Išrinkome metų knygą vaikams

2-P2102909

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šiemet, akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų turi išrinkti Metų knygas trijose kategorijose: vaikų, suaugusių ir poezijos. Daugiausia balsų sulaukusių knygų autoriai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje.
Labai džiaugiamės, kad vaikiškų knygų penketuką gavome būtent šios akcijos dėka ir turėjome galimybę skaityti, vertinti ir draugams pristatyti geriausius lietuvių autorių kūrinius. Vasario 10 d. mokyklos aktų salėje įvyko popietė „Renkame metų knygą vaikams". Su kaukėmis ir įvairiomis dekoracijomis į salę rinkosi 1–6 klasių mokiniai. Po įžanginio bibliotekininkės žodžio prasidėjo tikras knygų karnavalas.
Pirmieji į sceną žengė pirmos ir trečios klasės mokiniai, kurie pristatė Jurgos Baltrukonytės knygą „Filmukai" ir suvaidino istoriją „Auksinė žuvelė, kuri svajojo tapti paprastu kilbuku". Tai knygelė, kuri jau nuo pirmųjų puslapių kviečia ne tik skaityti, bet ir kurti, režisuoti, vaidinti ir džiaugtis gyvenimu.
Antrieji scenoje pasirodė antros ir ketvirtos klasės mokinukai, suvaidinę nuotaikingą pasakėlę „Grybo koja" ir taip pristatydami Aido Jurašiaus knygą „Akmenukų pasakos". Žaismingą knygelę, kurią skaitant pradedi suprasti save ir kitus, pasaulio reiškinius, pradedi gėrėtis smulkmenomis ir supranti, kad tiek daug įdomybių gali pastebėti jei tik atitrūksti nuo rūpesčių ir į šalį padedi mobilųjį telefoną.
Gendručio Morkūno knygoje „Traškančios žvaigždės" – tik du neilgi apsakymai. Pirmame, tokiu pat pavadinimu, aprašomi dalykai apie kuriuos su vaikais kalbama labai nedrąsiai, tai – karas, liga, mirtis. Antrasis apsakymas – „Gydomųjų žuvų blizgė". Tai pasakojimas apie vienišą berniuką, gulintį ligoninėje ir turintį stebuklingą blizgę, kuri kažkada išgelbėjo jo seneliui gyvybę, o dabar padeda berniukui ištverti vienatvę, o gal būt ir labai rimtą ligą. Šią istoriją suvaidino penktokas Osvaldas, šeštokė Miglė ir bibliotekininkė.
Ketvirtoji knygelė Selemono Paltanavičiaus „Maži ežiuko sapnai" pasakoja ne tik apie sapnus, bet ir apie mažo ežiuko svajones, jo pasaulį. Ežiuko pasaulyje nėra jokio blogio, jis gyvena laimingas, nes turi mamą, turi mišką, turi draugus, o atsigulęs miegoti visada sapnuoja. Ištrauką iš šios istorijos suvaidino antros ir ketvirtos klasės mokiniai.
Penktoji – Nadios Kovaliovos knygelė „Meškis ir žąsis". Autorė ne tik parašė tekstą, bet ir nupiešė iliustracijas. Pagrindinė šio pasakojimo tema – draugystė, kurią nuoširdžiai perskaitė pirmokas Nojus ir mokytoja Ramunė.
Susipažinę su visomis penkiomis akcijos knygelėmis visi gavo po lazdyno riešutą, kurį turėjo įmesti į indelį prie labiausiai patikusios knygos. Suskaičiavus balsavimo rezultatus paaiškėjo, kad Salamiesčio bibliotekos skaitytojai Metų knyga vaikams išrinko Gendručio Morkūno knygelę „Traškančios žvaigždės".
Nepaisant to, kad daugelį artistų į šiltas loveles paguldė netikėtai užklupęs virusas, sutelkę jėgas sugebėjome įvykdyti užplanuotus darbus. Nuoširdų ačiū tariu mokytojoms Ramunei Jarmalavičiūtei ir Danutei Zovienei bei visiems artistams už pagalbą rengiant Metų knygos rinkimus. Kartu mes – jėga!

Jolanta Vosylienė
Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkė

3-P2102891 1-P2102910 5-DSCF1676
6-DSCF1665 4-DSCF1687 7-DSCF1659