Naujienos

Mokymai bibliotekininkams

P9290477

Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyrius vykdo Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Prabylanti krašto istorija: Interaktyvus žemėlapis". Viena iš projekto numatytų veiklų – filmavimo ir filmų montavimo mokymai, skirti vaizdinės kraštotyros informacijos kaupimui. Mokymuose dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir kaimų padalinių darbuotojos.

Skaityti daugiau...

Literatūrinė valandėlė „Prozos baruose“

„Gimiau po laiminga žvaigžde. Jaunystės metais buvau automatų kulkų suvarpytas, ir mokslo draugai pasiskubino nupinti vainikus man ant kapo. Tik per stebuklą išlikau. Kitais metais dar du susitikimai su mirtimi. Ir vėl – gyvas. Tada aš sau pasakiau: būsiu rašytojas ir rašysiu knygas apie tikėjimą gyvenimu: gyvenimu regimu ir neregimu, gyvenimu nenuspėjamu, kupinu paslapties.

Skaityti daugiau...

Adomynės biblioteka sėkmingai persikėlė į ką tik suremontuotas patalpas

1-20170914 100306

Senuoju adresu – Adomynės dvaro patalpose – bibliotekos Adomynės gyventojai jau nesuras – ten įsikurs kaimo bendruomenė. O štai biblioteka sėkmingai persikėlė į ką tik suremontuotas patalpas Adomynės daugiafunkcio centro (buvusios mokyklos) patalpas. Perkelti knygas ir inventorių darbas nelengvas, todėl teko prašyti mokinių pagalbos – juk jie taip pat bibliotekos lankytojai, ir be abejo, puikūs pagalbininkai.

Skaityti daugiau...

Kėdės istorija

2-IMG 6395

Lietuvių kalbos žodynas teigia, kad kėdė – baldas su atrama vienam sėdėti. Tai čia rimtai. O jeigu juokais – kuo geresnėje ir minkštesnėje kėdėje sėdi, tuo didesnis ir galingesnis jautiesi.
Kaip ten bebūtų ir kokioje kėdėje besėdėtume, ji užtikrina mums poilsį, suteikia privatumo, ramybės, o kartais, patogiai įsitaisius – galima ir nusnausti. Skaitantį žmogų dažniausiai įsivaizduojame taip pat sėdintį.

Skaityti daugiau...

Kupiškio krašto istorija žemėlapyje

100

 

2018 m. vasario 16 d. švęsime 100-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Šiam jubiliejui dedikuojama gausybė įvairaus pobūdžio renginių, kurių maratonas prasidėjo jau praėjusiais metais.

Skaityti daugiau...

Papildoma informacija