V. Račicko knygų pristatymas

4-20170120 134235

 
 
 
 
Jo knygos gimsta iš širdies
Tad prie Račicko pavardės
Visi priprato jau seniai,
Na, o labiausiai – mokiniai

A. Karosaitė

 

Šiais metais sausio 1-ąją V. Račickas šventė savo 65-ąjį gimtadienį. Tai mylimiausias vaikų rašytojas Lietuvoje. Jo knygas renkasi nuo pačių mažiausių iki jau paauglių. Rašytojas nuolatos lankosi mokyklose, bibliotekose, ten pasakoja apie savo kūrybą, savo darbą, kaip gimsta jo knygų veikėjai.
„Zuikos padūkėlio“, „Šlepetės“, „Berniukai šoka breiką“ ir kitų knygų autorius prisipažįsta, kad jam labiau patinka rašyti apie gerokai pašėlusius vaikus, kuriuos jis vadina teigiamais išdykėliais. O šalia tų padūkėlių jokūbėlių, mikių ir lukošiukų visuomet būna jų mokytojos, kurios ima ir patenka į keblią ar net komišką situaciją. O dešimtmečiui skaitytojui to tik ir reikia.
Vieną sausio popietę į biblioteką susirinko būrelis pradinukų, kartu su savo mokytoja Vaida Šveikauskiene, į V. Račicko knygų pristatymą. Susipažinome su visomis autoriaus knygomis esančiomis šioje bibliotekoje, o jų išties nemažai! Vaikai labai noriai skaito Lukošiuką, perskaitę visas Šlepetės dalis, visas knygas apie Zuiką ir daugelį kitų šio autoriaus knygų. Šį kartą plačiau „panagrinėjome“ vieną iš naujesnių jo knygų „Vieno pavasario istorija“. Čia pasakojama kaip mokytojui Trumpickui jokiais būdais nepavyksta priversti Kazį Tilindį mokytis. Šiaip mokinys sumanus, jautrus, ir kaip vyriausias vaikas šeimoje – turi daug pareigų ir visai nevaikiškų problemų. Kazys dažnai atsiduria komiškose ir visai nejuokingose situacijose. Be to, jam rūpi Aliutė Šavalinskaitė, jai asistuoja, rašo eiles. Jį jaudina tėvų nesutarimai – mat šie ruošiasi skirtis. Ši knyga – ne vien vaikams, o daug gyvenimiškų teiginių – linksmų ir liūdnų – ras ir suaugę. Vaikai su didžiausiu susidomėjimu klausėsi mokytojos skaitomų ištraukų, bibliotekininkės pasakojimo apie autoriaus gyvenimą ir kūrybą. Tačiau ir kaip įdėmiai jie besiklausytų, jiems greitai viskas atsibosta, jie nori veiksmo. Šį kartą praktinė užduotis vaikams buvo nupiešti pasirinką personažą iš perskaitytos V. Račicko knygos. Vieniems sekėsi geriau, kitiems prasčiau, bet visi nuoširdžiai dirbo ir savo piešiniais pagyvino parodą šiuo metu parengtą bibliotekoje, skirtą rašytojo 65-osioms gimimo metinėms pažymėti.

 

Šepetos padalinio vyresn. bibliotekininkė Neringa Paukštienė

1-20170120 135559 3-20170120 131657 2-20170120 133000
5-20170120 132253 6-20170120 131701