Literatūrinė valandėlė „Prozos baruose“

„Gimiau po laiminga žvaigžde. Jaunystės metais buvau automatų kulkų suvarpytas, ir mokslo draugai pasiskubino nupinti vainikus man ant kapo. Tik per stebuklą išlikau. Kitais metais dar du susitikimai su mirtimi. Ir vėl – gyvas. Tada aš sau pasakiau: būsiu rašytojas ir rašysiu knygas apie tikėjimą gyvenimu: gyvenimu regimu ir neregimu, gyvenimu nenuspėjamu, kupinu paslapties.

Iš tikro ši mintis persmelkia ne vieno mano romano puslapius. O gal toji pati žvaigždė lėmė, kad ir mano knygų bendras tiražas (prisipažinsiu, ranka suvirpa) pasiekė šešis milijonus."
V. Bubnys

20170926 160247

Rugsėjo 26-osios popietę viešosios bibliotekos skaitytojai, dauguma jų trečiojo amžiaus universiteto lankytojai, susibūrė į literatūrinę valandėlę „Prozos baruose", pakalbėti apie Vytautą Bubnį – prozininką, dramaturgą bei eseistą, šiais metais švenčiantį 85-ąjį gimtadienį.
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus darbuotoja, bibliotekininkė Rita Senvaitienė, trumpai pristatė V. Bubnį, daugiau nei 30 knygų autorių, apdovanotą daugybe literatūrinių premijų, gavusį Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino karininko kryžių.
Bibliotekos lankytoja Laima Vinciūnaitė V. Bubnį apibūdino kaip gebantį subtiliai pažvelgti į žmogaus sielą. Jo gilus psichologinis mąstymas, santūrus bei ramus pasakojimas perteiktas kūryboje, priimtinas kiekvienam vyresnės kartos skaitytojui. Daugelis apgailestavo, kad jaunesnioji karta šio rašytojo literatūra jau nebesidomi.
Buvo prisiminti ir apibendrinti kai kurie rašytojo kūriniai bei pagal juos pastatyti kino filmai. Bibliotekoje veikia parodos, skirtos V. Bubnio 85-mečiui: „Prozos baruose" bei „Mažosios išpažintys". Mielai kviečiame aplankyti!

Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

20170926 160312 20170926 160350 20170926 162143