Viktorina Europos dienai paminėti

1-SAM 5999

 

Gegužės 9-oji – Europos diena. Virbališkių bibliotekoje organizuotoje viktorinoje „Žaidžiame Europą", kuri buvo skirta Europos dienai paminėti, dalyvavo ir vyresnio mokyklinio amžiaus moksleiviai.
Prieš viktoriną dalyviams bibliotekininkė Lidija priminė, kas yra Europos Sąjunga, o jos devizas – ,,Suvienijusi įvairovę". Kokios trys pagrindinės ES institucijos, kas yra Europos pilietybė, kodėl dvylikos žvaigždučių vainikas ES vėliavoje (Švč. M. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų iškilmės pirmajame skaitinyje iš Apreiškimo Jonui knygos skaitome: „Ir pasirodė danguje didingas ženklas: moteris, apsisiautusi saule, po jos kojų mėnulis, o ant galvos dvylikos žvaigždžių vainikas" (Apr 12,1). Taigi, būtent šie žodžiai įkvėpė prancūzų dailininką Arsène'ą Heitzą, sukūrusį Europos Sąjungos vėliavą.)
Toliau buvo supažindinti su oficialia Europos Sąjungos svetaine www.europa.eu. Šioje svetainėje yra daug informacijos ir paslaugų, kurias siūlo ES. Svetainėje pateikiama pagrindinė informacija apie tai, kaip veikia ES, paskutinės ES naujienos ir įvykiai, nuorodos į ES informaciją, ES institucijų ir agentūrų svetainėse... O vaikams įdomiausias skyrelis ,,Vaikų kampelis" – interneto žaidimai apie Europos Sąjungą linksmai.
Stebėjo Gustavo video siužetą apie Europos Komisijos atstovybę Lietuvoje.
Viktorinos „Žaidžiame Europą" visi klausimai buvo susiję su Europos Sąjunga: ES simboliai, ES himnas, kiek ES narių, Lietuvos įstojimo tiksli data, kokia Europos sostinė, kaip vadinasi institucija išrinkta iš ES valstybių piliečių, koks pagalbos telefonas ES šalyse ir t. t. Klausimai buvo pateikti skaičiukais sunumeruotose žvaigždelėse, jų tiek, kiek ir Europos Sąjungos vėliavoje. Jas rinkosi patys dalyviai. Norint tapti viktorinos nugalėtoju, reikėjo teisingai atsakyti į konkrečius klausimus. Viktorinos pabaigoje paaiškėjo, kad daugiausiai teisingų atsakymų žinojo vyresnieji moksleiviai Lukas Sokas ir Greta Meilutė. Visiems viktorinos dalyviams buvo padovanoti sąsiuviniai užrašams ir kiti suvenyrai, informacinės brošiūros apie Kupiškį ir Lietuvą, knygų skirtukai.
Vaikams pristatytos knygos esančios bibliotekoje apie Europos Sąjungą.
Smagu, kad drauge paminėjome Europos dieną, kuri yra kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę.

Virbališkių padalinio vyresn. bibliotekininkė
Laima Čejauskienė

2-SAM 6004 5-SAM 6016 3-SAM 6011
7-SAM 6028 4-SAM 6014 6-SAM 6023

8-SAM 6032