Naujos duomenų bazės Kupiškio viešojoje bibliotekoje

Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pasirašė Naxos Music Library licencinę sutartį, kuri leis naudotis šia muzikos duomenų baze Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vartotojams nuo šių metų sausio 1 iki gruodžio 31 d.
Tai išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje yra kompozitorių ir atlikėjų biografijos, muzikos terminų žodynas bei pasaulio šalių muzika, suklasifikuota pagal kultūros epochas ir meno kryptis (renesanso muzika, baroko muzika). Vartotojo vadovas (PDF).

Credo Online Reference Service Duomenų bazėje pateikiama patikima informacija įvairių mokslų temomis. Čia sukaupta per 3 mln. viso teksto įrašų iš daugiau nei 720 žinynų, žodynų, enciklopedijų. Duomenų bazėje galima rasti su ieškoma tema ar asmeniu susijusių straipsnių, apibrėžimų, vaizdų, vaizdo ir garso medžiagos, naujienų, taip pat – nuorodų į įvairius interneto šaltinius, prenumeruojamas duomenų bazes, LIBIS suvestinį katalogą, atvirosios prieigos ar kitus išteklius. Vartotojo vadovas (PDF).


Kupiškio viešosios bibliotekos vartotojams ne vienerius metus jau žinoma EBSCO Publishing duomenų bazė, siūlanti visateksčius elektroninius socialinių ir humanitarinių mokslų, medicinos, verslo ir ekonomikos žurnalus, laikraščius ir žinynus. Ja galima naudotis ir bibliotekoje, ir nuotoline prieiga, tik būtina kreiptis į duomenų bazes administruojantį darbuotoją Informacijos ir kraštotyros skyriuje.

Vyresn. bibliografė Jolita Pipynienė

Papildoma informacija