Susitikimas su aktore Doloresa Kazragyte

P1150203

Lietingą ir vėjuotą lapkričio popietę Palėvenėlės ir aplinkinių kaimų gyventojai rinkosi į buvusios Palėvenėlės mokyklos salę ir nekantriai laukė susitikimo su aktore, autobiografinių knygų autore Doloresa Kazragyte. Tai jau antrasis šios aktorės susitikimas su palėvenėliečiais, todėl aktorę sutiko tarytum gerą pažįstamą. Susirinkusieji įdėmiai klausėsi nuoširdaus aktorės pasakojimo apie tikėjimą, apie tikrąją gyvenimo prasmę. Apie naują vaidmenį, lenkų režisieriaus Krystiano Lupos spektaklyje ir apie keliones su šiuo spektakliu į Kiniją, Lenkiją, Prancūziją.
Užklausta apie naująją knygą aktorė pasakė, kad tai geriau padarys kunigas Justas. Aktorę atlydėjęs kunigas Justas Jasėnas papasakojo apie naująją knygą „Švytintis rūkas", perskaitė ištrauką iš šios knygos. Palėvenėliečius labai sujaudino ištrauka kurioje minimas ir gimtasis kaimas. „Medžiai pamažu gelsta. Kaunas. Namai. (Kažin ar tai mano namai?) Prospektas ūžia. Gerai, kad turiu važiuoti į susitikimus – Kėdainiai, Šakiai ir Kupiškis, tiksliau, prie Kupiškio yra bažnytkaimis Palėvenėlė – koks švelnus pavadinimas. Kunigas Justas Jasėnas (grakštus, nuoširdus, visus parapijiečius pažįsta) pakvietė. Mišios, procesija, po to susitikimas. Palėvenėlės bažnyčia nedidukė, mūrinė, sena – ant kalno. Aplinkui medžiai ir kapinaitės. O toliau tyvuliuoja Kupiškio marios. Nuostabiai gražus vaizdas; ir tos giesmės, tas paprastumas. Kunigas Justas ne pamokslą sako, o bažnytėlės vidury, tarp žmonių, dėsto savo ir mūsų mintis, problemas, Evangelijos ištrauką aiškina. Suprantamai ir neprimityviai. Na, po to mano „programa", vaišės, apsikabinimai, šypsenos, atsisveikinimas."
Po susitikimo visi skubėjo įsigyti naująsias knygas, autorė mielai dalijo autografus ir nuoširdžiai bendravo su visais prie vaišių stalo.
Greitai prabėgo tos dvi bendravimo valandos, aktorė išskubėjo pas kupiškėnus, o palėvenėliečiai skirstėsi į namus nešini knygomis ir tikėdami, kad „Mes nepakartojami. Vieninteliai. Ir esame šioje Žemėje, šiame švytinčiame rūke palaiminti. Nebijokime!"

Palėvenėlės skaitytojų aptarnavimo punkto bibliotekininkė Sandra Škinderytė

20171110 130515 1 P1150206 P1150208