Vilės paroda

1-pražydo tulpės

Taip jau sutapo, kad vėl, kaip ir praėjusiais metais, tą pačią balandžio 26-ąją Palėvenėlės biblioteka kvietė savo lankytojus į nacionalinės, jau 17-osios bibliotekų savaitės renginį. „Pirmoji pažintis su jauna kūrėja" – taip vadinosi ši popietė.
Bibliotekoje jau dvi savaitės buvo eksponuojama pirmoji Palėvenėlės kaimo gyventojos Vilės Leščinskienės kūrybos darbų paroda „Pavasario dvelksmas". Į šios parodos pristatymą susirinko nemažas būrys bibliotekos lankytojų. Šis susitikimas daugeliui susirinkusiųjų buvo ir pirmoji pažintis su pačia parodos autore Vile. Jauna moteris dar tik antri metai gyvena Palėvenėlėje, todėl ne visi kaimo gyventojai ją gerai pažįsta. Tuo labiau, kad pastaruoju metu pats svarbiausias Vilės darbas – mažojo sūnelio Vytenio priežiūra.
Jaunoji mama su mažuoju Vyteniu kartas nuo karto apsilanko bibliotekoje. Vilė visada draugiška, miela pašnekovė. Taip ir kilo mintis pristatyti šią kūrybingą moterį ir jos darbus gausesniam bibliotekos lankytojų būriui. Mintis pasiteisino, lankytojai buvo neabejingi. Susirinkusios moterys smalsiai domėjosi, kaip, iš ko, kokia technika padaryti parodos eksponatai. O jų buvo visokių: kruopštūs popieriaus raižiniai, karpiniai, aplikacijos, tapyba ant šilko.
Pradėdama popietę, bibliotekininkė pasidžiaugė, kad tokios parodos bibliotekoje rengiamos nebe pirmą kartą, o ši išskirtinė tuo, kad parodos autorė – jaunas žmogus, gyvenantis tarp mūsų. Vilę atlydėjo graži šeimyninė palaikymo komanda, jos mama – aktyvioji Alizavos mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė ir studentė sesė Dalė. Paprašyta prisistatyti, Vilė nuoširdžiai pasakojo apie save, apie kūrybinius ieškojimus, aiškino smalsioms lankytojoms, kaip kūrė vieną ar kitą darbą. O ir parodos lankytojos gavo užduotį – Vilė pasiūlė labiausiai patikusiam eksponatui sugalvoti pavadinimą. (Originaliausių pavadinimų autores Vilė apdovanojo.)
Tolesnė pažintis su nuoširdžiąja Vile tęsėsi gretimame bendruomenės kambaryje, kur jaukiai susėdusios moterys vaišinosi arbata ir Vilės spurgomis, klausėsi sesės Dalės atliekamų dainų, mamos jautraus pasakojimo apie savo dukters vaikystę, moksleiviškus metus ir pirmuosius kūrybinius darbelius.
Nepastebimai prabėgo pora šilto, gražaus bendravimo valandų. Bibliotekininkė dėkojo viešnioms, įteikdama pavasariškas tulpių puokštes, Julijos Mačėnienės kūrybos darbelį ir gimnazistės Gabijos Jaščenskaitės nuotraukas su Palėvenėlės gamtovaizdžiu. Gal tai užuomina naujai parodai?

Palėvenėlės padalinio vyresn. bibliotekininkė Onutė Kručienė

2-parodos eksponatai 5-Vilė
6-klausome Vilės 3-Vilės paroda
 4-karpiniai pagal metų laikus 7-Vilę sveikina mama
8-sesė Dalė 9-popietės dalyvės