Popietė „Skaitymas, kaip nesibaigiantis nuotykis“

3-DSCF2388

Dar netolimoje praeityje knygų skaitymas buvo vienas populiariausių laisvalaikio leidimo būdų, bet sparčiu žingsniu į mūsų gyvenimą įsiveržusios modernesnės pramogos (kompiuteriniai žaidimai, bendravimas socialiniuose tinkluose) po truputį skaitymą stumia į antrą planą. Tačiau tėvai, mokytojai, bibliotekininkės ieško įvairių būdų, kaip sudominti vaikus knygų skaitymu.
Kovo mėn. vykusios skaitymo skatinimo valandėlės „Priimk iššūkį" tikslas buvo supažindinti vaikus su rašytoju Vytautu V. Landsbergiu ir jo kūryba. Tuomet priėmę iššūkį mokiniai pažadą tesėjo, knygeles perskaitė ir prieš pat pavasario atostogas atskubėjo į biblioteką pasidalinti patirtais įspūdžiais.
Pirmiausia prisiminėme ką žinome apie rašytoją. Paskui bibliotekininkei buvo labai smalsu sužinoti kaip vaikams sekėsi susidoroti su jiems mestu iššūkiu. Tokią didžiulę krūvą knygų perskaitę vaikai tikrai turėjo ką pasakyti. Daugelis prisipažino, kad gavę knygeles šiek tiek išsigando per didelio teksto kiekio, bet pradėję skaityti susidomėjo ir lengvai įveikė užduotį. Kai kuriems vaikams pasirodė neįdomi knygos pradžia, tačiau tolesni įvykiai vertė skaityti lapą po lapo iki pabaigos. Daugelis pripažino skaitę istorijas, kurios buvo pamokančios, todėl pasakojo ko iš jų išmoko. Keletas vaikų perskaitė ne tik savo, bet ir draugų knygeles. Mokytoja Danutė skaičiusi knygą „Briedis Eugenijus Uogieninas" prisipažino, kad tai buvusi puiki terapija prieš miegą. Smagiausia, kad visi džiaugėsi įveikę jiems mestą iššūkį.
Klausėmės ir paties rašytojo skaitomos ištraukos iš knygelės „Kiaušinių pasakos" (CD), žaidėme – iš pabirusių žodžių dėliojome knygų pavadinimus. O kadangi gegužės mėnesį rašytojas švęs gražų 55-ių metų jubiliejų, nusprendėme simboliškai jį pasveikinti. Skambant Vytauto V. Landsbergio dainelėms vaikams, ant nuspalvintų obuoliukų, kitoje pusėje rašėme sveikinimus, jais papuošėme linkėjimų medį. Obelis, pražydusi meilės knygelėms žiedais, užderėjo linkėjimų obuoliais. Gėrėdamiesi savo darbo vaisiais klausėmės dainos „O žvaigždė puodynėj", o priedainį garsiai traukėme visi kartu.
Ačiū mokytojoms Ramunei Jarmalavičiūtei ir Danutei Zovienei už idėjos palaikymą, mokinukams – už meilę knygelėms. Ši popietė tebus skaitymo, kaip nesibaigiančio nuotykio tęsinys.

Jolanta Vosylienė
Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkė

2-DSCF2384 1-DSCF2379 4-DSCF2389
5-DSCF2394 3-DSCF2388 6-DSCF2398