Kūrybinės dirbtuvėlės „Dėkingumo gėlės“

5-foto

Artėjant ypatingai šventei visai Lietuvai, kiekvienam lietuviui svarbiai dienai Vasario 16-ajai, sukirba mintis – o kaip mes, kiekvienas iš mūsų, galėtume prisidėti prie šios datos paminėjimo. Tuo labiau, kad tą daryti jau penktus metus iš eilės skatina ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kviesdama Lietuvos gimtadienį švęsti linksmai ir išradingai.
Nenumaldomai artėja ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, kuris verčia prisiminti kokiomis sudėtingomis tarptautinėmis ir vidaus sąlygomis atsirado Nepriklausomybės, arba Vasario 16 d. aktas. Šiam įvykiui pažymėti bibliotekoje veikia paroda „Įkvėpti ateities", kurioje tarp įvairios informacijos eksponuojama ir tą reikšmingą aktą pasirašiusių signatarų nuotrauka. Žvelgiant į ją ir gimė idėja nors simboliškai padėkoti šiems vyrams, kurie 1918 m. vasario 16 d. ryžtingai pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą. Taip gimė kūrybinės dirbtuvėlės „Dėkingumo gėlės", kurios prisijungė prie mokykloje vykusios netradicinio ugdymo dienos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai".
Vasario 14 d. bibliotekoje, skambant patriotiškoms Marijaus Mikutavičiaus dainoms, užvirė darbas. Iš Lietuvos vėliavos spalvų juostelių gaminome popierines gėles. Išsikėlėme tikslą – pagaminti 20 Dėkingumo gėlių – kiekvienam signatarui po vieną. O norinčių tai daryti susirinko išties nemažas būrys. Pusantros valandos kruopštaus darbo ir tikslas pasiektas. Ant stalų sumirgėjo lygiai dvidešimt margaspalvių žiedų.
Kūrybinių dirbtuvėlių veiklos pristatymo metu, laikydami rankose pačių pagamintas gėles, garsiai tarėme dvidešimties signatarų vardus ir pavardes. Dėkojome, kad Jų dėka galime švęsti Lietuvos gimtadienį!
Gėlėmis papuošėme biblioteką, kurios skaitytojus džiugins iki kitos Lietuvai svarbios datos – kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos.

Jolanta Vosylienė
Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkė

1-P2142884 2-P2142886 4-Danutės foto
3-P2142892  geles