Saugesnio interneto savaitė Alizavos bibliotekoje

SID 2017 logo LT max

Šiais metais vasario 7 d. jau 14 kartą daugelyje šalių buvo minima Saugesnio interneto diena.
Ši diena skirta atkreipti ypač jaunimo dėmesį į saugų elgesį internete, toliau skatinti saugiau ir atsakingiau naudotis naujausiomis interneto technologijomis, mobiliaisiais įrenginiais. Šių metų dienos šūkis – „Skatinkime pokyčius, vienykimės dėl geresnio interneto!" Į šią akciją įsijungė ir Alizavos padalinys.
Vasario 7 d. vyko disputas su vaikais, paaugliais „Ar žinai, kaip elgtis internete?" Disputo metu susipažinome su knygomis „Saugus ir draugiškas internete" (pradedantiems, moksleiviams). Bibliotekininkė priminė, kad nereikia viešinti informacijos apie save, negalima sakyti jokių prisijungimo slaptažodžių, kodų, savo tikslaus adreso, pasakoti apie šeimos narius, pajamas, nesiųsti kompromituojančių nuotraukų, neskelbti žeminančių vaizdų, informacijos apie kitus. Jaunimui buvo priminta, kad ypač reikia būti budriems bendraujant su nepažįstamaisiais virtualioje erdvėje, nes nežinai, kokie nepažįstamojo tikslai. Jaunimas taip pat pasidalino savo patirtimi, kaip bendrauti internete su nepažįstamaisiais, kad nepakliūtum į piktavalių pinkles...
Vasario 11 d. vyko viktorina vaikams, paaugliams „Saugus ir draugiškas internetas". Viktorinos metu buvo pateikti klausimai. Viktorinoje dalyvavo 9 moksleiviai: 2 ketvirtokai ir 7 V–VIII kl. moksleiviai. Džiugu, kad patys jauniausi ketvirtokai Eimantas ir Evelina Čereškevičiai taip pat gana sėkmingai įveikė pateiktus viktorinos klausimus.
Baigiantis saugaus interneto savaitei paaugliams buvo palinkėta visada išlikti budriems renkantis draugus, bendravimą internete. Prie arbatos puodelio, saldžių vaišių, dar kartą aptarinėjome interneto teikiamas galimybes, džiaugsmus ir pavojus. Svarbiausia – saugus ir draugiškas internetas...
Šioje akcijoje dalyvavo 15 lankytojų. Vykstantiems užsiėmimams buvo naudota medžiaga iš „Langas į ateitį" mokymų svetainės www.epilietis.eu.

Alizavos padalinio vyresn. bibliotekininkė Laimutė Dešrienė