Nauja patirtis Skaitymo skatinimo konkurse

1-20170316 110048

Kupiškio rajono mokyklų bibliotekininkų metodinis būrelis kovo 16 d. pakvietė visų mokyklų trečių – ketvirtų klasių mokinius į skaitymo skatinimo konkursą, skirtą Knygnešio dienai paminėti, kuris vyko Povilo Matulionio progimnazijos aktų salėje. Iš viso atvyko devynios komandos, tarp kurių ir Salamiesčio pagrindinės mokyklos mokinukai.
Užduotis konkursui parengė Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos bibliotekininkės. Pirmiausia visos komandos pristatė savo namų darbą – garsiai ir išraiškingai skaitė pasirinktą ištrauką iš Vytauto V. Landsbergio knygų. Salamiestėnai perskaitė nuotaikingą istoriją „Zita ir Aloyzas ruošiasi į kelionę" iš knygos „Kaip pelytė Zita žmogumi pavirto".
Antroje konkurso dalyje, kuri buvo skirta informacijos paieškai, mokinukai ieškojo atsakymų „Iliustruotoje vaikų enciklopedijoje", o žinias apie knygnešių veiklą pasitikrino spręsdami kryžiažodį „Spaudos draudimas". Prisiminti lietuvių vaikų rašytojus, jų parašytas knygas bei tų knygelių herojus ragino paskutinioji užduotis – klausimynas „Draugaukime su knyga".
Ne vieną valandą vartant enciklopedijas, gilinant žinias apie knygnešių veiklą bei mokantis raiškiai rolėmis skaityti tekstą praleidę mokinukai pademonstravo puikias žinias, kuriomis buvo nustebinta ir pati vertinimo komisija, vadovaujama Kupiškio rajono Kultūros, švietimo ir sporto vyr. specialistės Irenos Mockuvienės. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis. Nors nugalėtojais ir netapome, tačiau džiaugiamės naujomis žiniomis, prasmingai praleistu laisvalaikiu su knyga bei konkurse įgyta nauja patirtimi.

Jolanta Vosylienė
Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkė

2-Clipboard01 3-Pdėka