Kitame Kupos krante

1-20170606 134527

 

Senuoju, visiems gerai žinomu adresu L. Stuokos-Gucevičiaus aikštėje 3A Kupiškio viešosios bibliotekos skaitytojai jau neras – nuo 2017 m. liepos 3 d. ji veikia kitame Kupos krante esančiame pastate – Krantinės g. Nr. 24.

Taip, tai tas pats Kupos pradinės mokyklos pastatas, kurio viena dalis rajono tarybos sprendimu yra skirta bibliotekai kaip laikinas prieglobstis senojo pastato kapitalinio remonto laikotarpiui.

Kaip ilgai skaitytojai ir bibliotekos darbuotojai naudosis Kupos mokyklos svetingumu nėra aišku – darbai gali užtrukti ir penkerius metus, ir gal būt ilgiau – žinoma, jei lėšos leis, statybininkai tikrai atliks savo darbus sparčiau ir, be abejo, kokybiškai.
Dabar, kai didieji bibliotekos inventoriaus ir knygų persikėlimo į kitą Kupos upės krantą darbai jau praeityje, galima kiek atsikvėpti ir padėkoti visiems bibliotekos darbuotojams, kurie dirbo sutartinai ir ištvermingai, nebijodami imtis atsakomybės ir iniciatyvos, atlikdami tikrai daug jėgų reikalaujančius darbus – pakanka paminėti, kad teko pernešti iš rankų į rankas daugiau kaip 30 tūkst. knygų ir kelis šimtus metrų lentynų knygoms, neskaitant kompiuterių, stalų ir kito inventoriaus. Tačiau, kad ir kaip darniai dirbo bibliotekos kolektyvas, bet tik savo jėgomis ir per trumpą laiką atlaisvinti patalpų ir įsikurti kituose pastatuose tikrai nebūtų pavykę – Kupiškio rajono savivaldybės, Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, Kupiškio P. Matulionio progimnazijos, Kupiškio technologijų ir verslo mokyklos ir ypač Kupiškio jaunimo centro savanoriška pagalba buvo labai reikalinga – nuoširdžiai dėkojame skaitytojų ir bibliotekos darbuotojų vardu.
Nors biblioteka jau aptarnauja lankytojus ir veikia visi skyriai, tačiau įsikūrimo darbai tęsiasi, tenka pritaikyti patalpas bibliotekos reikmėms, surasti sėkmingiausius ankštokų patalpų panaudojimo sprendimus, sukurti estetišką aplinką, įrengti darbo vietas, patikrinti elektros instaliaciją ir t. t.
Jau pirmąją darbo dieną naujose patalpose bibliotekoje apsilankė daugiau kaip šimtas lankytojų –vadinasi, biblioteka tikrai reikalinga mūsų krašto žmonėms – tai džiugina ir įpareigoja, todėl stengsimės lankytojų nenuvilti – kviečiame ir toliau domėtis bibliotekoje sukauptais išminties lobynais – knygomis, naudotis nemokama interneto prieiga, dokumentų kopijavimo paslaugomis, fonoteka, kraštotyros skyriaus medžiaga ir kitomis bibliotekos galimybėmis. Iki susitikimo bibliotekoje, Krantinės g. 24 – čia esate laukiami visi – ir maži ir dideli, ir jauni ir senjorai.

Kupiškio viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus

2-20170606 150153 3-20170612 115449

Papildoma informacija