Metų knygos rinkimai vaikams 2016 m.

17-DSCF3043

Jau dvyliktą kartą Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Šį kartą į knygų vaikams penketuką pateko J. Baltrukonytės „Filmukai", A. Jurašiaus „Akmenukų pasakos", N. Kovaliovos „Meškis ir žąsis", G. Morkūno „Traškančios žvaigždės", S. Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai".
Vasario 14 dieną Kupos pradinės mokyklos bibliotekininkė A. Kiaušienė ir Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos Kupos pradinėje mokykloje susitiko su ketvirtokais, kad išrinktų geriausią metų knygą. Vaikai mėgsta skaityti knygas, todėl su malonumu jas skaitė ir išradingai pristatė susirinkusiems. Į metų knygos rinkimus užsuko iš žiemos miego pabudęs Rudasis Meškinas (vyresn. bibliotekininkė L. Kliopkinienė) ir susidomėjęs klausėsi istorijų apie perskaitytas knygas.
N. Kovaliovos knygelę „Meškis ir žąsis" mums pristatė 4c klasės mokiniai (mokytoja D. Blaževičienė). Jie pasakojo, jog pagrindiniai knygelės veikėjai Meškis ir Žąsis nenuobodžiauja: stebi žvėrelių pėdsakus, kelia inkilus, lipdo sniego senį, geria arbatą. Įdomiausia, kai jie sutinka paukščius, kurie ruošiasi skristi į šiltus kraštus.
J. Baltrukonytė sako:
„Vieną dieną man gimė puiki mintis, kaip atitraukti vaikus nuo ekranų, – reikia juos pačius paversti aktoriais. Taip gimė švelnios istorijos apie meilę, pavydą, draugystę."
J. Baltrukonytės knygelę „Filmukai" su savo pieštais žaismingais piešiniais linksmai pristatė 4a klasės mokiniai (mokytoja G. Jociuvienė). Piešiniai bus eksponuojami Vaikų literatūros skyriuje
Buvo smagu nusikelti į mažo ežiuko svajones ir jo pasaulį. Ežiuko pasaulyje nėra jokio blogio, jis gyvena laimingas, nes turi mamą, turi mišką, turi draugus, o atsigulęs miegoti visada sapnuoja. Labai švelniai ir šiltai S. Paltanavičiaus knygelę „Maži ežiuko sapnai" pristatė 4b mokinukai (mokytoja L. Šakickienė).
Kai žmonės eina keliu ir pamato gražų akmenuką, paima jį, šiek tiek pamėto į orą ir įsideda į kišenę. Bet pasirodo, kad kiekvienas akmenukas turi savo istoriją. Buvo labai smagu paklausyti ir pamatyti, kokias istorijas išgirdo P. Matulionio progimnazijos dramos būrelio nariai su vadove A. Aleksandravičiene perskaitę A. Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos".
Išmintis ir gyvenimo filosofija yra tvirčiausias G. Morkūno literatūros pagrindas. Tokia yra ir knyga „Traškančios žvaigždės", kurią sudaro kelios istorijos. „Gydomųjų žuvų blizgė" pasakoja apie berniuką, kuris susirgęs atsiduria ligoninėje ir čia susipažįsta su kitu berniuku. Du sergantys vaikai kalbasi ir jų pokalbiuose veriasi ne tik ligoninės kasdienybė, bet ir stebuklai – atsiranda pasakojimas apie gydomųjų žuvų blizgę, gelbėjančią žmonių gyvybes. Šią istoriją stengėsi perteikti bibliotekininkės A. Kiaušienė ir R. Vasiliauskienė.
Vaikai ne tik aktyviai skaitė, išradingai pristatė knygas, bet ir entuziastingai rinko geriausią metų knygą. Ja tapo:
S. Paltanavičiaus knyga „Maži ežiuko sapnai", surinkusi 20 balsų.
J. Baltrukonytės knyga „Filmukai" surinko 19 balsų.
A. Jurašiaus knyga „Akmenukų pasakos" – 10 balsų.
N. Kovaliovos knyga „Meškis ir žąsis" – 5 balsus.
G. Morkūno knyga „Traškančios žvaigždės" – 3 balsus.
Nuoširdžiai dėkojame mokytojoms ir mokinukams už aktyvų dalyvavimą metų knygos rinkimuose ir linkime visados draugauti su knyga.

Romualda Vasiliauskienė
Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė

02-DSCF3003 05-DSCF3007 13-DSCF3033
08-DSCF3014 10-DSCF3019 12-DSCF3027
14-DSCF3034 16-DSCF3037 18-DSCF3044

DSCF3040