Kasdienės duonos duok mums šiandien...

rugine-duona-velzelio-4-800x450

 

Iš meilės žemei, iš rasos
Į dangų stiebiasi daigelis.
Kol Lietuvoj laukai žaliuos,
Turėsime mamos duonelės...
Kasdienės duonelės duoki mums šiandien
Tam, kad galėtume dalintis ja su kitu...

 

 Paminėti Šv. Agotos Duonos dienos, Alizavos bibliotekos skaitytojai vaikai vasario 5 d. susiruošė į edukacinę ekskursiją-pamoką „Kasdienės duonos duok mums šiandien..." pas gardžios duonelės kepėją Aldoną Trainienę.
Lietuviai nuo seno gerbė duoną, netgi suteikdavo jai stebuklingų galių... Mes dažnai nesusimąstome, koks ilgas ir sunkus duonos kelias, kol ji atkeliauja ant mūsų stalo. Edukacinę pamoką pradėjome Justino Marcinkevičiaus eilėraščiu „Šventoji duona".
Apie naminės duonos kepimo eigą, paslaptis mums pasakojusi Aldona aiškino, kad pats brandinimo, kepimo procesas trunka net dvi dienas, kad duoną reikia kepti geros nuotaikos, nebūti surūgusiai, piktai, nes ir duonelė bus susmegusi, surūgusi. Tokį darbą reikia dirbti ramiai, neskubant, net ir jei netikėtai užėjus svečiui, jis greit skubinasi išeiti, netrukdyti šeimininkei... Žmonai paantrino ir Petras Trainys, kuris į kambarį atnešė medinį kubilą, ližę. Šiame kubile, anot gaspadoriaus Petro, pridengta balta švaria drobule, netgi po keletą dienų, brandinamas duonos raugas, kuris būdavo saugoma tarsi didžiausias šeimos turtas. O raugas daromas iš miltų ir vandens. O ant ližės, paklojus ajerų, šaunama duona į krosnį ir kepama ...
Aldona papasakojo, kad kepti duoną išmoko iš savo mamytės. O jau mamytė duoną mokėjo kepti ...Mums, vaikams, duona būdavo šventa. Ir iki šiolei, prieš šaunant į krosnį duoną, moteris būtinai peržegnoja... Darbštuolė Aldona kepa ne tik duoną, bet ir naminius ragaišius, bandeles.
Deja, pastaruoju metu, duoną kepti tenka vis rečiau, nes ir valgytojų tik du..., nebent atvažiuoja vaikai, anūkai, svečiai, tada jau su dideliu džiaugsmu puola ruoštis duonelės kepimui. Renginį pratęsėme skaitydami eiles, įvairius posakius apie duoną, mindami mįsles, minkles, perskaitėme pasaką „Stebuklinga duona".
Vien Lietuvoje yra virš 300 duonos kepyklų, kurios mums, valgytojams, iškepa net 144 tūkstančius tonų duonos, pyragų kepinių.
Daug įdomaus sužinojome, viešėdami pas Aldoną ir Petrą Trainius. Džiaugiamės, kad dar yra moterų, mokančių su meile iškepti naminę duoną, ragaišį. Tik gaila, kad nėra kam iš šeimos narių šių tradicijų tęsti... Naminė duonelė ir yra naminė... Ir naminės bandelės, įdarytos varške...
Ačiū, brangieji, kad esate.


Laimutė Dešrienė
Alizavos padalinio vyresn. bibliotekininkė

1-IMG 20160205 150815 2-IMG 20160205 154520 3-received 712813848853051
4-received 712813962186373 5-received 712827032185066 6-received 712827155518387