Kėdės istorija

2-IMG 6395

Lietuvių kalbos žodynas teigia, kad kėdė – baldas su atrama vienam sėdėti. Tai čia rimtai. O jeigu juokais – kuo geresnėje ir minkštesnėje kėdėje sėdi, tuo didesnis ir galingesnis jautiesi.
Kaip ten bebūtų ir kokioje kėdėje besėdėtume, ji užtikrina mums poilsį, suteikia privatumo, ramybės, o kartais, patogiai įsitaisius – galima ir nusnausti. Skaitantį žmogų dažniausiai įsivaizduojame taip pat sėdintį.


Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Algirdas Venckus kreipėsi į bibliotekų rėmėjus ir globėjus su prašymu dalyvauti akcijoje „Kėdė bibliotekai". Tai yra – padėti mūsų rajono bibliotekoms sukurti jose jaukesnes erdves. Čia lankytojas galėtų prisėsti, ramiai paskaityti spaudą, pavartyti naują knygą, o sutikus pažįstamą ar kaimyną – dar ir pasikalbėti.
Juk mūsų biblioteka yra pagrindinis kaimo kultūros centras, čia vyksta ir neoficialūs bendruomenės susibūrimai, gimsta įvairios mintys ir idėjos.
Nors bibliotekoje kėdžių netrūksta, nutarėme prisidėti prie akcijos ir tapti savo bibliotekos rėmėjais. Padovanojome krėslą – beveik karališką, purpurinės spalvos.
Dideliais finansiniais ištekliais pasigirti negalime, o ir bibliotekos rėmėja – Juodpėnų kaimo bendruomenė – kaip ir visos kitos nėra labai turtinga. Tad nusprendėme įdėti daugiau darbo ir širdies, nei investicijų. Kažkas savo namų palėpėje rado seną, anais laikais kvepiančią kėdę, kuri prisilietus vyriškoms rankoms, vėl tapo tvirta ir negirgždanti. Kitas žingsnis buvo – „aprengti" kėdę. Tam puikiai tiko kažkieno spintoje užsigulėjusi margaspalvės medžiagos atraiža, kuri siuvėjos rankose virto prabangiu kėdės apdaru.
Juodpėnų kaimo bendruomenės narių, antram gyvenimui, prikelta kėdė nuo 2017-ųjų metų rugsėjo 1-osios dienos stovi atjaunėjusi, graži, elegantiška... Ji laukia prisėdančių su knyga ar kitu spaudiniu rankose ar tiesiog – atokvėpio valandėlei.

Juodpėnų kaimo bendruomenės pirmininkė
Giedrutė Murnikovienė

1-IMG 6393

Papildoma informacija