„VASAROS EKSPEDICIJA“ – stovykla, skirta krašto pažinimui

3-IMG 20170704 115121 1

 

Vasara puikus metas ne tik todėl, kad nereikia eiti į mokyklą, vasara – geras laikas kelionėms, žygiams, tiesiog pasivaikščiojimams po apylinkes. Tai gali patvirtinti savo patirtimi tie žingeidūs vaikai, kurie atsiliepė į Kupiškio viešosios bibliotekos darbuotojų kvietimą dalyvauti liepos pradžioje organizuojamą stovyklą vaikams „Vasaros ekspedicija". Kodėl ekspedicija?


Pažintines keliones, žygius, išvykas galima vadinti įvairiai, tačiau mums labiausiai tiko kaip tik toks pavadinimas, nes mūsų uždavinys, kurį sau kėlėme buvo kiek galima plačiau susipažinti su numatytomis vietovėmis, kalbinant tose vietovėse gyvenančius žmones – jie turėtų geriausiai žinoti, kas įdomaus, vertingo yra jų gyvenamose apylinkėse. Dabar nelengva būtų išvardinti visus mūsų kalbintus žmones – paminėsime tik, kad Palėvenėje mus pasitiko ir apie gyvenvietės bei vienuolyno praeitį ir dabartinę būklę pasakojo bendruomenės pirmininkė Laima Juknevičienė, Žemutinės Palėvenės Komaro dvaro istorijos puslapius vartėme kartu su dvarvietės paveldėtoja Nijole Marija Milakniene, Uoginiuose apie šio krašto gyventojus ir pažintį su Adomu Petrausku pasakojo Albinas Vaižmužis, o šalia gražų ir labai įdomų ūkį turintis Ričardas Barzdenis parodė savo augintinius – Lietuvos skalikus, kurių veislės išsaugojimu jis rūpinasi, ir dėmėtuosius elnius, kurie labai draugiški ir mielai vaišinasi stovyklautojų atsivežtais batonais. Skapiškyje apie turtingą miestelio praeitį, jo architektūrinius akcentus sužinojome klausydami vaizdingo Vidmanto Markevičiaus pasakojimo – įdomu buvo pasižvalgyti iš bažnyčios varpinės bokšto, sužinoti Blaivybės paminklo istoriją.
Klausyti didelę gyvenimo patirtį turinčių žmonių, juos kalbinti, fotografuoti matomus objektus, juos aprašyti ir nufilmuoti, nupiešti svarbesnes detales – toks buvo mūsų uždavinys, nes ekspedicijos tikslas dar platesnis ir svaresnis – surinktą medžiagą sutvarkyti, susisteminti ir paruošti naudojimui įvairioms edukacijoms. Šalia šios mūsų rajono vietoves tiriančios veiklos mūsų ekspedicijos maršrutai tęsėsi ir už rajono ribų – važiuodami Palėvenės kryptimi pasiekėme Panevėžio rajone esantį Bistrampolio dvarą ir Krekenavos regioninį parką, Antašavos kryptimi – Biržų pilį ir vadinamąją Karvės įgriūvą, Skapiškio kryptimi – Rokiškio dvarą, kur atlikome pažintines užduotis na, o ekspediciją baigėme vykdami dar viena kryptimi – Utenos kryptimi, o tiksliau Aukštaitijos nacionaliniame parke domėjomės šio krašto gamtos paminklais – aplankėme Ladakalnį, Ginučių malūną, irklavome Palūšėje valtimis, grožėjomės puikia lietuviškos vasaros gamta. Dėkojame stovyklautojams ir stovyklautojoms – Kristinai, Dianai, Gretai, Akvilei, Gintarei, Silvijai, Faustai, Ernestai, Mijai, Martynai, Dairodui, Nojui, Tomui ir kitiems, kurie sėkmingai atliko užduotis, buvo puikūs stovyklos dalyviai ir manome, kad ši stovykla turės tęsinį jau kitą vasarą.

Direktorius Algirdas Venckus

1-IMG 20170703 102220 2-IMG 20170704 101218

Papildoma informacija