Literatūrinėje valandėlėje – Vytauto Račicko kūryba

5-20170127 154301
 
Sausio 1 d. – mylimiausio vaikų rašytojo Vytauto Račicko jubiliejinis 65-asis gimtadienis.
Tad vieną penktadienio popietę į Virbališkių biblioteką rinkosi mažieji bibliotekos skaitytojai.
Bibliotekininkė Lidija priminė rašytojo Vytauto Račicko gyvenimo faktus, kūrybos savitumą, papasakojo, kodėl rašytojo knygos tokios populiarios ir skaitomos ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų. Rašytojo populiarumo paslaptis yra įdomus, patrauklus siužetas, lanksti kompozicija, lengvas stilius, turiningi dialogai, o svarbiausia – gyvi, vaikams artimi herojai. Berniukai ir mergaitės iš mūsų mokyklos, mūsų kiemo – savi ir pažįstami. Unikalus jis ir tuo, kad knygas ne tik parašo, bet ir pats jas išleidžia.
Papasakota apie jo gimtinę ir vaikystę Anykščių rajone, apie studijas Vilniaus universitete, apie seną svajonę – knygų personažų parką, kuris pradėtas kurti savoje sodyboje Giedrakalnyje, kur dabar jau yra 13 skulptūrų. Bibliotekininkė Laima parodė skulptūrų nuotraukas, o vaikai bandė atspėti kurios knygos personažas.
Pasakojimą paįvairino „Youtube“ vaizdo įrašas, kuriame Vytautas Račickas skaito ištraukas iš knygutės „Gyveno kartą Lukošiukas“, bei stebėjo animacinį filmuką ,,Lukošiukas“. Lukošiukas pasirodė labai artimas vaikams – liūdi ir džiaugiasi, smalsauja, išdykauja, kaip ir jie patys. Vyresnieji vaikai papasakojo apie Edvarduko nuotykius iš knygučių ,,Kita šlepetės istorija“, Šeštoji šlepetė“ ir kt., kurias jau buvo perskaitę.
Kartu skaitėme ištrauką iš knygutės ,,Kiekvienas turi savo nosį“. O kad būtų linksmiau, vaikai turėjo prisiminti ir iš paveikslėlių atpažinti kur kieno nosis (malūninko, sodininko ir kt.)
Buvo įteiktos padėkos vaikams, kurie 2016 m. perskaitė daugiausia knygučių – Agnei Tūskaitei 2 kl., Nikolei Jakubonytei 5 kl., Simonai 2 kl. ir Samantai 4 kl. Daniuševičiutėms, Nedui Jakuboniui 5 kl.
Už aktyvų dalyvavimą visi vaikai buvo pamaloninti saldumynais ir smulkiais siurprizais, bei patys pasirinko dar neperskaitytas Vytauto Račicko knygutes.
        
 
Virbališkių padalinio vyresn. bibliotekininkė
Lidija Mačiulienė
1-20170127 144751 2-20170127 144950 3-20170127 145457