„Lietuva – mano šalis“

04-SAM 9078

Virbališkių biblioteka ir Laukminiškių kaimo muziejus pakvietė vaikus dalyvauti viktorinoje „Lietuva – mano šalis", skirtoje Piliakalnių metams paminėti. Renginio pradžioje nuskambėjo daina apie Lietuvą „Kas kur yra" ir linksmai nuteikė dalyvius pradėti „protų mūšį". Muziejininkė Jolanta Knizikevičienė pristatė naują videofilmą „Rytų Aukštaitijos piliakalnių žiedas" (Kupiškio etnografijos muziejus). Visi turėjo galimybę susipažinti su Kupiškio, Utenos, Anykščių, Rokiškio rajono piliakalniais. Bibliotekininkė Lidija Mačiulienė supažindino kiek piliakalnių yra visoje Lietuvoje, kuriuose rajonuose yra daugiausia, o tada pasiūlė išsitraukti viktorinos klausimą.
Klausimai buvo įvairūs: kas yra piliakalnis, kokios profesijos žmonės tyrinėja piliakalnius, kokios pilys ant jų buvo statomos, ir kt. Vaikai prisiminė legendas apie Kupiškio piliakalnį. Daugiausia balų iš viktorinos klausimų surinko šeštokė Nikolė Jakubonytė ir penktokė Samanta Daniuševičiūtė.
Be šių sudėtingų ir linksmų klausimų, dalyviai sumaniai dėliojo dėliones su senovinių buitinių rakandų nuotraukomis ir turėjo pasakyti to daikto pavadinimą. Pirmoji surinko, o paskui ir draugiškai padėjo mažiesiems trečiokė Agnė Tūskaitė. Saldžius prizus gavo ir visi viktorinos dalyviai. Tikimės, kad įgytos žinios paskatins vaikus pažinti savo kraštą, mylėti ir gerbti savo šalį, domėtis jos istorija.
Po renginio ant stalo kvepėjo bibliotekininkės Laimos Čejauskienės paruošta žolelių arbata, kuri džiugino visus, nes priminė vasaros pievų kvapą.

Muziejininkė Jolanta Knizikevičienė
Bibliotekininkė Lidija Mačiulienė

01-SAM 9057 11-SAM 9108 03-SAM 9077
05-SAM 9080 10-SAM 9101 07-SAM 9089
09-SAM 9095 08-SAM 9091 06-SAM 9082
piliakalniu logo 12-SAM 9118 piliakalniu logo