Tu esi biblioteka

4-Juozas sudėjo dėlionę Adomynės dvaras

„Aš esu biblioteka.
Aš nesu nei sienos, nei lentynos,
Net ne knygos, sustatytos eilėmis,
Aš esu pasaulio išmintis,
Aš esu atviros durys.
Įženki!

 

Prabėgo 17-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Kokia yra biblioteka? Kas lankosi bibliotekoje? Bibliotekoje yra knygos ir periodiniai leidiniai, yra kompiuteriai. Lankosi labai įvairūs žmonės: maži, jauni, pagyvenę ir labai garbingo amžiaus. Vieniems reikia knygų, periodinių leidinių, kitiems reikia pasinaudoti kompiuteriu.
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasidėjo balandžio 25 dieną. Ji buvo skirta Dino Tino žaidimo „Lietuva" dėlionės dėjimui. Atrodo, kas čia sunkaus sudėti dėlionę, bet reikia žinoti kur koks rajonas yra.
Balandžio 26 diena buvo skirta Lietuvos tautinio kostiumo metams paminėti. Kalbėjome apie Aukštaitijos tautinį kostiumą. Kuo jis skiriasi nuo kitų regionų kostiumų. Jis gražus. Moterų sijonai ryškių spalvų, galvos apdangalai, nuometai, galionai, kalpokai.
Balandžio 27 dieną dėjome dėlionę „Adomynės dvaras". Dėlionė buvo pasiskolinta iš Adomynės kaimo bendruomenės. Dėlionė padaryta iš labai įdomios ir truputį klaidinančios Adomynės dvaro nuotraukos ir jos dėjimas nebuvo labai lengvas, bet įdomus.
Balandžio 28 diena skirta Piliakalnių metams paminėti. Buvo supažindinama su Kupiškio rajono piliakalniais, daugiau kalbėta apie arčiausiai esančius Bugailiškių ir Druskių piliakalnius.
Balandžio 29 dieną vyko pokalbis „Kokios bibliotekos šiandien reikia? Bibliotekoje turi būti knygos, periodiniai leidiniai. Reikalingi kompiuteriai, kad galima būtų susirasti informaciją, susimokėti mokesčius, bendrauti su draugais, žaisti kompiuterinius žaidimus.
Visą savaitę vyko knygų paroda „Pažintinė literatūra vaikams".

Adomynės padalinio vyresn. bibliotekininkė Egidija Namiejūnienė

1-Arnoldas sudėjo dėlionę Adomynės dvaras 2-Dėlionė Lietuva sudėta
3-Juozas deda dėlionę Adomynės dvaras 4-Juozas sudėjo dėlionę Adomynės dvaras
5-Lukas ir Arnoldas deda dėlionę Lietuva 6-ParodaPažintinė literatūra vaikams