Popietė „Velykiniu džiaugsmu dalinkimės perpus“

1-2016-03-29 13.08.32

Velykos! Velykos! Pavasario šventė,
Ir bundančioj žemėj taip miela, šviesu –
Žibutės dabina upelio pakrantę,
Žibutės dabina mūs širdis visų. [...]

Velykos! – čirena linksmai vyturėlis,
Velykos! – jam taria laukai ir šilai.
Tuoj skleisis, tuoj skleisis čia baltosios gėlės
Ir liepose švilpaus visi inkilai.

Vytė Nemunėlis

Saulėtą pavasario popietę vaikai, nešini margučiais, rinkosi į bibliotekos organizuojamą renginį ,,Velykiniu džiaugsmu dalinkimės perpus". Popietės tikslas: puoselėti liaudės tradicijas, smagiai leisti laiką. Toks renginys, šios šventės proga, organizuojamas kasmet.
Pirmiausia buvo renkami gražiausi margučiai, o tai padaryti buvo labai sunku, nes daugelio kiaušiniai buvo marginti įvairia technika ir savotiškai gražūs. Apdovanoti gražiausiai nudažyti Martynos, Miglės, Arinos ir Justinos margučiai. Tvirčiausias margutis buvo Samantos. Mažiausius margučius atsinešė broliai Karolis ir Ernestas. Likusieji irgi buvo apdovanoti paguodos dovanėlėmis.
Po margučių įvertinimų, sekė proto kova. Reikėjo įminti mįsles iš Martyno Vainilaičio knygos ,,Gegutės šaltinis". Už teisingą atsakymą, iš uždengtos kraitelės, reikėjo išsirinkti sau margutį – prizą. Daugiausia mįslių įminti sekėsi Martynai, Karoliui, Ernestui ir kitiems.
Po to buvo žaidžiami žaidimai ,,Paslėpk margutį" ir tradicinis nuotaikingas margučių ridenimas. Čia vaikai, ridendami, galėjo laimėti ne tik margučių, bet ir saldainių, balionų ir kt.
Puikiausia po renginio išgirsti – šventė labai patiko!


Vanda Ribokaitė
Rudilių padalinio vyresn. bibliotekininkė

3-2016-03-29 13.41.58 2-2016-03-29 13.22.40 4-2016-03-29 13.42.27