Naujienos

„Kupiškėnai – Patagonijos kolonistai“: praėjusio amžiaus emigrantų istorijos puslapiai

DSCF4865

Bene kasmet pasirodo po keletą kupiškėniškos tematikos knygų. Ne išimtis ir šie metai: sulaukėme knygos „Kupiškėnai – Patagonijos kolonistai", kuri yra jau šešioliktoji „Kupiškėnų bibliotekos" serijos sąraše. Spalio 31 dieną Kupiškio viešojoje bibliotekoje įvyko šios knygos sutiktuvės, į kurias atvyko knygos autorius Pranas Juozas Žilinskas su žmona Vida Žilinskiene, šios knygos redaktore.

Skaityti daugiau...

Pašnekesiai „skaitytojų kampelyje“

DSCF0901

Sutikite, nėra nieko geresnio už laiką, praleistą su knyga... Knyga praturtina, ko nors išmoko, paskatina kam nors ryžtis, būna – nurodo teisingą kelią, išmintingai pataria, o kartais nuramina, paguodžia ar pralinksmina, gelbsti nuo vienatvės.
Šiuolaikinė biblioteka jau ne tik knygų saugykla, apsiribojanti knygų išdavimu, ji ir lankytojų susitikimo vieta. Visai pagrįstai biblioteka vis dažniau suvokiama, kaip vieta, sudaranti galimybes turiningam, kultūringam ir įdomiam laisvalaikiui, asmenybės tobulėjimui.

Skaityti daugiau...

Susipažinome su metų knygos konkurse dalyvaujančiomis knygomis

DSCF4757

Paskelbus Metų knygos rinkimų akciją, susidomėjimas nominuotomis knygomis pamažu įgauna pagreitį. Kupiškio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius, dalyvaujantis knygų suaugusiems rinkimų kategorijoje, spalio 24 dienos popietę pakvietė Trečiojo amžiaus universiteto literatūros fakulteto klausytojus susipažinti su knygų penketukais suaugusiųjų bei poezijos kategorijose.

Skaityti daugiau...

Svečiuose panevėžiečiai

DSCF4743

Kalendoriuje spalio 15-ąją minima Pasaulinė baltosios lazdelės diena, kurios tikslas – atkreipti reginčių žmonių dėmesį į šalia esančius neregius ir silpnaregius, pamatyti jų valią ir tvirtybę siekiant gyvenimo pilnatvės.
Kaip ir kasmet, ši diena minima ir Kupiškio viešojoje bibliotekoje. Neseniai įsikūrusio abonemento vadinamame „Skaitytojų kampelyje", buvo paminėta regėjimo negalią turinčių žmonių diena.

Skaityti daugiau...

Skulptoriaus Juozo Kėdainio dirbtuvėje

DSCF4689
 
Kupiškio mieste yra toks buvusių kareivinių pastatas. Taip, buvusių kareivinių –kareivių ten seniai nėra, pirmame šio pastato aukšte ,,Lelijos" siuvyklos cechas, antrame – gimnastikos studija, o štai trečiasis aukštas savivaldybės sprendimu yra skirtas mūsų bibliotekai, taip vadinamam mainų skyriui – ten saugomos, sandėliuojamos nenaudojamos knygos, inventorius ir kt.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija