Susipažinome su metų knygos konkurse dalyvaujančiomis knygomis

DSCF4757

Paskelbus Metų knygos rinkimų akciją, susidomėjimas nominuotomis knygomis pamažu įgauna pagreitį. Kupiškio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius, dalyvaujantis knygų suaugusiems rinkimų kategorijoje, spalio 24 dienos popietę pakvietė Trečiojo amžiaus universiteto literatūros fakulteto klausytojus susipažinti su knygų penketukais suaugusiųjų bei poezijos kategorijose.
Prezentacija vyko Informacijos ir kraštotyros skyriuje, kur paprastai renkasi šio universiteto klausytojai. Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Janina Širvinskienė pristatė ir apibūdino rinkimuose dalyvaujančias knygas, parašytas lietuvių autorių ir išleistas nuo 2016 m. rugsėjo 1 d iki 2017 m. rugpjūčio 31 d.: tai trys romanai, vienas pjesių rinkinys ir viena esė žanro knyga. Vieną jų išleido Tyto albos, o keturias kitas – Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos.
Daivos Čepauskaitės knygoje „Aš tave užmiršau" skelbiamos trys pjesės, sėkmingai gyvavusios teatrų scenose, o dabar sugulusios į knygą. Rimanto Kmitos romanas „Pietinia kronikas", pasakojantis apie jaunuolio brandos kelią, intriguoja tuo, kad parašyta ne bendrine lietuvių kalba, o šiaulietiška šnekta. Undinės Radzevičiūtės „Kraujas mėlynas" – istorinis romanas, tačiau dėl gyvybingo pasakojimo turėtų patikti ne vien tokio žanro gerbėjams. Mindaugas Kvietkauskas „Uosto fugoje" intriguoja skaitytoją netikėtais siužetais, knygoje pateikdamas kultūrinius tekstus, o Tomas Vaiseta romane „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal" kviečia skaitytoją susimąstyti apie tamsiąją gyvenimo pusę.
Poezijos kategorijoje nominuotos ir skaitytojų dėmesio laukia Gyčio Norvilo „Grimzdimas", Rimvydo Stankevičiaus „Šermuonėlių mantija", Vytauto Stankaus „Skruzdžių skandinimas", Tomo Venclovos „Eumenidžių giraitė" ir Agnės Žagrakalytės „Štai".
Visiems palinkėta malonaus skaitymo ir balsuoti už patikusias knygas.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Janina Širvinskienė

DSCF4758 DSCF4761 DSCF4760
DSCF4762 DSCF4763 DSCF4764