Svečiuose panevėžiečiai

DSCF4743

Kalendoriuje spalio 15-ąją minima Pasaulinė baltosios lazdelės diena, kurios tikslas – atkreipti reginčių žmonių dėmesį į šalia esančius neregius ir silpnaregius, pamatyti jų valią ir tvirtybę siekiant gyvenimo pilnatvės.
Kaip ir kasmet, ši diena minima ir Kupiškio viešojoje bibliotekoje. Neseniai įsikūrusio abonemento vadinamame „Skaitytojų kampelyje", buvo paminėta regėjimo negalią turinčių žmonių diena.

Skyriaus darbuotoja, skaitytojų gerbiama vyresn. bibliotekininkė Rita Senvaitienė, pirmiausia visiems pristatė labai lauktus svečius iš Panevėžio: LAB Panevėžio padalinio vyriausiąją bibliotekininkę Nijolę Bielinskienę, literatę Aušrinę Audickę, dainų autorių bei atlikėją Arvydą Markevičių. Renginyje dalyvavo ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Kupiškio filialo vadovė Kristina Malinauskienė.
Kas gi ta baltoji lazdelė? Į šį klausimą turbūt atsakytų visi, o jos atsiradimo istoriją papasakojo viešnia iš Panevėžio N. Bielinskienė. 1931 m. vasario 7 d. Prancūzijoje, būtent Paryžiuje buvo pagamintos ir išdalintos pirmosios baltosios lazdelės. Jos tobulėjo, plito po visą pasaulį ir 1965 m. spalio 15-ąją Jungtinės Amerikos valstijos paskelbė Pasaulinę baltosios lazdelės dieną, kurią minime ir mes.
Graži ir šilta popietė tęsėsi su įpintomis literatės Aušrinės nuostabiomis eilėmis bei Arvydo gitara atliekamais kūriniais bei deklamuojamų eilėraščių posmais. „Arvydas ne tik kaip geras skaitovas, dainų atlikėjas, bet jau ir rašantis prozą...", – paslaptį išdavė Nijolė. Tikimės, kad sekančiam susitikimui Arvydas bus pasiruošęs dar vienai staigmenai. Šie nuostabūs, regėjimo negalią turintys žmonės, paliko didelį pliūpsnį optimizmo, įrodė, kad ir taip galima patirti džiaugsmą, meilę ir norą gyventi... nebūkime jiems abejingi, atsigręžkime į juos.
Nepastebimai prabėgo laikas, bendraujant su mielais svečiais. Lauksime kitų mielų susitikimų.

Vyresn. bibliotekininkė Regina Vilčinskienė

DSCF4741 DSCF4742 DSCF4744
DSCF4745 DSCF4746 DSCF4747
DSCF4750 DSCF4749 DSCF4751
DSCF4752 DSCF4753 DSCF4754

Papildoma informacija