Aktyvi Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

08-P4272994

Šaltoka septynioliktoji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė nuvilnijo balandžio 24–30 dienomis. Šiųmetė jos tema #tuesibiblioteka kvietė į biblioteką pažvelgti skaitytojų, lankytojų, vartotojų akimis, kurie yra visi skirtingi, bet labai svarbūs. Daugeliui vyresnės kartos skaitytojų įprasta į knygų šventovę užsukti pasikeisti spaudinių, tyliai paskaityti laikraštį ar žurnalą, bet čia vis dažniau tylą keičia šurmulys. Bibliotekos pamažu keičiasi, jos stengiasi būti tokios, kokių reikia skirtingiems į jas ateinantiems žmonėms, kurie visi kartu ir kiekvienas atskirai padeda kurti šiuolaikinę biblioteką.
Šurmulys bibliotekoje prasidėjo jau pirmadienį – čia vyko integruota dailės pamoka, kurią vedė bibliotekininkė ir mokytoja Svetlana Bernotienė. Jos metu 5–6 kl. mokinukai gamino linkėjimų knygeles brangiausiam žmogui Mamai. Dekoravo jų viršelius, surengė pagamintų knygelių parodėlę. Prieš Motinos dieną rašys į jas linkėjimus, o šventinį sekmadienį dovanos savo mamytėms. Visą savaitę bibliotekoje buvo galima pasigaminti linkėjimų knygeles, kuo vaikai ir pasinaudojo.
Ketvirtadienis buvo ypač triukšmingas, nes ši diena – aktyvios veiklos bibliotekoje diena. Visų amžiaus grupių lankytojai buvo kviečiami dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, o raginti išties nereikėjo. Daugiausia dėmesio sulaukė greičio žaidimas „Kas greičiau pastatys biblioteką" (užduotis – iš degtukų kuo greičiau pastatyti improvizuotą pastatą). Iš pirmo karto pavyko tik Karolinai, Eimantui ir Eiminui, kitiems teko ilgiau paplušėti. Pasitikrinti Lietuvos geografijos žinias ar tiesiog smagiai praleisti laiką, vyresniųjų klasių mokiniai ir suaugę lankytojai galėjo dėliodami 50-ies dalių dėlionę „Ar gerai pažįsti Lietuvą?". Informacijos paieškos bibliotekoje užduotys taip pat buvo skirtos vyresniesiems, čia geriausiai orientuotis sekėsi Inesai, Matui ir Sandrai P. Pradinukai sėkmingai sprendė kryžiažodį, bet greičiausios buvo trečiokė Evelina ir ketvirtokė Dinara . Išbandę įvairias veiklas žaidė stalo žaidimą „Kopėčios".
Netilo bibliotekoje šurmulys visą dieną: vieni dalyvavo rungtyse, kiti emocingai palaikė besirungiančius greičio žaidime, dar kiti smalsiai stebėjo, nes tiesiog neišdrįso sudalyvauti siūlomose veiklose, bet visiems patiko netradicinė diena bibliotekoje. O mieliausias ir netikėčiausias savaitės akcentas – mažojo bibliotekos lankytojo šešiamečio Raigardo padovanotos gėlės bibliotekininkei. Jis su sesute Adrija dažnai leidžia laisvalaikį bibliotekoje. Smagu, kad biblioteka yra reikalinga.


Jolanta Vosylienė
Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkė

01-pamoka bibliotekoje 8 2017 NBS logo1 02-pamoka bibliotekoje 6
03-pamoka bibliotekoje 7 05-P4252906 04-pamoka bibliotekoje 4
06-P4272991 07-P4272993 09-P4272995
11-P4272997 12-P5042999  08-P4272994