Edukacinė pamoka „Graudžiai linksmos istorijos“

Skaidrė

Spalio 19-tą dieną biblioteka vėl prisipildė smagaus vaikiško džiugesio. Smalsumo vaikų akyse nepaslėpsi. Viskuo besidomintys mokinukai (mokyt. Danutė Zovienė) į biblioteką atėjo kuo daugiau sužinoti apie mylimą vaikų rašytoją Vytautą Račicką.
Vaikai išgirdo skaidrėmis iliustruotą bibliotekininkės pasakojimą apie „didelę" knygelių kūrėjo vaikystę, kuri prabėgo darnioje šeimoje nepaprastai gražioje, ežerais ir pušynais turtingoje Anykščių žemėje. Sužinojo, kuo rašytojas norėjo tapti vaikystėje, mokykliniais metais ir kas paskatino pasirinkti rašytojo kelią. Virtualiu būdu apsilankė rašytojo sodyboje Giedrakalnyje, šalia Vilniaus, kur nuo 2004 m. knygelių kūrėjas kuria savo kūrybos personažų skulptūrinį parką. Susipažino su V. Račicko parašytomis knygomis, išsirinko labiausiai patikusias skaityti, o paskui kibo į kūrybinį procesą – margino labiausiai rašytoją išgarsinusios knygų serijos „Šlepetė" kaltininkę, Edvarduko tėčio netyčia paliktą šlepetę. Visas šlepečių margumynas išsirikiavo parodėlėje „Graudžiai linksma šlepetės istorija".
Rašytojas V. Račickas yra pasakęs: „Rašydamas knygą kažkodėl tikiu, kad ją perskaitęs vaikas bus laimingesnis". Tuo tikime ir mes, mokytojai, bibliotekininkai.

Jolanta Vosylienė
Salamiesčio padalinio vyresn. bibliotekininkė

DSCF3429 DSCF3436 DSCF3433