškio viešojoje bibliotekoje apsilankė viešnia iš Vilniaus, Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė, autobiografinių knygų autorė Doloresa Kazragytė. Ją atlydėjo Kupiškio bažnyčios vikaras Justas Jasėnas.
Šiais metais aktorė mini 75-ąją gimimo sukaktį.

Skaityti daugiau...

Norime pasidžiaugti

komplektai

Akcijos „Metų knygos rinkimai 2017“ organizatoriai gavo 342 bibliotekų paraiškas knygoms įsigyti. Daliai paraiškas pateikusių bibliotekų už Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos centralizuotai vykdomų Skaitymo skatinimo priemonių lėšas nupirkti ir paskirti 183 komplektai knygų: 75 komplektai knygų vaikams, 50 – paaugliams, 40 – suaugusiesiems ir 18 – poezijos.[ http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt/index.php?-210603321]

Norime pasidžiaugti, kad knygų komplektus gavo ir mūsų Kupiškio viešoji biblioteka bei keletas kaimų padalinių. (Daugiau skaitykite)

Papildoma informacija