Protų mūšis „Žinių sala“

4-Clipboard01

Lietuvos Respublikos Seimas, pabrėždamas moksleivių lietuvių kalbos žinių prastėjimą, vertindamas lietuvių kalbos išskirtinumą ir originalumą ir siekdamas atkreipti dėmesį į lietuvių kalbos, kaip kultūros paveldo, svarbą visuomenei, 2017-uosius paskelbė Lietuvių kalbos kultūros metais.
„Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti" – šiais Jono Jablonskio žodžiais Salamiesčio pagrindinė mokykla kvietė visus aktyviai dalyvauti Lietuvių kalbos savaitės (vasario 6–13 d.) renginiuose, į kurių gausą įsijungė ir biblioteka. Ketvirtąją savaitės dieną, 5–10 klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti Protų mūšyje „Žinių sala", kuris skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams pažymėti. Pasitikrinti lietuvių kalbos žinias, parungtyniauti, tiesiog smagiai praleisti laiką panoro 4 komandos. Renginio vedėjos ir sumanytojos lietuvių kalbos mokytoja Laimutė Žadeikienė ir bibliotekininkė Jolanta Vosylienė, pirmiausia, pakvietė sugalvoti savo komandoms patriotiškus pavadinimus ir prisistatyti. Į kovą stojo „Patriotai", „Žalieji", „Lietuvos patriotai" ir „Lietuva". Užduotis keitė užduotį. Geriausiai komandoms sekėsi išvalyti kalbos šiukšliadėžę, iš pateikto žodžio sudaryti darbo įrankio ar priemonės pavadinimą, parašyti kuo daugiau lietuviškų „gamtiškų" vardų, o sunkiausia buvo parašyti garsažodžius, kuriais šaukiami gyvūnai bei iš nuotraukų atpažinti žymius žmones. Pabaigoje laukė kūrybinė užduotis – sukurti akrostichą žodžiui KALBA.
Susumavus rezultatus komisija, kurią sudarė mokyklos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Skeberdienė, mokytojos Dangutė Breskuvienė ir Jovita Tamošiūnienė paskelbė, kad dvi komandos surinko vienodą taškų skaičių. Tik po papildomos užduoties – iš pabirusių raidžių sudėti du lietuviškų saldainių pavadinimus – paaiškėjo permainingos kovos nugalėtoja „Patriotų" komanda.
Mylėkime ir branginkime savo kalbą taip kaip ją mylėjo ir brangino mūsų senoliai, didžiuokimės ja. Tą mums liudija ir komandos nugalėtojos sukurtas akrostichas:
Kalba – tai mūsų pasididžiavimas,
Aiški ir graži.
Lietuvių kalba
Buvo ir bus,
Amžinai mūsų širdyse!

Jolanta Vosylienė
Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkė

3-P2092885 1-P2092881 2-P2092884