Žodžio ir muzikos šventė „Keliasi žemė ryto skambėjime“

01-P4262912

Prieš 70 metų Bakšėnų kaime buvo įkurta biblioteka. Nuo 1996 metų čia liko tik Salamiesčio bibliotekos Bakšėnų knygų išdavimo punktas, į kurį bibliotekininkė atvyksta du kartus per mėnesį. Kažkada tai buvo gan didelė biblioteka su daug skaitytojų, daug lentynų, daug knygų. Bėgant laikui keitėsi jos vieta, darbuotojai, skaitytojai, bet įstaigos paskirtis išliko ta pati. Liko ir ištikimiausi skaitytojai. Vieną dieną kilo mintis surengti čia mažytę šventę buvusiems, esamiems ir, norisi tikėti, būsimiems skaitytojams.
Pavasaris – iš žiemos miego bunda gamta, kelia galvytę šalpusnio žiedas, skleidžiasi krokų ryškiaspalvis grožis, sprogsta medžių pumpurai, vis garsiau girdisi paukščių balsai... Juk tai pats nuostabiausias metų laikas, todėl šventę ir pavadinome poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais „Keliasi žemė ryto skambėjime". O kur dar artėjanti gražiausia pavasario šventė – Motinos diena, verčianti stabtelti, prisiminti, prisiglausti, apkabinti, išbučiuoti, mintimis ar jau tik malda aplankyti brangiausią mums kiekvienam žmogų – Mamą. Apie visa tai kalbėjom, skaitėm, deklamavom, dainavom, juk tai Žodžio ir muzikos šventė.
Pirmosios, nuotaikingais eilėraščiais bei jautriomis eilėmis apie mamą, susirinkusius pasveikino Aida, Karolina ir Miglė. Salamiesčio miestelio gyventojas, bet tikras Bakšėnų kaimo anūkas Neilas Balčiūnas, neseniai suradęs naują talentą groti gitara, drauge su mokytoja Inga dovanojo dainą „Svajoklis". Nuostabūs gitaros garsai, gyvas atlikimas, nuoširdžios pastangos buvo įvertintos gausiais aplodismentais. Ne mažiau susižavėjimo sulaukė ir jautrią dainą atlikusi Karolina Kuodytė.
Tyliai žavimės žmonėmis, kurie moka eiliuoti, gražiai sudėlioti mintis, pamatyti stebuklą paprastuose dalykuose. Toks be galo jautrus žmogus, poetė Bronytė Valinskaitė, gyvena visai šalia mūsų. Jausmais ir širdimi parašyti eilėraščiai iš pačios Bronytės lūpų palietė kiekvieno klausytojo širdį. Jautru, išgyventa, išjausta... Daugelio akyse pasirodė ašaros klausantis eilėraščio „Pabūkim, mama" (B. Zaborskytė-Jasinskienė), kurį perskaitė Daiva Melaikienė ir nušvito šypsenos veiduose klausantis Uršulios Tamošiūnaičios kupiškėnų tarme parašyto eilėraščio. Buvusi mokytoja Stasytė Sesickienė skaitė mokinių kūrybą: eilėraščius apie pavasarį bei pamąstymus apie brangiausią žmogų – Mamą. Dvi sesutės, septynmetė Akvilė ir aštuonmetė Kamilė, Šnyraitės visus nustebino drąsiai ir išraiškingai padeklamavusios visai netrumpus eilėraštukus.
Gražiai skambėjo žodis. Sroveno kalbos žodis balsu, styga, širdimi, tyla. Kalbos grožis suskambėjo ir dainoje. Tarpuose tarp literatūrinių skaitymų skambėjo nuostabaus dueto Ingos ir Nidos atliekamos dainos. Juk muzika yra dar vienas būdas perskaityti poeziją.
Kadangi šventė vyko Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, simbolinėmis dovanėlėmis buvo apdovanoti aktyviausi mažos bibliotekėlės lankytojai. Šventės pabaigoje visi dalyvavo žaidime „Linkėjimų grandinėlė", kurio metu vieni iš kitų išgirdo daug gero linkinčių žodžių, pripildžiusių širdis gerumo žiedų. Daugelis neskubėjo namo, bendravo prie kvapnios arbatos puodelio, juk nedažnai į vieną būrį sueina.


Jolanta Vosylienė
Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkė

01-P4262912       04-P4262920       10-P4262934 07-P4262927
05-P4262921       09-P4262932       03-P4262917 06-P4262924
08-P4262930 12-P4262942 13-P4262965

11-P4262939