Integruota pamoka „Knyga, kurią galbūt kada nors parašysiu“

1-P3312895

Paskutinįjį kovo penktadienį iš pat ryto bibliotekoje šurmuliavo septintos ir aštuntos klasės mokiniai, kuriuos mokytoja Svetlana Bernotienė ir bibliotekininkė pakvietė net į dvi integruotas dailės, rusų kalbos dalykų ir bibliotekos informacijos išteklių pamokas „Knyga, kurią galbūt kada nors parašysiu".
Pirmojoje pamokoje kalbėta apie knygos atsiradimo istoriją nuo seniausiųjų laikų iki šių dienų. Bibliotekininkė supažindino su knygos struktūra, jos pagrindiniais elementais, jų svarba ir tarpusavio ryšiais, apžvelgė knygos leidimo kelią. Juk nepakanka vien parašyti tekstą, dar reikia susirasti redaktorių, suredaguotą tekstą atiduoti korektoriui, sugalvoti pavadinimą, susirasti knygos maketuotoją-dizainerį, pasirūpinti tekstais ant viršelio, pasirinkti spaustuvę, gauti kažkur pinigėlių leidybai, organizuoti knygos pristatymą, platinimą ir t. t. Pasirodo, kad visoje knygos atsiradimo ir pardavimo istorijoje pats paprasčiausias ir lengviausias darbas – parašyti knygą.
Po pertraukos grįžę mokiniai kibo į praktinį darbą: turėjo sugalvoti savo būsimos knygos pavadinimą ir jį išversti į rusų kalbą, trumpai apibūdinti apie ką joje rašys, kokie bus pagrindiniai veikėjai, parašyti rekomendaciją, kodėl bus verta skaityti būtent šią knygą. Visus pamąstymus turėjo užrašyti rusų kalba, savo patarimais čia gelbėjo mokytoja Svetlana. Galiausiai ėmė popieriaus lapą, lenkė pusiau ir kūrė savo būsimos knygos viršelį. Įvairiausiais šriftais rašė savo vardą, pavardę, knygos pavadinimą (rusų kalba), puošė savo būsimos knygos viršelį įvairiais ornamentais ir piešiniais. Pasirodo, dviejų pamokų laiko šiai užduočiai atlikti neužteko, tad pradėtus darbus mokiniai užbaigs sekančioje dailės pamokoje.
Bibliotekininkė linkėjo kiekvienam parašyti po knygą ir jei tie linkėjimai kada nors išsipildytų, pažadėjo bibliotekoje surengti jų pristatymą.

Jolanta Vosylienė
Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkė

2-P3312897 3-P3312898