Saugesnio interneto savaitė

1-20170210 144839

Virbališkių biblioteka vasario 6–12 d. prisijungė prie jau 14-ąjį kartą organizuojamos iniciatyvos „Saugesnio interneto savaitė", kurios šūkis „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!" Tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į saugų elgesį internete, siekiant apsaugoti tiek vaikus ir suaugusius nuo neteisėto ir žalingo interneto turinio bei skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais.
Bibliotekininkės visus savaitės dalyvius supažindino su ,,Garbingo elgesio internete kodeksu", bei įteikė kiekvienam po lankstinuką ,,Nerimauji dėl to, kas vyksta internete? Ar žinai, kaip saugiai elgtis?"
Suaugusiems buvo pateiktas klausimas ,,Internetas visagalis, tik ar esi saugus jame?" Savo žinias pasitikrino atsakydami į testo klausimus, vartydami knygeles ,,Saugus ir draugiškas internete (pradedantiesiems ir tėvams)". Pasirodo ir suaugusiems teko pasukti galvas, kad teisingai atsakytų į klausimus.
Vaikų paklausus ,,Ko reikia saugotis internete ir kaip jame elgtis?", lyg sutarę jie aiškino, kad viską žino ir supranta.
Pasižiūrėję edukacinius filmukus, pasidalino savo patirtimi. Pasitikrino savo žinias šiomis temomis: asmeninė informacija, internetinės patyčios, priklausomybė nuo kompiuterio, elektroninių sukčių spąstai, kaip tinkamai baigti darbą. Šiandien vaikų pasaulis yra labai platus ir kartais sunku jiems patiems susigaudyti, kas vyksta. Svarbu, kad suaugusieji nustatytų ribas ir taisykles, ypač naudojantis kompiuteriu, ir tai leistų vaikui jaustis saugiai ir elgtis tinkamai ir užtikrintai. Vaikai įsiminė ir suprato, kad kiekvienas pirmiausia turime rūpintis savo privatumu ir jei iškyla kokie neaiškumai, būtina pasišnekėti su tėvais.
Manome, kad tokios iniciatyvinės akcijos pateikia daug išsamios ir vertingos medžiagos.

Virbališkių padalinio vyresn. bibliotekininkė
Lidija Mačiulienė

2-20170210 144813 3-20170210 144303 4-20170214 122452