Skaitymo skatinimo valandėlė „Priimk iššūkį“

 

6-P3232890

Biblioteka – tai vieta, kurioje lankydamiesi tiek vaikai, tiek suaugę stiprina ryšį su knyga, skatinami domėtis literatūra. Juk pripažinkime – skaitymas lavina vaizduotę, kūrybiškumą, ugdo gebėjimą formuoti ir išsakyti savo mintis bei jausmus, skatina protinę veiklą, verčia pasinerti į nuotykius, įvairias istorijas.
Neabejodami skaitymo naudingumu, kovo 23 dieną į biblioteką rinkosi visi pradinių klasių mokinukai lydimi mokytojų Danutės Zovienės ir Ramunės Jarmalavičiūtės. Vaikai buvo pakviesti dalyvauti skaitymo skatinimo valandėlėje „Priimk iššūkį". Paslaptimis alsuojantis renginukas prasidėjo nuo didžiulio gėlės žiedo, kurio kiekvienas žiedlapis slėpė informaciją apie vieną žinomiausių lietuvių vaikų rašytoją. Traukdami lapelį po lapelio mokinukai sužinojo daug naudingos informacijos apie daugelio knygelių vaikams autorių Vytautą V. Landsbergį. Artimesnei pažinčiai su rašytoju dėliojo nuotraukų pabirusias dėliones, o tada bibliotekininkė pakvietė visus priimti iššūkį, t. y. „aklo" pasirinkimo būdu išsirinkti rašytojo V. V. Landsbergio parašytą knygą, kurią turės perskaityti.
Paprastai knygas skaitymui renkamės pagal viršelį, pavadinimą, šrifto dydį, teksto kiekį, iliustracijas ir t. t. Šį kartą knygelės, „aprengtos" senų laikraščių rūbais, nekantriai laukė vaikų pasirinkimo. O toks pasirinkimas šiek tiek baugino, tačiau padrąsinti mokytojų ir bibliotekininkės išdidžiai priėmė iššūkį. Įdomiausia, žinoma, buvo išpakuoti skaitymo „dovanėles", bet išvydę spalvingas knygeles nenusivylė, veidukus papuošė nuoširdžios šypsenėlės.
Drąsūs ir žingeidūs vaikai pažadėjo perskaityti knygas ir balandžio mėnesį sugrįžti į biblioteką pasidalinti įspūdžiais, kaip sekėsi susidoroti su jiems mestu iššūkiu.

Jolanta Vosylienė
Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkė

2-DSCF2272 3-DSCF2273 8-P3232892
4-DSCF2274

1-DSCF2269

7-P3232891
5-DSCF2278  6-P3232890 9-P3232894